Denizli Otobüs Bileti Ara

Denizli Hakkında

Türkiye’nin güneybatısında yer alan Denizli, kuşkusuz hem Ege Bölgesi’nin hem de ülkenin en turistik şehirlerinden. Uşak, Manisa, Muğla ve Aydın ile komşu olan Denizli’de sağlık ve şifa kaynağı kaplıcalardan eski kervansaraylara hatta antik kentlere kadar görülmeye değer pek çok doğal ve tarihi zenginlik mevcut. Gerçekten de pamuktan yapılmış bir kale gibi görünen Pamukkale, kuşkusuz Denizli’de görülebilecek turistik noktaların ilk sırasına yerleşiyor.

Dünyada benzerine çok az rastlanabilen traverten tipi oluşumların örneği olan Pamukkale’yi tüm yıl boyunca rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenen Pamukkale’deki travertenlerin, bölgeden doğal olarak çıkan mineralli suların havadaki oksijenle teması sonucu meydana geldiği biliniyor. Özellikle solunum ve sindirim sorunları yaşayanlara iyi gelen sular, romatizma üzerinde de hayli etkili. Sabah saatlerinde açılan Pamukkale’ye gelmek için şehir merkezindeki otogardan otobüse binebilirsiniz. Travertenlerin birkaç adım ötesinde yer alan Antik Havuz ise bölgede yaşanan sarsıntılar sonucunda meydana gelen hayli ilginç bir turistik cazibe noktası. Yaz veya kış fark etmeksizin havuzdaki su sıcaklığı sabit. Yanınıza mayonuzu ve havlunuzu alarak siz de burada kulaç atmanın hazzını yaşayabilirsiniz.  

Şehirdeki Selçuklu hakimiyeti döneminden Denizli’ye miras kalan Akhan Kervansarayı ise 1200’lü yıllardan itibaren bulunduğu yerde yükseliyor. Aynı zamanda Selçukluların Batı Anadolu’da kalan az sayıdaki eserlerinden biri olması, yapının önemini daha fazla artırıyor. Yapımında beyaz renkli kesme taşların kullanıldığı kervansaray günümüzde restoran, kafe ve otel olarak turizme hizmet veriyor. Geçmişten bu yana neredeyse hiç hasar görmeyen Selçuklu mirası yapının içi de tıpkı dışı gibi etkileyici. Göz kamaştıran tarihiyle olduğu gibi enfes doğasıyla da beğeni toplayan Denizli’de şehir merkezinin yakınlarındaki kent ormanına gelerek yürüyüş yapabilirsiniz. Çok eski bir manastır çeşmesine ev sahipliği yapan ormanlık alanda çocuklu aileler için oyun alanları da bulunuyor. Denizli’ye seyahatte karayolunu tercih edenler başkentten yaklaşık 6 saat, İstanbul’dan ise 7 saatin sonunda şehre gelebilirler. Denizli Otogarı’nın kent merkezinde bulunması sayesinde otobüsten indiğinizde rahatça gezinize başlayabilirsiniz. Uzak şehirlerden daha kısa sürede Denizli’ye ulaşmayı isteyenler ise hava yolu seçeneğini değerlendirebilirler.

Denizli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Denizli Terminali’nden belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler ile kolayca istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İzmir Bulvarı üzerindeki otobüs durağında her yarım saatte bir bulabileceğiniz 20, 23, 28, ve 35 numaralı otobüs hatları ile şehirde pek çok mahalleye ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Terminal minibüsleri her 15 dakikada bir hareket ediyor ve şehir merkezinin yanı sıra ilçelere ve köylere de gidebilmenizi sağlıyor.

Taksi

Terminalden şehir merkezine ulaşmak için kolayca taksi bulabilirsiniz. Hem terminal içinde hem de çevresinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları var.

Şehir Merkezinden Denizli Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir noktada bulunan Denizli Terminali’ne ulaşım için pek çok alternatif ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

530, 191, 260, 240, 360, 420, 150 ve 170 numaralı belediye otobüsleri şehir merkezinde Halk Caddesi, İstasyon ve otobüs terminali gibi pek çok noktadan geçiyor. 35 numaralı belediye otobüsüyle de Pamukkale merkezinden Denizli Terminali’ne ulaşım olanağı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren pek çok firma, yolcuları için şehir içi ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Yolcu servisleri merkez mahallelerde bulunan bilet satış ofisleri önünden otobüs saatlerinden önce hareket ediyor. Bazı otobüs firmaları, Pamukkale gibi tatil beldelerinden de terminale yolcu servisi hizmeti sunuyor.

Minibüsler

Gazi Bulvarı, Çınar, Bayramyeri, Ulu Camii gibi merkezi noktalarda durakları bulunan minibüslerle hem şehir merkezinden hem de ilçe ve köylerden terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Denizli merkezinden ve Pamukkale’den terminale ulaşım sağlayan taksiler, şehir merkezinde ve oteller önünde 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

En Çok Tercih Edilen Denizli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Denizli
130 TL2711 sa 15 dk
roomİzmir - Denizli
35 TL363 sa 30 dk
roomAnkara - Denizli
70 TL156 sa 45 dk
roomAdana - Denizli
106 TL1215 sa 30 dk
roomBursa - Denizli
90 TL146 sa
roomAntalya - Denizli
40 TL144 sa 15 dk
Seyahat Yazılarında Denizli
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar
Denizli Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  12 /Hava Durumu
 • Pazar
  16 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  18 /Hava Durumu
 • Salı
  24 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  23 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  3 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  3 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule
expand_less