Albuquerque Uçak Bileti Ara

Albuquerque Hakkında

Albuquerque, Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletinin en büyük şehridir. Kent aynı zamanda dünyaca ünlü üniversiteler arasında kabul edilen New Mexico Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapar. Ülkenin doğu ve batı yakalarını birleştiren tarihi Route 66 üzerinde yer alan Albuquerque birçok şehre ve bölgeye ulaşım için de önemli bir kesişim noktasıdır. İspanyolca’da ‘’karpuz’’ anlamına gelen Sandia Dağları’nın eteklerinde bulunan kent aynı zamanda ziyaretçilerine sunduğu eşsiz manzaralarla bilinir.

Kıyıya oldukça uzak bir mesafede yer alan şehir, çevresinde bulunan yeryüzü şekillerinin de etkisiyle çöl iklimi ile benzer iklim özelliklerini taşır. Geceleri genelde soğuyan hava gün aydınlandığında tekrar ısınmaya başlar. Hem sıcak hem de soğuk havaya karşı yanınıza alacağınız farklı kıyafetler değişen hava koşullarına karşı hazırlıklı olmanızı kolaylaştıracaktır.

18. Yüzyıl’da İspanyollar tarafından kurulan şehrin bu özelliği başta kenti çevreleyen mimari eserler ve restoranlarda sunulan lezzetli İspanyol-Amerikan yemekleriyle kendisini hissettirir. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında ise teleferikle muhteşem bir manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz, çevresinde ise uzun doğa yürüyüşleri ve piknik yapabileceğiniz Sandia Peak Tramway, belki de daha önce benzerlerine rastlamadığınız bitki türlerini ve birbirinden renkli çiçekleri görebileceğiniz BioPark Botanik Bahçesini ve şehrin kuruluşundan bugüne geçmişine yolculuk yapabileceğiniz Albuquerque Müzesi’ni dolaşabilirsiniz. Ayrıca balon turları ile ünlü olan şehri bu renkli turlarla havadan keşfedebilir, bisiklet kiralayarak iki teker üzerinde gezebilirsiniz.

Havalimanından Albuquerque Şehir Merkezine Ulaşım

Albuquerque Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine trenle veya otobüsle kolayca gidebilirsiniz. Daha konforlu bir araca ihtiyaç duyuyorsanız taksi ya da shuttle servislerine binebileceğiniz gibi araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Gelen yolcu terminalinin çıkışında bulunan taksi duraklarından bineceğiniz bir taksi ile 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Tren Tren, havalimanından şehir merkezine giden en hızlı araçlardan biri. 250 numaralı tren ile şehir merkezine sadece 15 dakikada ulaşmak mümkün. Eğer Albuquerque’yi transfer noktası olarak kullanıyorsanız 222 numaralı trene binerek büyük tren garına gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından biriyle anlaşarak tüm seyahatiniz için bir ulaşım aracı edinebilirsiniz. Otomobilinizle Yale Bulvarı’ndan Gibson Bulvarı’na veya Girard Bulvarı’na bağlanarak 10 – 12 dakika içerisinde şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs

Bagaj teslim alanının batı ucunda bulunan otobüs duraklarından 50 numaralı ekspres hatta binerek 25 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 36 numaralı hat ise şehirdeki birçok noktada duruyor ve normal trafik şartlarında toplam 52 dakikada şehir merkezine ulaşıyor.

Shuttle Servis

Havalimanında çok sayıda özel şirket tarafından işletilen shuttle servis bulunuyor. Kapıdan kapıya sistemiyle çalışan bu araçlarla şehir merkezine gitmek isterseniz gelen yolcu terminalinde bulunan ‘Ground Transportation’ masasından yardım alabilirsiniz.

14 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Albuquerque uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Albuquerque varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Albuquerque uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Albuquerque uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Albuquerque uçuşları Albuquerque Intl. Sunport Havalimanı'na düzenleniyor.

Albuquerque yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Albuquerque 13 saat 50 dakika, Ankara-Albuquerque 13 saat 20 dakika, Antalya-Albuquerque 13 saat 30 dakika, Bodrum-Albuquerque 13 saat 20 dakika, Gaziantep-Albuquerque 13 saat 50 dakika, İstanbul-Albuquerque 13 saat, İzmir-Albuquerque 13 saat 10 dakika, Trabzon-Albuquerque 13 saat 30 dakika sürüyor.

Albuquerque Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
16ºC
30ºC
Per
Cum
14ºC
29ºC
Cum
Cmt
12ºC
29ºC
Cmt
Paz
13ºC
28ºC
Paz
Pzt
12ºC
27ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
13s 50dk
13s 20dk
13s 30dk
13s 20dk
13s 50dk
13s 10dk
13s 30dk
Haritada Görüntüle
Albuquerque Alternatif Ulaşım
Para birimi