Iğdır Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Iğdır Hakkında

Iğdır Hakkında

Iğdır, Türkiye’de güneşin ilk doğduğu şehir olmasıyla tanınıyor, ayrıca bu güzel şehir; zengin tarihi yapısı, büyüleyici tuz dağları ve hareketli sınır kapılarıyla da ünlü. Iğdır aynı zamanda üç ülkeye sınırı olan dünyadaki ender şehirler arasında, Iğdır’ın Azerbaycan, Ermenistan ve İran ile sınır kapısı bulunuyor.

Iğdır’a 10 dakika uzaklıkta yer alan Melekli beldesinde halk, burada bulunan üzüm bağlarının Hz. Nuh’tan kaldığına inanıyor. Bu alanda taşlaşmış dinazor fosillerinin ve ilginç mağaraların yanı sıra ayı, kurt, boz tavşan ve kartal gibi pek çok vahşi hayvanı göreceğiniz zengin bir vahşi yaşam var. Iğdır, coğrafyasından dolayı doğa sporları, fotoğrafçılık ve dağ bisikletiyle uğraşanlar için ideal bir turizm destinasyonu.

Iğdır Ovası, yüksek dağların arasında yer alıyor ve sert soğuklardan korunuyor. Bu nedenle bu ovada, bölgede yetiştirilemeyen pek çok Akdeniz meyvesi yetişiyor. Doğal sera olan Iğdır ovası görülmeye değer bir yer. Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan dev tuz dağlarının içine de bir gezi yapabilir ve kristal güzelliğindeki bembeyaz tuz mağaralarını görebilirsiniz.

Korhan yaylasında 1892 yılında bir göktaşının düşmesiyle meydana gelen, 35 metre derinliği ve 60 metre çapa sahip meteor çukuru da Iğdır’da en çok dikkat çeken yerler arasında. Doğal güzellikleriyle bilinen Iğdır’da görülmesi gereken bir yer olan Küp Gölü, yer altında akan suları gürültüsüyle tam anlamıyla büyüleyici bir tabiat harikası. Abbas Göl’de de tekne gezilerine balık avlama turlarına katılabilir, ayrıca göldeki adada yaşayan binlerce kuşun fotoğrafını çekebilirsiniz.

Iğdır’ın çarşıları çok zengin ve pek çok ilginç yöresel ürünle dolu. Bu güzel şehir, yüzyıllardan gelen kültürüne ve geleneklerine çok bağlı, bu bağlılık mutfak kültüründe de kendini gösteriyor. Nabat, katlet, zibilli pilavı ve ünlü patlıcan reçelini mutlaka denemelisiniz.

 

Iğdır Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır şehir merkezinde yolcuları ağırlayan otobüs terminalinden kentin çeşitli noktalarına ulaşmak için yürüyebilir veya taksiye binebilirsiniz. Minibüsler kentte toplu taşımayı tercih edenlere sunulan ideal seçeneklerden. Çevredeki farklı ilçelere veya kasabalara ulaşmak istediğinizde yine terminalden kalkan otobüslere binebilirsiniz. 

Yolcu Servisleri

Iğdır Otobüs Terminali’ne indikten sonra seyahat ettiğiniz firmanın ücretsiz servisine binerek kent içinde belirli noktalara gelebilirsiniz. Özellikle yürümek istemeyenleri rahatlatan servisler sayesinde birkaç dakikada varış noktanıza en yakın durakta inmeniz mümkün. Servislerin izlediği rotayı ve gün içinde kalkış saatlerini Iğdır’a sefer düzenleyen firmalardan öğrenebilirsiniz.

Minibüs  

Yürümek istemeyenler Iğdır Terminali’nde sürekli olarak hazır bulunan minibüslerle şehrin çeşitli noktalarına yolculuk yapabilirler. Iğdır’da minibüs yolculuğu varış noktasına bağlı olarak 10-20 dakika kadar sürüyor. Ücretler ise gidilen durağa göre farklılık gösterebiliyor.

Taksi

Iğdır Otobüs Terminali’nden taksiyle çevrede bulunan mahallelere yolculuk yapmak son derece pratik. Aynı zamanda kısa mesafeler arasında uygun fiyatlı sayılan araçlara şehrin küçük terminalinin hemen çıkışından binebilirsiniz.

Otobüs

Iğdır’da ilçelere veya kasabalara yolculuk yapmanız gerektiğinde terminalden direkt olarak kalkan otobüslerden faydalanabilirsiniz. Hareket saatleri varış rotasına göre değişen otobüsler için gerekli bileti ise yine terminal içerisinden satın almak mümkün. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Iğdır Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Iğdır otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Iğdır otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Iğdır otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Iğdır yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Iğdır 23 saat 30 dakika , İzmir - Iğdır 1 gün 1 saat , Ankara - Iğdır 18 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Iğdır seferleri bulunuyor?
expand_more
Bizim Iğdır Seyahat, Aras Seyahat, Öz Doğu Kars Türkiye’nin birçok şehrinden Iğdır seferleri düzenliyor.
Iğdır Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  11 /Hava Durumu
 • Salı
  13 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  14 /Hava Durumu
 • Perşembe
  10 /Hava Durumu
 • Cuma
  11 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  17 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  23 saat schedule
 • Antalya
  1 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less