Mersin Otobüs Bileti Ara

Mersin Hakkında

Türkiye’nin Akdeniz sahilleri boyunca kurulan Mersin, özellikle yaz geldiğinde deniz ve güneş ikilisiyle adı beraber anılan şehirlerden. Konya, Adana, Antalya, Niğde ve Karaman’la sınırları bulunan Mersin’in dikkate değer özelliklerinden biri bölgenin ekonomik yaşamına yön veren devasa limana ev sahipliği yapması. Şehir ayrıca 2 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkedeki en kalabalık 12 yerleşimden biri olarak anılıyor. Eğer Mersin’e yazın geliyorsanız, şehri Akdeniz’le buluşturan olağanüstü plajlardan denize girebilirsiniz.

Hayli enteresan atmosferi sayesinde Mersin ziyaretçilerinin ilk duraklarından biri haline gelen Cennet Cehennem, Erdemli yakınlarında bulunan ve insan şeklindeki kabartmalarıyla bu ismi alan Adam Kayalar, şehrin merkezinde yemek yiyebileceğiniz veya alışveriş yapabileceğiniz keyifli noktalardan olan Mersin Marina ve Erdemli ilçesinin sınırlarında yer alan Kızkalesi, Mersin gezinizi keyifle sürdürmenizi sağlayacak noktalar arasında. Ayrıca bölgenin hayranlık uyandıran kadim tarihini gözler önüne seren Mersin Müzesi, yüzlerce yıl öncesinde bölge sakinlerinin yaşam alanı olan Anamurium Antik Kenti, Evliya Çelebi’nin meşhur eseri Seyahatname’de adı geçen ve eski çağlarda Hristiyanlar için hac merkezi olduğu düşünülen Alahan Manastırı Mersin’in diğer görülesi yerlerinden.

Akdeniz’in sıcak atmosferini her adımınızda hissedeceğiniz Mersin, hiç kuşkusuz gurme gezginler için de eşsiz bir rota. Özellikle başta meşhur tantuni olmak üzere et yemekleri yörede hayli meşhur. Şehrin denizin hemen kıyısında yer alması ise balıktan vazgeçemeyenlere hayli bol seçenekli menüler sağlıyor. Nefis levrek ve karidesleri sayesinde gezmekten yorulan bünyeleri iyice acıktıran Mersin’de yöresel bir tatlı olan kerebiçi de muhakkak denemelisiniz. İçli köfteye benzer görüntüsüyle şaşırtan kerebiçin içi ceviz veya fıstıkla dolduruluyor. Daha sonra üzerine eklenen köpüğü ise çöven otundan yapılıyor. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali, Mut Kayısı Festivali ve Erdemli Türkmen Şöleni gibi etkinlikler sayesinde Mersin’de hayli canlı bir kültürel ortamdan söz etmek mümkün. Şehre ulaşmak içinse hem hava hem de karayolu üzerinden çeşitli alternatifler mevcut. Adana’da bulunan havalimanına uçtuktan sonra Mersin’e doğru yola çıkan servislere binebilir veya karayolu ile direkt olarak şehre seyahat etme kolaylığından yararlanabilirsiniz.  

Anamur Terminali Hakkında

Anamur Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle yaz aylarında her gün yüzlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veren Anamur Terminali’nden ilçenin pek çok noktasına, komşu ilçelere ve Mersin merkezine ulaşmak için pek çok alternatif yol bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalden merkeze ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri olan 307 numaralı otobüs hattı, sabah 07.30’dan başlayarak gece 24:00’a kadar hizmet veriyor. 31 duraktan geçen hat ile ilçedeki hemen her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal karşısında bulunan Mersin - Antalya Karayolu üzerinde durakları olan minibüsler her yarım saatte bir kalkıyor ve ilçe merkezindeki her semtin yanı sıra komşu ilçelere ve Mersin merkezine de ulaşabilmenizi sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yaptığınız firmanın ücretsiz yolcu servisinden faydalanarak 24 saat ilçe merkezine rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Terminalde durakları bulunan taksilerden 7 gün 24 saat ilçe merkezine kısa ve rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mersin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Mersin
126 TL2715 sa 10 dk
roomİzmir - Mersin
115 TL917 sa 30 dk
roomAnkara - Mersin
80 TL236 sa 45 dk
roomAdana - Mersin
20 TL19
roomBursa - Mersin
140 TL614 sa
roomAntalya - Mersin
70 TL3711 sa
Mersin Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  6 /Hava Durumu
 • Pazar
  10 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  9 /Hava Durumu
 • Salı
  8 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  7 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  13 saat schedule
 • İzmir
  18 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule