Salt Lake City Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Salt Lake City Hakkında

Utah eyaletinin başkenti olan Salt Lake City denizden oldukça yüksek bir yerde ve geniş bir alana yayılacak şekilde kurulmuştur. Yaklaşık rakımı 1.320 metredir. Şehir merkezinde 200.000 toplamda ise 1 milyon 200.000 nüfusun olduğu bu şehrin ismi yakınlarda bulunan Büyük Salt Lake Gölü’nden gelmektedir. Şehir başlangıçta susuz olmasına rağmen buraya kurulan tesisler sayesinde su sorununu 19. yüzyılda çözmüşlerdir. Özellikle Mormon tarikatine bağlı birçok kişi buraya ilk yerleşenlerden olduğu için şehirde bu tarikate ait tapınaklar bulmak mümkün. Ayrıca şehre yakın birçok kayak merkezi var, Salt Lake City 2002 yılında Kış Olimpiyatlarına da ev sahipliği yaptı.

 

Salt Lake Palace Meydanı ve Salt Lake City Main Street şehrin ne derece ekonomi merkezi olduğunu görmeniz açısından oldukça kısa bir özet. TRAX adı verilen tramvayların ulaşım için kullanıldığı şehre Uluslararası Salt Lake City Havalimanı’na yapılan uçuşlar ile gidebilirsiniz. Aralarında Paris’in de bulunduğu birçok Avrupa ülkesine direkt uçuşların olduğu havalimanından yaklaşık 90 şehre uçulabiliyor ve günde 750’ye sefer gerçekleştiriliyor.

 

Havalimanından Salt Lake City Şehir Merkezine Ulaşım

Salt Lake City Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ve shuttle servislerle gidebileceğiniz gibi araç kiralayarak tüm seyahatiniz boyunca konforlu bir taşıta sahip olabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız otobüsle veya tramvayla da şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Taksi

Bagaj teslim alanının çıkışında taksi durağı bulunuyor ve bu araçlar yolculara 15 dakikadan kısa bir sürede şehir merkezine ulaşma imkânı sunuyor.

Shuttle Servis

Havalimanında farklı firmalar tarafından değişik büyüklükteki araçlarla sunulan shuttle servisleri bulunuyor. Detaylı bilgiyi havalimanı geliş terminalinde yer alan shuttle servis danışma merkezinden öğrenebilirsiniz. Transfer bedeli olarak 25 – 30 dolar alınıyor. 3 ve daha fazla kişi için fiyata kişi başı 5 dolar daha ekleniyor.

Araç Kiralama

Havalimanı otoparkının zemin katında 10 farklı araç kiralama firmasının bürosu bulunuyor. Kiraladığınız araçla I-80 E otoyolu üzerinden ya da W 400 S otoyolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yolculuk 12 – 15 dakika sürüyor.

Otobüs

8 numaralı bagaj teslim bandının önünde yer alan çıkışı kullanarak otobüs duraklarına kolayca ulaşabilirsiniz. 453 numaralı hatla şehir merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede gitmek mümkün. Otobüsler sadece hafta içi hizmet veriyor ve bilet fiyatı tek yön için 2,50 dolar.

Tramvay

1 numaralı terminalin güney çıkışında bulunan tramvay durağından yeşil hattı kullanarak yarım saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tramvay hafta içi 05:47 – 23:27; cumartesi günleri 06:36 – 23:16; Pazar günleri ise 06:20 – 22:20 saatleri arasında çalışıyor. Hafta içi her 15 dakikada bir, hafta sonu ise her 20 dakikada bir tramvay kalkıyor. Bir kişi için tek yön bilet fiyatı 2,50 dolar.

27 May 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Salt Lake City uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Salt Lake City varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Salt Lake City uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Salt Lake City uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Salt Lake City uçuşları Salt Lake City Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Salt Lake City yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Salt Lake City 13 saat 20 dakika, Ankara-Salt Lake City 12 saat 50 dakika, Antalya-Salt Lake City 13 saat 10 dakika, Bodrum-Salt Lake City 13 saat, Gaziantep-Salt Lake City 13 saat 30 dakika, İstanbul-Salt Lake City 12 saat 30 dakika, İzmir-Salt Lake City 12 saat 50 dakika, Trabzon-Salt Lake City 13 saat sürüyor.

Salt Lake City Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
17ºC
31ºC
Per
Cum
16ºC
30ºC
Cum
Cmt
18ºC
31ºC
Cmt
Paz
20ºC
32ºC
Paz
Pzt
23ºC
35ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
13s 20dk
12s 50dk
13s 10dk
13s 30dk
12s 30dk
12s 50dk
Haritada Görüntüle
Salt Lake City Alternatif Ulaşım
Para birimi