Detroit Uçak Bileti Ara

Popüler Detroit Uçuşları

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Detroit Hakkında

Detroit, General Motors, Ford, Chrysler gibi önemli otomobil markalarının üretim yeri olan ve 4,5 milyon nüfusuyla da ABD’nin en büyük 11. şehridir. Ancak Amerikan hatta dünya otomobil üretiminin kalbi sayılan Detroit, son yıllarda ekonomik krizleriyle de gündeme geliyor. Şehirdeki pek çok fabrikanın kapanması sebebiyle bazı semtleri hayalet kent görünümü kazanmış.
 
Michigan eyaletinin de başkenti olan Detroit, 1701 yılında Fransızlar tarafından kurulmuştur. Adı da Fransızca Su yolu anlamına gelir. Detroit’te; Institute of Arts, Tarih Müzesi, Guardian Binası, Comerica Park, St. Mary’s Kilisesi, Bilim Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Opera Binası gibi yerler gezilebilir. Kent merkezinde genelde siyahi nüfus yaşar. Beyazlar ise şehrin dışındaki banliyölerde yaşar.
 
Detroit sanayi üretimiyle dikkat çeken bir şehir olduğu için turistik çok fazla seçenek sunmaz. Her mevsim yağışlı geçen Detroit’in kış mevsimi de serttir. Hatta zaman zaman buz yağışları da olur. Yazlar da serin geçer. Ancak en az yağışı Haziran-Temmuz ayları arasında alır. Şehirde başka ülkelerden gelenlerin kurduğu Meksika Mahallesi, Yunan mahallesi, Hindistan köyü gibi yerler de gezilebilir. Eğer vaktiniz varsa Niagara şelalelerine de uğrayabilirsiniz. Burası Kanada sınırında yer alan dünyanın en ünlü şelalesidir içinde doğal bir parkı da bulunuyor.
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Detroit uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Detroit varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Detroit uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Detroit uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Detroit uçuşları Coleman A. Young Intl. - Coleman A. Young Municipal - Detroit City Havalimanı, Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı, Willow Run Havalimanı'na düzenleniyor.

Detroit yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Detroit 11 saat 30 dakika, Ankara-Detroit 11 saat, Antalya-Detroit 11 saat 10 dakika, Bodrum-Detroit 10 saat 50 dakika, Gaziantep-Detroit 11 saat 40 dakika, İstanbul-Detroit 10 saat 30 dakika, İzmir-Detroit 10 saat 40 dakika, Trabzon-Detroit 11 saat 20 dakika sürüyor.

Detroit Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
17ºC
28ºC
Cum
Cmt
16ºC
27ºC
Cmt
Paz
12ºC
28ºC
Paz
Pzt
8ºC
22ºC
Pzt
Sal
8ºC
19ºC
Sal
Uçuş Süreleri
11s 30dk
11s 10dk
10s 50dk
11s 40dk
10s 30dk
10s 40dk
11s 20dk
Haritada Görüntüle
Detroit Alternatif Ulaşım
Para birimi