Phuket Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Phuket Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Phuket Hakkında

Tayland'a ait 33 ada arasından en büyüğü Phuket, ülkenin güneyinde, Andaman Denizi’nde yer alıyor. PhangNga ve Krabi bölgelerine de yakın olan ada, köprü ile PhangNga’ya bağlanıyor. 576 kilometrekare alana sahip Phuket, zengin ve renkli geçmişi ile Tayland’ın diğer bölgelerinden ayrılıyor. Ada, Çin ile Hindistan arasında kaldığı için önemli bir ticaret noktası olarak her dönemde önemli bir merkez olmuş. 600 bin kişinin yaşadığı adada insanlar geçimini önceleri ticaretle sağlarken şimdi ise turizm ile sağlıyor.

‘Değerli Tepe’ anlamına gelen Phuket, 2004 yılında yaşanan tsunamide büyük hasar gördü. 5 bin 300 kişinin hayatını kaybettiği tsunamide, turistik alanlar da büyük hasar görmüştü. Ülke yıkılan turistik tesislerinin yerine hızlıca yenilerini yaparak, son yılların Güney Asya’daki en önemli turistik rotası olmayı başardı. Mueang Phuket, Kathu ve Thalang bölgelerinden oluşan adada, sıcaklık yıl boyunca 32 ila 34 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Tayland, Çin ve Malay orjinli adalıların yanı sıra Phuket Adası’nda ‘Deniz Çingeneleri’ olarak bilinen etnik grup da yer alıyor. Deniz Çingeneleri, yaşamlarını tamamen denize göre şekillendirmiş bir grup olarak da biliniyor. Adada yer alan uluslararası havalimanı da turizmin ve ekonominin gelişmesine katkı sağlıyor.

Phuket Adası’nın kuzeyindeki havalimanına Avustralya, Çin, İngiltere, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, İsviçre’den uçuşlar düzenli yapılıyor. Havalimanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor. Adanın merkezi dışında, plajlar ve otellere de direk giden otobüsler bulunuyor. Ada, Fortune dergisi tarafından ‘Emeklilerin en gözde 5 rotası’ arasında gösterilmişti. Bundan dolayıdır ki birçok yabancı yaşamak için Phuket’i tercih ediyor, özellikle de emekliler.

Havalimanından Phuket Şehir Merkezine Ulaşım

Tayland’ın güneyindeki ünlü turistik merkez olan Phuket’te, uluslararası hizmet veren ve şehrin turizm endüstrisinde önemli rol sahibi olan Phuket Havalimanı bulunuyor. Şehir merkezine 32 kilometre mesafede yer alan Phuket Havalimanı, Tayland’ın en işlek üçüncü havalimanı olmakla birlikte adaya ve ülkeye turist çekme anlamında oldukça yarar sağlıyor.

Tam bir turizm cenneti olan Phuket’teki Phuket Havalimanı’ndan şehre ve ülkeye ulaşım kolay olmakla birlikte toplu taşıma araçlarının kullanımı açısından olanaklar sınırlı olabiliyor. Bunun yanında özel araçlar için oldukça gelişmiş olan şehirde kolayca gezinme imkanı bulabilirsiniz. Phuket Havalimanı, uçuşların yanı sıra terminal binalarında sunduğu hizmetlerle de öne çıkmayı başarıyor.

Taksi

Haftanın her günü ve her saati Phuket Havalimanı’nda hizmet veren taksileri kullanarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Konforlu araçları ile güvenilir şekilde gitmenizi sağlayacak taksi firmaları, havalimanından şehir merkezine gidebileceğiniz uygun bir seçenek olabilir.

Otobüs

Phuket Havalimanı’ndaki terminal binasının önünden kalkan otobüsler ile şehir merkezine daha hesaplı koşullarda ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçları açısından çok kapsamlı olmayan şehirde, otobüsler ile şehir merkezine gitmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Phuket Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak özel olarak gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Havalimanı terminal binasındaki araç kiralama firmalarından araç kiralayabileceğiniz gibi internet üzerinden online ödeme yaparak da aracınızı kiralayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Budget, Europcar, Hertz, Alamo, National, Thai ve Thrifty yer alıyor.

02/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Phuket Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
28ºC
30ºC
Per
Cum
28ºC
30ºC
Cum
Cmt
26ºC
30ºC
Cmt
Paz
27ºC
29ºC
Paz
Pzt
27ºC
29ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
8s 50dk
9s 10dk
9s 20dk
9s 40dk
8s 40dk
9s 40dk
9s 40dk
8s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x