Buenos Aires Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Buenos Aires Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Buenos Aires Hakkında

Buenos Aires, İspanyolca ‘Güzel Havalar’ anlamına gelen Arjantin’in en büyük şehridir. Atlas okyanusu kıyısında geniş plajları olan, tango dansıyla ünlü bir Güney Amerika kentidir aynı zamanda. Şehirde İspanyol ve Latin kökenlilerin yanı sıra Osmanlı imparatorluğu zamanında Lübnan gibi Ortadoğu ülkelerinden gelen ve Turcos (Türkler) denilen etnik gruplar da yaşar.

Buenos Aires’te gezilecek yerler çoktur. Cementerio de la Recoleta denilen mezarlık alanını gündüz gezmeniz gerekir. Burada Eva Peron gibi Arjantinli ünlülerin mezarları burada bulunur. Bu şehirde ayrıca Plaze del Mayo, Dokuz Temmuz Caddesi, Japon bahçeleri, La Boca Kilesesi, Florida caddesi, Casa Rosada (Pembe Saray) Puerto Madero gibi yerler de gezilebilir. Yine futbola meraklıysanız Boca Juniors’un maçlarını yaptığı La Bombonera’da maç izleyebilirsiniz. Boca Juniors Arjantinli ünlü futbolcu Maradona'nın oynadığı takımdır.

Buenos Aires, eğlence ve gece hayatı konusunda da çok renkli seçenekler sunar. Özellikle tangoya meraklıysanız hemen her akşam tango yapılan mekanlar bulabilirsiniz. Hatta kısa süreli tango dersi veren yerler de vardır. Alışveriş konusunda da seçenek çoktur. Dünyaca ünlü markalarını mağazalarını Florida Caddesi’nde bulabilirsiniz. Arjantin’e özgü Inca Rose ya da başka değerli madenlerden takıları da bulabileceğiniz mağazalar var.

Buenos Aires’te ılıman iklim görülür. En sıcak ay 24 derece ortalamasıyla Ocak ayı, en soğuk ay ise 10 derece sıcaklık ortalamasıyla Haziran’dır. Güney Yarımküre şehri olduğu için yaz ve kış mevsimleri bize göre terstir. İlkbaharda ise çok yağış alır. Ancak genel olarak ılıman iklime sahip bir şehir olduğu için yılın neredeyse tamamında şehri gezebilirsiniz. Buenos Aires'te havalimanından şehir merkezine yolculuk yapmak için taksileri kullanabilirsiniz.

Havalimanından Buenos Aires Şehir Merkezine Ulaşım

J. Newbery Havalimanı

Jorge Newbery Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanılabilecek araçlar arasında taksi, limo, otobüs ve araç kiralama yer alıyor.

Taksi

Taksiler, havalimanının geliş binası önünde sizleri bekliyor. Siyah ve sarı renkli bu taksilere binerek güvenilir şekilde başkentin merkezine gidebilirsiniz. Başkentte yol üzerinden çevireceğiniz taksiler güvenli olmamakla birlikte, havalimanından kalkan ve sizi bekleyen taksilerin son derece güvenli olduğuna emin olabilirsiniz.

Limuzin

Taksilere göre biraz daha fazla maliyeti olan limuzin servisi ile daha konforlu ve daha kaliteli bir araçta yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Hem güvenilir hem konforlu bir şekilde şehir merkezine gitmek için havalimanındaki limuzin servislerine binebilirsiniz.

Otobüs

Eğer çok fazla bagaj eşyanız yoksa ve cebinizi yormak istemiyorsanız, şehir otobüslerine binerek merkeze gitmeyi tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz yere göre binmeniz gereken otobüsü öğrenmeyi unutmayın.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Pistarini Havalimanı

Ministro Pistarini Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım alternatiflerine sahipsiniz. Bu alternatifler arasında, taksi, otobüs, minibüs, Remis servisi ve araç kiralama gibi seçenekler bulunuyor.

Taksi

Beyaz renkli taksiler olarak bilinen araçlar ile şehir merkezine gitmek sizin için en iyi seçeneklerden birisi olabilir. Rezervasyon yapmanıza gerek olmadan terminal önündeki beyaz taksilerden birine binerek kolayca şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Taksi sürücüleri özel olarak eğitim almış olup bagajınızı taşımanıza yardım edebilir ve yol boyunca size şehir hakkında bilgiler verebilir.

Otobüs

Diğer ulaşım seçeneklerine göre oldukça ekonomik olan şehir otobüslerine binerek şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezi ve çevresine gitmenizi sağlayacak bu otobüslerde birçok farklı hat bulunuyor. Gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Minibüs

Manuel Tienda Leon Bus firmasının düzenlediği büyük minibüsler, tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Her 30 dakikada bir kalkan bu minibüslere, havalimanındaki geliş salonundan rezervasyon alarak binebilirsiniz. Taksilere göre daha hesaplı olan minibüsler sizi yaklaşık 50 dakikada şehir merkezine ulaştıracak.

Remis Servisi

Şehir merkezine gitmenizi sağlayacak seçeneklerden birisi Remis servisleri. Bu servislere, rezervasyon sistemi ile binilmekle birlikte, aracın sizin için özel olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizin için eğitimli sürücüler tarafından kullanılacak olan hazırlanmış araca binerek, güvenilir, hızlı ve konforlu şekilde şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek bağımsız seçeneklerden birisi. Havalimanında bulunan Alamo, Annie Millet, Hertz, National, Avis ve Localiza firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Buenos Aires’in yoğun trafiğinde araba kullanımında dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Buenos Aires Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
11ºC
22ºC
Cmt
Paz
10ºC
24ºC
Paz
Pzt
6ºC
18ºC
Pzt
Sal
5ºC
19ºC
Sal
Çar
5ºC
21ºC
Çar
Uçuş Süreleri
15s 50dk
15s 50dk
15s 30dk
15s 10dk
16s 10dk
15s 40dk
15s 10dk
16s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x