Denizli Otobüs Bileti Ara

Türkiye’nin güneybatısında yer alan Denizli, kuşkusuz hem Ege Bölgesi’nin hem de ülkenin en turistik şehirlerinden. Uşak, Manisa, Muğla ve Aydın ile komşu olan Denizli’de sağlık ve şifa kaynağı kaplıcalardan eski kervansaraylara hatta antik kentlere kadar görülmeye değer pek çok doğal ve tarihi zenginlik mevcut. Gerçekten de pamuktan yapılmış bir kale gibi görünen Pamukkale, kuşkusuz Denizli’de görülebilecek turistik noktaların ilk sırasına yerleşiyor.

Dünyada benzerine çok az rastlanabilen traverten tipi oluşumların örneği olan Pamukkale’yi tüm yıl boyunca rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenen Pamukkale’deki travertenlerin, bölgeden doğal olarak çıkan mineralli suların havadaki oksijenle teması sonucu meydana geldiği biliniyor. Özellikle solunum ve sindirim sorunları yaşayanlara iyi gelen sular, romatizma üzerinde de hayli etkili. Sabah saatlerinde açılan Pamukkale’ye gelmek için şehir merkezindeki otogardan otobüse binebilirsiniz. Travertenlerin birkaç adım ötesinde yer alan Antik Havuz ise bölgede yaşanan sarsıntılar sonucunda meydana gelen hayli ilginç bir turistik cazibe noktası. Yaz veya kış fark etmeksizin havuzdaki su sıcaklığı sabit. Yanınıza mayonuzu ve havlunuzu alarak siz de burada kulaç atmanın hazzını yaşayabilirsiniz.  

Şehirdeki Selçuklu hakimiyeti döneminden Denizli’ye miras kalan Akhan Kervansarayı ise 1200’lü yıllardan itibaren bulunduğu yerde yükseliyor. Aynı zamanda Selçukluların Batı Anadolu’da kalan az sayıdaki eserlerinden biri olması, yapının önemini daha fazla artırıyor. Yapımında beyaz renkli kesme taşların kullanıldığı kervansaray günümüzde restoran, kafe ve otel olarak turizme hizmet veriyor. Geçmişten bu yana neredeyse hiç hasar görmeyen Selçuklu mirası yapının içi de tıpkı dışı gibi etkileyici. Göz kamaştıran tarihiyle olduğu gibi enfes doğasıyla da beğeni toplayan Denizli’de şehir merkezinin yakınlarındaki kent ormanına gelerek yürüyüş yapabilirsiniz. Çok eski bir manastır çeşmesine ev sahipliği yapan ormanlık alanda çocuklu aileler için oyun alanları da bulunuyor. Denizli’ye seyahatte karayolunu tercih edenler başkentten yaklaşık 6 saat, İstanbul’dan ise 7 saatin sonunda şehre gelebilirler. Denizli Otogarı’nın kent merkezinde bulunması sayesinde otobüsten indiğinizde rahatça gezinize başlayabilirsiniz. Uzak şehirlerden daha kısa sürede Denizli’ye ulaşmayı isteyenler ise hava yolu seçeneğini değerlendirebilirler.

Denizli Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  24 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  23 /Hava Durumu
 • Perşembe
  24 /Hava Durumu
 • Cuma
  24 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  25 /Hava Durumu