KLKLM Royal Dutch Airlines

Ucuz Klm Royal Dutch Airlines Uçak Bileti

KL KLM Royal Dutch Airlines Hakkında

7 Ekim 1919 yılında kurulmuş olan KLM Royal Dutch merkezi Amsterdam'da olan Hollandalı bir şirkettir. KLM ismiyle bilinmektedir, Kraliyet Hava Yolları olarak da adlandırılır. 131 noktaya günde 669 uçuş gerçekleştiren ve her gün ağını genişleten KLM yılda yaklaşık 26 milyon yolcu taşıyor. Yaklaşık çalışan sayısı ise 33.000'dir.

KLM Royal Dutch Türkiye'de önceleri Ankara ve İzmir'e de uçuşlar gerçekleştiriyordu fakat artık sadece İstanbul Atatürk Havalimanı'na uçak seferleri gerçekleştiriyor. KLM'nin üstün hizmet kalitesi ile sağladığı uçuşlara en uygun ve ucuz uçak biletini arayanlar Enuygun uçak bileti sayfalarından diğer havayolları ile karşılaştırma yaparak ulaşabilirler.

Checkin İşlemleri KLM Royal Dutch Airlines Check-In İşlemleri

Havacılık tarihinin en eski ve köklü havayolu şirketlerinden biri olan KLM Royal Dutch Havayolları’na ait uçaklara binebilmek için online check-in işlemlerinizi kalkıştan 30 saat önce başlayarak kalkışa 1 saat kalana kadar tamamlamanız gerekiyor. Online check-in gerçekleştirmeyen yolcular, havalimanında check-in yapabilmek için uçuştan 3 saat önce firma desklerinden işlemlerini yaptırabilirler. Kıtalararası uçuşlarda kalkışa 60 dakika kaldığında, Avrupa’ya gerçekleştirilen uçuşlarda ise kalkışa 40 dakika kaldığında check-in süresi bitiyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

KLM Royal Dutch Havayolları’nın Business yolcuları, toplam ağırlıkları 18 kg’ı aşmamak kaydı ile 2 el bagajı ve 1 aksesuar çantası ile uçağa binebiliyorlar. Ekonomi sınıfındaki yolcular ise 12 kg’ı aşmayacak şekilde 1 el bagajı ve 1 aksesuar çantasını yanlarında bulundurabiliyorlar. El bagajlarının boyutlarının 55 x 35 x 25 cm ve aksesuar çantasının boyutlarının ise 40 x 30 x 15 cm olması gerekiyor. Uçağın kargo bölümüne teslim edilecek tüm bagajlar maksimum 158 cm ebatında olabiliyor. Business sınıfında 32 kg’lık 2 çanta kabul edilirken Ekonomi sınıfındaki yolcular 23 kg’lık 1 çanta ile yolculuk yapabiliyor. İki yaşını geçmemiş bebeği ile yolculuğa çıkan ebeveynler, 10 kg’lık 1 adet ek çantanın yanı sıra uçağa da 12 kg’lık 1 el bagajı getirebiliyorlar.

Checkin İşlemleri KLM Royal Dutch Airlines Koltuk Seçimi

Yolcular check-in işlemini gerçekleştirirken koltuk numaralarını seçebiliyor ve dilerlerse gerekli ücreti ödeyerek daha rahat bir koltuk tercih edebiliyorlar. Aynı zamanda check-in esnasında vejetaryen menü veya a la carte yemek siparişi de verilebiliyor.

Checkin İşlemleri KLM Royal Dutch Airlines Diz Mesafesi

World Business sınıfındaki koltukların diz mesafeleri 207 cm iken bu koltuklar 180 dereceye kadar esneyerek yatak haline getirilebiliyor. Bu özel koltuklarda masaj ünitesi, koltuk prizi, diğer bölümden ayrılmak için perde ve 17 inçlik bir monitör yer alıyor. Europe Business koltuklarında ise diz mesafesi 89 cm olarak tasarlanırken koltuklar 18 cm’ye kadar esneyebiliyor. Koltuklarda televizyon izlemek için monitör ve elektrik prizi bulunuyor. Ekonomi yolcularının koltukları 9 cm’ye kadar esnetilebilirken koltuklar arasında 76 cm’lik diz mesafesi bulunuyor.

Checkin İşlemleri KLM Royal Dutch Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

World Business yolcularına porselen takımlarının zarafeti ile sunulan yemekler ile beraber şarap ve diğer alkollü içecekler sunuluyor. Genel olarak üç yemekten oluşan doyurucu menülerin yanında vejetaryenler için hazırlanmış özel yemekler de talep edilebiliyor. Europe Business koltuklarında seyahate çıkan yolcuların uçuşları sabah saatlerindeyse zengin bir kahvaltı ve sıcak içecekler sunuluyor. Üç sıcak yemeğin sunulduğu öğle ve akşam yemeklerinin haricinde yolcular aperatif ve salata siparişi de verebiliyor. Ayrıca alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yolculara ikram ediliyor. Ekonomi sınıfında ise yemek servisi, yolculuğun uzunluğuna göre farklılık gösterebiliyor. 45 dakikalık kısa uçuşlarda yolculara atıştırmalık aperatifler verilirken 120 dakikaya kadar olan seyahatlerde sandviç ve tatlı ikram ediliyor. 120 dakikanın üzerindeki tüm uçuşlarda sıcak atıştırmalıklar, tatlı ve unlu mamuller yolcuların yemek ihtiyacını karşılıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım KLM Royal Dutch Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da KLM Royal Dutch Airlines uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm KLM Royal Dutch Airlines uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız KLM Royal Dutch Airlines uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da KLM Royal Dutch Airlines kampanyalarından faydalanabilir miyim?

KLM Royal Dutch Airlines tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

KLM Royal Dutch Airlines Künye

IATA kodu: KL

Kuruluş tarihi: 10/07/1919

Uçak sayısı: 115 uçak

Uçuş noktaları: 90 nokta

Para birimi