Kayseri Otobüs Bileti Ara

Kayseri Hakkında

Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nin en güzel ve turistik şehirlerinden. Nüfusu 1,5 milyona yaklaşan şehri rahatlıkla gezebilmek adına 2 veya 3 gün ayırmanızda yarar var. Konya ve Ankara ile birlikte bölgenin en büyük 3 şehri arasında gösterilen Kayseri’ye hem uçakla hem de kara ve demiryoluyla ulaşabilirsiniz. Özellikle doğal güzellikleriyle ziyaretçileri cezbeden şehir, Erciyes Kayak Merkezi sayesinde kış tatillerinin vazgeçilmez rotalarından biri olarak anılıyor.

İlk olarak Romalılar döneminde inşa edilen ve daha sonra yapılan eklemelerle bugünkü halini alan Kayseri Kalesi, şehrin merkezindeki konumuyla gezi için hayli ideal bir başlangıç noktası sayılabilir. Selçuklu zamanından kalan tarihi eserlerden Döner Kümbet, Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan Kurşunlu Camii ve içerisindeki avlunun tarihi atmosferinde oturup dinlenebileceğiniz Hunat Hatun Külliyesi, Kayseri’nin turistik önem arz eden belli başlı mimari yapılarından. Ayrıca eski bir Türk evinden dönüştürülen Atatürk Müzesi’ne geldiğinizde Ulu Önder’in Kayseri’yi ziyareti sırasında konakladığı yeri görebilirsiniz. Dünyada inşa edilen ilk tıp merkezi olarak ünlenen tarihi şifahane ise şimdilerde Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi olarak ziyarete açık. Selçuklular zamanında inşa edilen tarihi yapı, şehrin hayli merkezi bir noktasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ayrıca fotoğrafçılar için Kayseri’deki belli başlı cazibe noktaları arasında yer alan Sultan Sazlığı, binlerce yıl öncesinden Kayseri’ye miras kalan Kültepe Örenyeri ve doğanın tüm cömertliğini sergilediği Kapuzbaşı Şelalesi gibi yerleri görerek şehrin tarihi ve doğal zenginliklerine şahitlik edebilirsiniz. Bizans, Roma ve Helenistik dönemlere ait eski eserleri barındıran Kayseri Arkeoloji Müzesi ise ziyaretçilerine zamanda yolculuk yapma şansı sunuyor. Enfes mantıların anavatanı olarak bilinen Kayseri’de Türk mutfağının baş tacı sayılan lezzetleri tadabilirsiniz. Klasik mantının dışında yağ mantısı ve tepsi mantısı da hayli leziz ve denemeye değer. Özellikle Develi ve civarında çokça tüketilen meşhur cıvıklı pidesi, tavukla yapılan örgülü pilav ve hamurlu tatlılar Kayseri’de hayli revaçta. Şehirde bu anlamda dikkate değer diğer seçenekler ise özellikle merkezde gezerken sıkça göreceğiniz sucuk ve pastırma.

Kayseri Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Kayseri Terminali’ne Ulaşım

Kayseri merkezine 8 km uzaklıktaki Kayseri Terminali’ne pek çok ücretli veya ücretsiz ulaşım alternatifini kullanarak ulaşabilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği pek çok otobüs hattı terminale gidiyor. Terminal hattı olan 740 numaralı otobüs dışında 141, 142, 143, 145, 400, 402, 404, 405, 650, 711 ve 802 numaralı belediye otobüsleriyle de terminale ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Şehir merkezinden terminal rotasında hareket eden tramvaylar bulunuyor. Terminalin giriş kapısına 5 dakika yürüyüş mesafesindeki Selimiye Durağı’na giden tramvaylarla hızlı bir şekilde terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz firmanın şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Kayseri’nin bütün ilçelerinden ve şehir merkezindeki önemli noktalardan kalkan minibüsler de terminale ulaşım hizmeti sunuyor.

Taksi

Rahat ve hızlı bir yolculuk için tercih edebileceğiniz taksileri şehir merkezinde 24 saat kolayca bulabilirsiniz.

Kayseri Terminali Hakkında

Kayseri Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesi için ücretli ve ücretsiz pek çok alternatif ulaşım aracı sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının ücretsiz ulaşım sunan yolcu servisleri şehir merkezine gitmek için sıklıkla tercih ediliyor. Seyahat ettiğiniz firmanın yolcu servisiyle şehir merkezinde belirli noktalara hızlıca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

740, 141, 142, 143, 145, 400, 402, 404, 405, 650, 711 ve 802 numaralı otobüsler, terminalin çıkış kapısı önündeki duraklardan kalkıyor. Bu otobüslerle şehirde pek çok noktaya gidebilirsiniz.

