Denizli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Denizli Hakkında

Türkiye’nin güneybatısında yer alan Denizli, kuşkusuz hem Ege Bölgesi’nin hem de ülkenin en turistik şehirlerinden. Uşak, Manisa, Muğla ve Aydın ile komşu olan Denizli’de sağlık ve şifa kaynağı kaplıcalardan eski kervansaraylara hatta antik kentlere kadar görülmeye değer pek çok doğal ve tarihi zenginlik mevcut. Gerçekten de pamuktan yapılmış bir kale gibi görünen Pamukkale, kuşkusuz Denizli’de görülebilecek turistik noktaların ilk sırasına yerleşiyor.

Dünyada benzerine çok az rastlanabilen traverten tipi oluşumların örneği olan Pamukkale’yi tüm yıl boyunca rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenen Pamukkale’deki travertenlerin, bölgeden doğal olarak çıkan mineralli suların havadaki oksijenle teması sonucu meydana geldiği biliniyor. Özellikle solunum ve sindirim sorunları yaşayanlara iyi gelen sular, romatizma üzerinde de hayli etkili. Sabah saatlerinde açılan Pamukkale’ye gelmek için şehir merkezindeki otogardan otobüse binebilirsiniz. Travertenlerin birkaç adım ötesinde yer alan Antik Havuz ise bölgede yaşanan sarsıntılar sonucunda meydana gelen hayli ilginç bir turistik cazibe noktası. Yaz veya kış fark etmeksizin havuzdaki su sıcaklığı sabit. Yanınıza mayonuzu ve havlunuzu alarak siz de burada kulaç atmanın hazzını yaşayabilirsiniz.  

Şehirdeki Selçuklu hakimiyeti döneminden Denizli’ye miras kalan Akhan Kervansarayı ise 1200’lü yıllardan itibaren bulunduğu yerde yükseliyor. Aynı zamanda Selçukluların Batı Anadolu’da kalan az sayıdaki eserlerinden biri olması, yapının önemini daha fazla artırıyor. Yapımında beyaz renkli kesme taşların kullanıldığı kervansaray günümüzde restoran, kafe ve otel olarak turizme hizmet veriyor. Geçmişten bu yana neredeyse hiç hasar görmeyen Selçuklu mirası yapının içi de tıpkı dışı gibi etkileyici. Göz kamaştıran tarihiyle olduğu gibi enfes doğasıyla da beğeni toplayan Denizli’de şehir merkezinin yakınlarındaki kent ormanına gelerek yürüyüş yapabilirsiniz. Çok eski bir manastır çeşmesine ev sahipliği yapan ormanlık alanda çocuklu aileler için oyun alanları da bulunuyor. Denizli’ye seyahatte karayolunu tercih edenler başkentten yaklaşık 6 saat, İstanbul’dan ise 7 saatin sonunda şehre gelebilirler. Denizli Otogarı’nın kent merkezinde bulunması sayesinde otobüsten indiğinizde rahatça gezinize başlayabilirsiniz. Uzak şehirlerden daha kısa sürede Denizli’ye ulaşmayı isteyenler ise hava yolu seçeneğini değerlendirebilirler.

Denizli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Denizli Terminali’nden belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler ile kolayca istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İzmir Bulvarı üzerindeki otobüs durağında her yarım saatte bir bulabileceğiniz 20, 23, 28, ve 35 numaralı otobüs hatları ile şehirde pek çok mahalleye ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Terminal minibüsleri her 15 dakikada bir hareket ediyor ve şehir merkezinin yanı sıra ilçelere ve köylere de gidebilmenizi sağlıyor.

Taksi

Terminalden şehir merkezine ulaşmak için kolayca taksi bulabilirsiniz. Hem terminal içinde hem de çevresinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları var.

Şehir Merkezinden Denizli Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir noktada bulunan Denizli Terminali’ne ulaşım için pek çok alternatif ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

530, 191, 260, 240, 360, 420, 150 ve 170 numaralı belediye otobüsleri şehir merkezinde Halk Caddesi, İstasyon ve otobüs terminali gibi pek çok noktadan geçiyor. 35 numaralı belediye otobüsüyle de Pamukkale merkezinden Denizli Terminali’ne ulaşım olanağı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren pek çok firma, yolcuları için şehir içi ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Yolcu servisleri merkez mahallelerde bulunan bilet satış ofisleri önünden otobüs saatlerinden önce hareket ediyor. Bazı otobüs firmaları, Pamukkale gibi tatil beldelerinden de terminale yolcu servisi hizmeti sunuyor.

Minibüsler

Gazi Bulvarı, Çınar, Bayramyeri, Ulu Camii gibi merkezi noktalarda durakları bulunan minibüslerle hem şehir merkezinden hem de ilçe ve köylerden terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Denizli merkezinden ve Pamukkale’den terminale ulaşım sağlayan taksiler, şehir merkezinde ve oteller önünde 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Denizli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Denizli
266 TL3210 sa 57 dk
roomİzmir - Denizli
55 TL243 sa 25 dk
roomAnkara - Denizli
180 TL186 sa 35 dk
roomAdana - Denizli
160 TL2412 sa 32 dk
roomBursa - Denizli
145 TL247 sa 49 dk
roomAntalya - Denizli
90 TL184 sa
Seyahat Yazılarında Denizli
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Denizli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Denizli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Denizli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Denizli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Denizli 11 saat , İzmir - Denizli 3 saat 30 dakika , Ankara - Denizli 6 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Denizli seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Anadolu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Denizli seferleri düzenliyor.
Denizli Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  36 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  37 /Hava Durumu
 • Perşembe
  36 /Hava Durumu
 • Cuma
  35 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  32 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  3 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  3 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule
map placeholder
expand_less