Nashville Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nashville Hakkında

Tennessee eyaletinin başkenti olan ve demiryolu merkezi olarak bilinen Nashville, Amerika Birleşik Devletleri sınırları dahilindedir. 1779 yılında James Robertson ve John Donelson tarafından kurulan şehir, Memphis'ten sonra en büyük ikinci şehir olma özelliğine sahiptir. Ayrıca şehrin içinden Cumberland Nehri geçmektedir. Eğitim alanında oldukça gelişmiş olan şehrin merkezinde; Vanderbilt Üniversitesi, Tennessee Eyalet Üniversitesi ve Belmont Üniversitesi gibi birçok üniversite bulunmaktadır. Coğrafi konumu nedeniyle çok yönlü bir iklim yapısına sahip olan şehir, yıl boyunca dengeli bir yağış rejimine sahiptir. Kar yağışı çok nadir olan şehirde ılık bir hava durumu söz konusudur.

Nashville Hayvanat Bahçesi, Nashville Oyuncak Müzesi, Opry Mills Nashville, Opryland Themepark, Printer's Alley, Ryman Auditorium, Second Fiddle, Tennessee Sahne Sanatları Merkezi, Tennessee State Capitol, Tennessee State Müzesi, Texas Troubadour Tiyatrosu, The Coliseum, The Hermitage Nashville ve The Parthenon Nashville şehrin en önemli gezi alanları içerisinde yer almaktadır. Dünyanın her yerinden yiyecek ve içeceğin bulunduğu Nashville’de fast-food kültürü epey yayılmıştır. Alışveriş merkezlerinde her türlü markaya rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Her yıl nisan ayında düzenlenen Geleneksel Nashville Film Festivali bir sürü ülkeden çeşitli filmleri gösterime davet etmektedir. Şehir merkezinde ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Nashville Uluslararası Havaalanı şehrin önemli ulaşım araçlarından birisi olarak faaliyet göstermektedir.

Havalimanından Nashville Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Nashville şehir merkezine özel araçlarla da gitseniz toplu taşıma aracına da binseniz kısa sürede rahatça ulaşabilirsiniz. Otobüse binmek ulaşım maliyetinizi oldukça düşürür. Öte yandan daha hızlı ve konforlu bir araca ihtiyaç duyuyorsanız otel shuttle servisine, taksiye veya shuttle otobüslere binebilir ya da havalimanında servis, minivan, limuzin kiralayarak tüm seyahatiniz boyunca rahat bir ulaşım aracına sahip olabilirsiniz.

Taksi

Taksi açılış ücreti 7 dolar ve her mil için 2,10 dolar daha alınıyor. Ancak havalimanından şehir merkezine gidiş için belirlenmiş 25 dolarlık bir sabit ücret var. Eğer taksiyi paylaşabileceğiniz bir yolcu bulursanız fiyata 1 dolar daha ekleniyor ancak kişi başı 13 dolar ödeyeceğinizden oldukça avantajlı oluyor. Taksi ile Nasville şehir merkezine normal trafik şartlarında 15 dakikadan kısa sürede ulaşmak mümkün.

Araç Kiralama

10 farklı araç kiralama firması Kiralık Araç Merkezi’nde hizmet veriyor. Merkez terminal binasının karşısında birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde kısa süreli park alanının hemen yanında bulunuyor. Araç kiralama anlaşmanızı burada yapabileceğiniz gibi aracınızı da yine buradan teslim alabilirsiniz. Otomobille I-40 E otoyolunu takip ederek 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanının bagaj teslim alanından çıkınca otobüs duraklarını hemen görebilirsiniz. 18 numaralı otobüse binerek şehir merkezine yarım saatten kısa sürede ulaşmanız mümkün. Bilet fiyatı 2,50 dolar.

Shuttle Servis

Havalimanında shuttle otobüs hizmeti veren birkaç özel işletme bulunuyor. Bu firmalar Nashville kent merkezinin yanı sıra farklı güzergâhlara da sefer düzenliyor. Servislerin bazıları kişiye özel kapıdan kapıya hizmeti veriyor. Size en uygun firmayı, sefer saatini ve ücretini öğrenmek için geliş terminalinde bulunan ‘Ground Transportation’ masasına uğrayabilirsiniz.

Limuzin

Lüks ve konforlu bir seyahat istiyorsanız havalimanında hizmet veren otuzdan fazla limuzin kiralama şirketinden birisiyle anlaşabilirsiniz.

Otel Shuttle Servisi

Nashville’de bulunan otuzun üzerinde konaklama merkezi havalimanı shuttle servis hizmeti sunuyor. Kalacağınız otel/motelle önceden görüşüp rezervasyon yaptırarak bu rahat ve hızlı araçlarla kolayca otelinize gidebilirsiniz. Hizmetin ayrıca bir ücreti olup olmadığını otelinize sormayı unutmamalısınız.

28 Tem 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nashville uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Nashville varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Nashville uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Nashville uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Nashville uçuşları Nashville Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Nashville yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Nashville 12 saat 20 dakika, Ankara-Nashville 11 saat 50 dakika, Antalya-Nashville 12 saat, Bodrum-Nashville 11 saat 40 dakika, Gaziantep-Nashville 12 saat 30 dakika, İstanbul-Nashville 11 saat 30 dakika, İzmir-Nashville 11 saat 30 dakika, Trabzon-Nashville 12 saat 20 dakika sürüyor.

Nashville uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Nashville uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Nashville Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
-8ºC
-1ºC
Cum
Cmt
-5ºC
3ºC
Cmt
Paz
-4ºC
8ºC
Paz
Pzt
4ºC
11ºC
Pzt
Sal
-7ºC
6ºC
Sal
Uçuş Süreleri
12s 20dk
11s 50dk
11s 40dk
12s 30dk
11s 30dk
11s 30dk
12s 20dk
Haritada Görüntüle
Nashville Alternatif Ulaşım
Para birimi