Tokat Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tokat Otogarı
place
Yeni Mahallesi, 60200 Tokat Merkez/Tokat
local_phone
+903562142221

Tokat

Tokat Otogarı, Tokat’ta bulunan ve Tokat Belediyesi tarafından işletilen şehirler arası bir otobüs terminali. Şehre gelen her otobüsün durak noktası olan Tokat Otogarı aynı zamanda civar şehirlere gitmekte olan otobüsler için de bir mola yeri. Tokat çok kalabalık olmasa da Samsun, Amasya, Sivas ve Ordu gibi çevredeki illerin birer çekim merkezi olması otogarı yoğunlaştırıyor.

Tokat Otogarı, şehrin ulaşım anlamında en önemli noktalarından bir tanesi. Şehirler arası yolculuklarda otobüslerin indirme ve bindirme için tercih ettiği otogar yolcular için de bir bekleme noktası özelliği taşıyor. Tesis itibarıyla yolcuların bütün ihtiyaçları düşünülerek yapılandırılması geniş bir bekleme alanı sağlıyor. Bekleme alanına ek olarak lokanta, büfe, kafe ve mescit gibi kısımlar da yolcu ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Tokat Otogarı’nda peron sisteminin olması yolcuların binecekleri otobüsü kolayca bulmalarını sağlıyor. Bu nedenle de yerel ve ulusal otobüs firmalarının hizmet verdiği otogarda her firmanın otobüsü için peron ayrılıyor. Böylelikle otogarın çok yoğun olduğu anlarda bile yolcular otobüse kolayca biniyor. Yoğunluk bakımından yıl boyunca hareketliliğin bulunduğu otogarda en kalabalık dönemler yaz ve sonbahar. 

Tokat Otogarı, merkezi bir noktada bulunması sayesinde yolcuların kolaylıkla ulaşabildiği bir tesis. Bu nedenle otobüs seferine çok kısa zaman kala dahi otogara ulaşarak sorunsuz bir yolculuk yapmak mümkün.

Şehir Merkezinden Tokat Otogarı'na Ulaşım

Tokat'ın otobüs terminali, şehir merkezinde rahat ulaşılabilir bir konumda bulunduğu için yürüyerek de terminale 10 dakika içinde gidebilirsiniz. Daha rahat ulaşım için ise ekonomik bir tercih olan ücretsiz yolcu servislerinden, geniş güzergahları sahip belediye ve özel halk otobüslerinden ya da minibüslerden faydalanabilirsiniz. Tokat merkezinde 24 saat hizmet veren taksi durakları da bulunuyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Tokat merkezinde Orhan Gazi Caddesi ve Fatih Caddesi gibi merkezi noktalarda ulusal otobüs firmalarının bilet satış ofisleri bulunuyor. Otobüs saatinizden 45 dakika önce hareket eden ücretsiz yolcu servisleri ile rahatlıkla zamanında terminalde olabilirsin.

 Özel Halk Otobüsleri ve Belediye Otobüsleri

Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Malkayası Camii ve Tokat Adliyesi gibi birçok noktadan binebileceğiniz özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri ile de kısa sürede otobüs terminaline ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Minibüslerin de hem organize sanayi bölgesi ve üniversite hem de ana caddelerde durakları bulunuyor. Tokat’ın bütün mahallelerinde de rahatlıkla durağını görebileceğiniz minibüsler, aynı zamanda Tokat, Artova ve Almus gibi ilçelerden; Arısu Köyü, Çamdalı Köyü ve Çalkaya Köyü gibi yoğun nüfuslu köylerden de yolcuların terminale gelebilmesini sağlıyor.

Taksi

Gaziosmanpaşa Bulvarı'nda hizmet veren 0356 214 77 99 numaralı Meydan Taksi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde bulabileceğiniz 0553 883 60 60 numaralı Üniversite Taksi ve Tokat Diş Hastanesi önünde hizmet veren 0356 214 18 34 numaralı sağlık taksi ile de istediğin saatte Tokat Terminali’ne gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less