Santo Domingo Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Santo Domingo Hakkında

Dominik Cumhuryeti’nin başkentidir. Avrupalıların, Amerika kıtasında oluşturdukları ilk yerleşim yeridir. Santo Domingo, Yeni Dünya’daki ilk İspanyol Kolonisi’nin yönetim merkezi olarak Kristof Kolomb’un kardeşi Bartolomeo Kolomb tarafından 1496 yılında kurulmuştur. İlk adı ‘Nueva Isabela’ olan kent, o tarihlerde İspanyolların devam eden keşif gezilerinin de yeni hareket noktası olmuştur. Kristof Kolomb’un mezarının Sevilla’da olduğu bir takım testlerle ispatlanmış olsa da, Santo Domingo yetkilileri, ünlü kaşifin mezarının kendi şehirlerinde olduğunu iddia etmektedirler. Ülkenin; ticaret, sanayi, finans ve turizm sektörlerinin kalbi bu kentte atmaktadır. Yüksel hacimli ticari bir limana sahiptir. Petrokimya, gıda işleme, tekstil, metalurji ve çimento sanayilerinin merkez üssüdür. Santo Domingo, sahip olduğu köklü tarih ve yapı mirasının yanı sıra eşsiz sahil ve kumsallarıyla tropik bir tatil cennetidir. Boca Chica ve Juan Dalip, şehrin en çok tercih edilen plajlardır. Gece hayatı ve eğlenceleriyle 24 saat canlı kalabilen bir kenttir.

Ülkenin, her yıl düzenlenen Latin Müzik Festivali ve Ulusal Sörf ve Rüzgar Sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Zona Colonial, kentin ilk kurulduğu bölgedir. Geçmişi 1500’lü yıllara dayanan yapılarla örülüdür. Amerika Kıtası’nda inşa edilen ilk katedral, ilk hastane ve ilk üniversite bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca Yeni Dünya’nın planlı ilk sokağı Las Damas (Kadınlar Sokağı) da burada kurulmuştur. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Zona Colonial’de özellikle El Conde Sokağı ve çevresi, gözalıcı ve etkileyici bir atmosfere sahiptir. Santo Domingo, tropikal iklim etkisindedir. Kent, yüksek miktarda yağış almaktadır. Kent iki uluslararası havalimanına sahiptir. Las Americas Uluslararası Havaalanı, kent merkezinin 33 km. doğusundadır. La Isabela Uluslararası Havaalanı ise kent merkezinin 16 km. kuzeyindedir.

Havalimanından Santo Domingo Şehir Merkezine Ulaşım

Las Americas Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en çok tercih edilen yolu taksi kullanmak ya da otellerin havalimanı servis hizmetinden faydalanmak. Öte yandan dilerseniz havalimanında araç da kiralayabilirsiniz. Şehir merkezine yolcu taşıyan bir toplu taşıma aracı ya da shuttle otobüs bulunmuyor.

Araç Kiralama

Las Americas Uluslararası Havalimanı’nda birkaç araç kiralama firması çalışıyor. Kiraladığınız araçla 3 numaralı otoyol üzerinde doğu yönünde ilerlerseniz yaklaşık 12 dakika içerisinde Boca Chica’ya ulaşırsınız. Aynı otoyol üzerinde batı yönünde ilerlerseniz ise ortalama 50 dakika içerisinde Santo Domingo’ya gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin çıkış kapısında bekleyen taksilerle şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkün.

Otel Servisleri

Şehirdeki çok sayıda otel müşterileri için havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmet müşterilere ekstra ücretli olarak veriliyor ve genel olarak taksiden biraz daha maliyetli oluyor. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırmak gerektiğini de unutmamalısınız. 

23/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Santo Domingo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Santo Domingo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Santo Domingo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Santo Domingo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Santo Domingo uçuşları Herrera Havalimanı ve Las Americas Havalimanı'na düzenleniyor.

Santo Domingo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Santo Domingo 12 saat 30 dakika, Ankara-Santo Domingo 12 saat 10 dakika, Antalya-Santo Domingo 12 saat, Bodrum-Santo Domingo 11 saat 40 dakika, Gaziantep-Santo Domingo 12 saat 40 dakika, İstanbul-Santo Domingo 11 saat 40 dakika, İzmir-Santo Domingo 11 saat 40 dakika, Trabzon-Santo Domingo 12 saat 40 dakika sürüyor.

Santo Domingo uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Santo Domingo uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Santo Domingo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
23ºC
31ºC
Çar
Per
23ºC
31ºC
Per
Cum
23ºC
30ºC
Cum
Cmt
23ºC
31ºC
Cmt
Paz
23ºC
30ºC
Paz
Uçuş Süreleri
12s 30dk
12s 10dk
11s 40dk
12s 40dk
11s 40dk
11s 40dk
12s 40dk
Haritada Görüntüle
Santo Domingo Alternatif Ulaşım
Para birimi