Mersin Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Mersin Hakkında

Türkiye’nin Akdeniz sahilleri boyunca kurulan Mersin, özellikle yaz geldiğinde deniz ve güneş ikilisiyle adı beraber anılan şehirlerden. Konya, Adana, Antalya, Niğde ve Karaman’la sınırları bulunan Mersin’in dikkate değer özelliklerinden biri bölgenin ekonomik yaşamına yön veren devasa limana ev sahipliği yapması. Şehir ayrıca 2 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkedeki en kalabalık 12 yerleşimden biri olarak anılıyor. Eğer Mersin’e yazın geliyorsanız, şehri Akdeniz’le buluşturan olağanüstü plajlardan denize girebilirsiniz.

Hayli enteresan atmosferi sayesinde Mersin ziyaretçilerinin ilk duraklarından biri haline gelen Cennet Cehennem, Erdemli yakınlarında bulunan ve insan şeklindeki kabartmalarıyla bu ismi alan Adam Kayalar, şehrin merkezinde yemek yiyebileceğiniz veya alışveriş yapabileceğiniz keyifli noktalardan olan Mersin Marina ve Erdemli ilçesinin sınırlarında yer alan Kızkalesi, Mersin gezinizi keyifle sürdürmenizi sağlayacak noktalar arasında. Ayrıca bölgenin hayranlık uyandıran kadim tarihini gözler önüne seren Mersin Müzesi, yüzlerce yıl öncesinde bölge sakinlerinin yaşam alanı olan Anamurium Antik Kenti, Evliya Çelebi’nin meşhur eseri Seyahatname’de adı geçen ve eski çağlarda Hristiyanlar için hac merkezi olduğu düşünülen Alahan Manastırı Mersin’in diğer görülesi yerlerinden.

Akdeniz’in sıcak atmosferini her adımınızda hissedeceğiniz Mersin, hiç kuşkusuz gurme gezginler için de eşsiz bir rota. Özellikle başta meşhur tantuni olmak üzere et yemekleri yörede hayli meşhur. Şehrin denizin hemen kıyısında yer alması ise balıktan vazgeçemeyenlere hayli bol seçenekli menüler sağlıyor. Nefis levrek ve karidesleri sayesinde gezmekten yorulan bünyeleri iyice acıktıran Mersin’de yöresel bir tatlı olan kerebiçi de muhakkak denemelisiniz. İçli köfteye benzer görüntüsüyle şaşırtan kerebiçin içi ceviz veya fıstıkla dolduruluyor. Daha sonra üzerine eklenen köpüğü ise çöven otundan yapılıyor. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali, Mut Kayısı Festivali ve Erdemli Türkmen Şöleni gibi etkinlikler sayesinde Mersin’de hayli canlı bir kültürel ortamdan söz etmek mümkün. Şehre ulaşmak içinse hem hava hem de karayolu üzerinden çeşitli alternatifler mevcut. Adana’da bulunan havalimanına uçtuktan sonra Mersin’e doğru yola çıkan servislere binebilir veya karayolu ile direkt olarak şehre seyahat etme kolaylığından yararlanabilirsiniz.  

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

11M numaralı terminal-çarşı-üniversite-Amatem, 12M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Çarşı-Amatem-Afet, 170 numaralı Terminal-Akbelen-GMK-Taşucu, 32M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Yeni Hal, 33M numaralı Terminal-GMK-Viranşehir-Soli, 34M numaralı Terminal-Çevre Yolu-Soli, 73M numaralı terminal-Çilek-Çay ve 79M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Siteler-Şevket Sümer ve Taş Bina arasında hizmet veren belediye otobüsleriyle kolayca terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının sunduğu ücretsiz yolcu servisini de kullanabilirsin.

Minibüsler

Terminal önünde ve içinde bulunan duraklarda Silifke, Anamur ve Tarsus gibi ilçeler başta olmak üzere Mersin’in her ilçesine ve şehir merkezine ulaşım bulunuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mersin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mersin otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Mersin otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Mersin otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Mersin yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Mersin 14 saat , İzmir - Mersin 15 saat , Ankara - Mersin 6 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Mersin seferleri bulunuyor?
expand_more
Villa Seyahat, Lüks Mersin Turizm, Mersin Nur Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Mersin seferleri düzenliyor.
Mersin Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  31 /Hava Durumu
 • Perşembe
  36 /Hava Durumu
 • Cuma
  35 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  31 /Hava Durumu
 • Pazar
  28 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less