Fort Lauderdale Uçak Bileti Ara

Popüler Fort Lauderdale Uçuşları

Fort Lauderdale Hakkında

ABD’nin Atlantik Okyanusu kıyılarındaki tatil kenti Fort Lauderdale, Florida Eyaleti’nde ve Miami’nin 45 km. kuzeyinde yer alır. Şehir içine uzanan 250 km.’lik kanal ağıyla ünlü şehir, ABD’nin Venedik’i olarak anılmaktadır. ‘Riviera’ özelliği taşıyan Fort Lauderdale; dengeli mimarisi, modern altyapısı, doğal güzellikleri ve sahilleriyle ön plana çıkmaktadır. Adını 1838 yılında kente inşa edilen Lauderdale Kalesi’nden alan şehir, 1895 yılında kentleşmeye başladığında bir gemicilik ve ticaret merkezi haline gelmiştir.

Bugün tam anlamıyla bir tatil lokasyonu olarak öne çıkan Fort Lauderdale, yıl boyunca güneşli havası, palmiye ağaçları, kanalları, su sporları ve özenle korunmuş doğal güzellikleri ile Florida Eyaleti’nin en gelişmiş turizm kentleri arasında ilk sıralardadır. Kanallarında gondol turlarının düzenlendiği şehir, plajları kadar kültür ve sanat etkinlikleri ile de ünlüdür. Kırmızı tuğladan inşa edilmiş yoldan ulaşılan Riverwalk Bölgesi, tamamıyla kültürel, sanatsal ve eğlence etkinliklerinin düzenlendiği merkezdir. Las Olas Bulvarı ise kentteki ucuz alışverişin kalbi konumundadır.

Şehir kanalları, sahil bölgesi ve Las Olas Bulvarı’nın yanı sıra; Sanat Müzesi, Keşif ve Bilim Müzesi, Antika Araba Müzesi, Bonnet Evi Müzesi ve Bahçesi ile Stranahan Evi kentin ilgi çekici diğer gezi noktalarıdır. Yıl boyunca önemli ölçüde yağış alan şehir tropikal iklim etkisindedir. Fort Lauderdale Hollywood Uluslararası Havaalanı, kentin 5 km. güneybatısındadır.

Havalimanından Fort Lauderdale Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine çok yakın olduğundan ulaşım oldukça kolay ve hızlı. Fort Lauderdale’deki birçok konaklama merkezi misafirlerine ücretsiz havalimanı shuttle servis hizmeti sunuyor. Bu nedenle yolcuların çoğu bu kolay, hızlı, konforlu ve ekonomik yöntemi tercih ediyor.

Otelinizde bu hizmet bulunmuyorsa ya da başka bir yere gitmeniz gerekiyorsa taksiye, otobüse ya da banliyö trenine binebilirsiniz. Havalimanında araç kiralamak da bir diğer alternatif.

Fort Lauderdale – Hollywood Havalimanı geniş bir arazi üzerine kurulu büyük bir kompleks olduğundan her terminalin alt kat çıkışında ücretsiz shuttle servisler bulunuyor. Bu servisler yolcuları diğer terminallere, kiralık araç merkezine ve park alanına götürüyor.

Taksi

Havalimanı taksileri 65 farklı bölgeye yolcu taşıyor. Ücretlendirmede katedilen mesafe değil bölgeler dikkate alınıyor ve fiyatlar Broward Kontluğu tarafından belirlendiği için sabit oluyor. Taksi filosu standart 4 kişilik araçlardan ve lüks sedanlardan oluşuyor. Dilerseniz paylaşımlı taksi hizmeti de alabilirsiniz.

Otel Shuttle Servis

Fort Lauderdale’de bulunan birçok otelin havalimanı shuttle servisleri bulunuyor ve bu servisler müşterilere ücretsiz hizmet veriyor. Otelinizle önceden iletişime geçerek shuttle servisleri olup olmadığını öğrenmeniz tavsiye ediliyor. Bu hizmetten faydalanarak havalimanında beklemenize gerek kalmaksızın son derece rahat ve hızlı bir şekilde otelinize ulaşabilirsiniz. Her terminalin alt kat çıkışında bulunan “Hotel & Off Airport Parking Shuttles” tabelasını takip ederek shuttle servisine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanının Araç Kiralama Merkezi (RCC) 1 numaralı terminal binasının yanında bulunuyor ve 12 farklı firma burada hizmet veriyor. Tamamen ücretsiz olan www.rentacarnow.com sitesinden faydalanarak en uygun kiralık araç fiyatlarına ulaşabilir ve doğru seçim için yardım alabilirsiniz. US-1 otoyolunu takip ederek 10 dakikadan kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Araç Kiralama Merkezi’nin yanından otobüse binebilirsiniz. 1 numaralı hatla şehir merkezine gidiliyor.

Banliyö Treni

Havalimanından Fort Lauderdale şehir merkezi dışında Miami-Dade, Broward veya Palm Beach bölgelerine gidecekseniz banliyö trenine binebilirsiniz. İstasyon havalimanından sadece birkaç mil uzaklıkta bulunuyor ve havalimanının ücretsiz shuttle servisleri yolcuları istasyona götürebiliyor.

Lüks Paylaşımlı Araçlar

Havalimanının Shuttle Merkezi’nde lüks bir sedan ya da minivanla diğer yolcularla paylaşımlı yolculuk yaparak havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu araçlar kapıdan kapıya sistemiyle hizmet veriyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Fort Lauderdale uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Fort Lauderdale varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Fort Lauderdale uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Fort Lauderdale uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Fort Lauderdale uçuşları Fort Lauderdale Intl Havalimanı ve Fort Lauderdale Executive Havalimanı'na düzenleniyor.

Fort Lauderdale yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Fort Lauderdale 12 saat 50 dakika, Ankara-Fort Lauderdale 12 saat 20 dakika, Antalya-Fort Lauderdale 12 saat 20 dakika, Bodrum-Fort Lauderdale 12 saat, Gaziantep-Fort Lauderdale 13 saat, İstanbul-Fort Lauderdale 11 saat 50 dakika, İzmir-Fort Lauderdale 12 saat, Trabzon-Fort Lauderdale 12 saat 50 dakika sürüyor.

Fort Lauderdale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
24ºC
31ºC
Cmt
Paz
24ºC
30ºC
Paz
Pzt
23ºC
31ºC
Pzt
Sal
24ºC
32ºC
Sal
Çar
24ºC
32ºC
Çar
Uçuş Süreleri
12s 50dk
12s 20dk
12s 20dk
11s 50dk
12s 50dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Fort Lauderdale Alternatif Ulaşım
Para birimi