B6JetBlue

Ucuz Jetblue Uçak Bileti

B6 JetBlue Hakkında

1998 yılında hizmete başlayan JetBlue, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük düşük maliyetli havayolu şirketlerinden biri. Ülkenin en büyük 7 havayolu şirketi arasında yer alan ve ana ofisi New York şehrinde bulunan JetBlue, ana üstleri olan Boston, Fort Lauderdale, Los Angeles, New York-JFK, Orlando ve San Juan uluslararası havalimanlarından Orta ve Güney Amerika’da 98 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

7 milyar dolar yıllık geliri ile Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 500 şirketi arasında da giren JetBlue, her gün bine yakın iç hat ve uluslararası uçuş gerçekleştiriyor. American Airlines, South African Airways ve Emirates Airlines gibi büyük havayollarıyla kod anlaşması olan ve ortak uçuşlar yapan havayolu, böylece yolcularını yüzlerce farklı destinasyona ulaştırabiliyor. Uçak filosunda Airbus ve Embraer model 270 tane konforlu uçağa sahip JetBlue, her yıl milyonlarca yolcuya düşük fiyatlı uçuşlar sunuyor.

 

Checkin İşlemleri JetBlue Check-In İşlemleri

JetBlue, hem iç hat hem de uluslararası uçuşlarda yolcularına mobil, web ve havalimanı check-in olanakları sunuyor. Planlanan kalkış saatinden 24 saat önce başlayan online check-in işlemleri kalkış saatinden 60 dakika önce kapanıyor.

Yardıma ihtiyacı olan, 2 yaş altı çocuklarla yolculuk yapan ve evcil hayvanlarıyla uçan yolcular ise havalimanlarındaki JetBlue kontuarları ve kiosklarında uçak kalkış saatinden 24 saat önceden başlayarak kalkışına 30 dakika kalana kadar check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Amerika ile Küba arasında seyahat eden yolcular, check-in işlemlerini sadece havalimanı bilet gişelerinden yapabiliyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Havayolu her yolcusuna uçuş kabinine alabileceği 1 tane el bagajı ve evrak çantası, dizüstü bilgisayar, onaylı evcil hayvan çantası, sırt çantası veya mont gibi 1 tane kişisel eşya hakkını ücretsiz olarak sunuyor. El bagajlarının toplam boyutunun maksimum 55 cm x 35 cm ve 22 cm olması gerekiyor.

Uçağa verilecek normal bagajlar için ise her yolcuya tek bir bagaj hakkı veriliyor. Maksimum 22 kg olması gereken bu bagajlarının boyutları ise 157 cm’yi geçmemeli. Bu sınırlardan daha büyük bagajlarda 23 kg’dan 44 kg’a kadar ve 160 cm’den 203 cm’ye kadar 150 dolar ek ücret alınıyor.

Checkin İşlemleri JetBlue Koltuk Seçimi

Ekonomik uçuşlar sunan JetBlue, düşük maliyetli havayolları arasında en geniş diz mesafesine sahip havayollarından biri. JetBlue tüm uçuşlarında sadece Economy Class koltuk seçeneği sunuyor. Online check-in işlemleri veya rezervasyon sırasında ücretsiz olarak standart koltuklar arasında tercih yapabilir; yolculuk edeceğiz kişilerle yan yana koltuklar, cam kenarı veya koridor seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çıkış kapısına yakın ön koltuklar, daha fazla diz mesafesine sahip ve bu koltukları uçulacak rotaya göre belirlenen ek ücretlerle satın alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri JetBlue Diz Mesafesi

Düşük maliyetli havayolu olarak uygun fiyatlı biletler sunan JetBlue, kendi alanında en geniş diz mesafesine sahip havayolları arasında yer alıyor. Uçuşlarında sadece Economy Class sınıfı ve kabini bulunan havayolunda standart koltukların diz mesafeleri 81 cm ile 83 cm arasında değişiyor. Uzun mesafeli uçuşlar için 96 cm diz mesafesi sunan ve yatak olabilen koltukları ise hem uçuş kartı milleri ve puanları hem de ek ücretlerle satın alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri JetBlue Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu yolcularına hem Amerika içi hem de uluslararası uçuşlarında ücretsiz atıştırmalıklar ve sıcak soğuk içecekleri ücretsiz olarak ikram ediyor. Yemek menüleri ve alkol içecekleri ise uçak içi menülerle satın alınabilirsiniz. JetBlue, rotasına ve uçuş zamanına göre yolcularına kahvaltı, öğle-akşam yemeği ve zengin alkollü alkolsüz içecek seçenekleri de sunuyor. Uçak içi satın alma menülerinden istediğiniz yiyecek ve içeceği nakit veya kredi kartı ile kolayca satın alabilirsiniz. Çocuk ve bebek yemekleri, vejetaryen ve vegan yemekler veya dini yemek istekleri olan yolcular, uçaklarının kalkış saatinden en az 24 saat önce havayoluna bilgi verebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım JetBlue uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da JetBlue uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm JetBlue uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan JetBlue uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız JetBlue uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da JetBlue kampanyalarından faydalanabilir miyim?

JetBlue tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

JetBlue ile yurtdışında hangi şehirlere direkt uçabilirim?

JetBlue ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Cancun, New York.

JetBlue Künye

IATA kodu: B6

Kuruluş tarihi:

Uçak sayısı: uçak

Uçuş noktaları: nokta

Para birimi