Tramvay

Terminalin hemen yanındaki Selimiye Durağı’nda şehir merkezine giden tramvaylar bulabilirsiniz. Belirli saatlerde kalkan tramvaylarla şehirdeki ana duraklara ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminal önünde durağı bulunan minibüslerle sadece şehir merkezine değil, şehrin pek çok ilçesine de kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Terminal içinde ve çevresinde bulunan taksi durakları 24 saat hizmet veriyor. Taksi kullanarak da şehirde istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Develi Hakkında

Develi Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım 

Kayseri sınırlarında yer alan ilçelerden Develi'de bulunan otobüs terminalinden ilçenin merkezine minibüs veya taksiyle erişmek mümkün. Yolculuk süresi ise seçeceğiniz araca bağlı olarak 5 veya 10 dakika arasında değişiklik gösterebiliyor. Üstelik terminalden Develi ilçe merkezine olduğu gibi yakınlarda bulunan kasaba ve diğer ilçelere de minibüs seferleri düzenleniyor. 

Minibüs  

Develi Otobüs Terminali’nden merkeze gelmek için en fazla tercih edilen araçların başında minibüsler sayılabilir. Minibüsle terminalden Develi'nin çeşitli mahallelerine yolculuk 10 dakika kadar zaman alıyor. Bu araçlardan ayrıca Develi yakınlarında bulunan diğer ilçelere veya kasabalara erişmek için de faydalanmak mümkün. 

Taksi

Develi Otobüs Terminali’nden ilçe merkezinin içerisinde kalan bir noktaya hızlıca gelmek istediğinizde taksiye binebilirsiniz. Genellikle 5 dakika kadar süren taksi yolculuğunun sonrasında ödenmesi gereken ücretler hayli uygun. Üstelik isterseniz Develi Otobüs Terminali’nden bineceğiniz taksiyi diğer yolcularla birlikte tutarak toplamda ödeyeceğiniz bedeli azaltabilirsiniz. 

Özel Servisler  

Develi Otobüs Terminali’nden seyahat firmalarına ait araçlarla olmasa da özel servislere binerek ilçe merkezine erişmek mümkün. Genellikle ilçeye grup halinde seyahat edenler tarafından kullanılan özel servislerin fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Taksi veya minibüse alternatif olarak bu araçları değerlendirerek yolculuğunuza konfor getirebilirsiniz. 

Develi Hakkında

Şehir Merkezinden Develi Terminali’ne Ulaşım  

Kayseri'ye bağlı yerleşimlerden Develi'de bulunan otobüs terminaline ilçenin merkezinden minibüslere binerek ulaşabilirsiniz. Merkezde rahatlıkla bulabileceğiniz taksiler ve diğer ilçelerden terminale gelen dolmuşlar ise diğer seçenekler arasında. 

Minibüs   

Kayseri’nin Develi ilçesinde yer alan otobüs terminaline az sayıda firma tarafından sefer düzenleniyor. Bu nedenle fazla yoğunluğa sahip olmayan terminale erişmek için minibüslerden yararlanabilirsiniz. Develi’nin merkezinden kalkan araçlar birkaç dakika içinde otobüs terminaline gelerek yolcuları indiriyor. Üstelik diğer yakın ilçe ve kasabalardan da Develi’nin merkezinde konumlanan terminale gelirken minibüsleri kullanmak mümkün. 

Taksi 

Develi’nin merkezinden ilçenin küçük terminaline yapacağınız yolculukta dilerseniz taksileri tercih edebilirsiniz. Kayseri sınırlarında bulunan ilçenin terminaline taksiyle gelmek yaklaşık 5 dakika sürüyor. 

Özel Servisler

Develi’de merkezden terminale erişim sağlayan firma servisleri mevcut değil. Buna karşın özellikle gruplar için ideal sayılan özel servis araçlarını kullanabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Kayseri Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kayseri
80 TL65
roomİzmir - Kayseri
80 TL1714 sa 15 dk
roomAnkara - Kayseri
35 TL773 sa 30 dk
roomAdana - Kayseri
40 TL22
roomBursa - Kayseri
80 TL2010 sa 30 dk
roomAntalya - Kayseri
80 TL13
Kayseri Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  10 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  11 /Hava Durumu
 • Salı
  11 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  11 /Hava Durumu
 • Perşembe
  12 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  11 saat schedule
 • İzmir
  13 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
 • Bursa
  10 saat schedule
 • Antalya
  0 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule