Mersin Otobüs Bileti Ara

Türkiye’nin Akdeniz sahilleri boyunca kurulan Mersin, özellikle yaz geldiğinde deniz ve güneş ikilisiyle adı beraber anılan şehirlerden. Konya, Adana, Antalya, Niğde ve Karaman’la sınırları bulunan Mersin’in dikkate değer özelliklerinden biri bölgenin ekonomik yaşamına yön veren devasa limana ev sahipliği yapması. Şehir ayrıca 2 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkedeki en kalabalık 12 yerleşimden biri olarak anılıyor. Eğer Mersin’e yazın geliyorsanız, şehri Akdeniz’le buluşturan olağanüstü plajlardan denize girebilirsiniz.

Hayli enteresan atmosferi sayesinde Mersin ziyaretçilerinin ilk duraklarından biri haline gelen Cennet Cehennem, Erdemli yakınlarında bulunan ve insan şeklindeki kabartmalarıyla bu ismi alan Adam Kayalar, şehrin merkezinde yemek yiyebileceğiniz veya alışveriş yapabileceğiniz keyifli noktalardan olan Mersin Marina ve Erdemli ilçesinin sınırlarında yer alan Kızkalesi, Mersin gezinizi keyifle sürdürmenizi sağlayacak noktalar arasında. Ayrıca bölgenin hayranlık uyandıran kadim tarihini gözler önüne seren Mersin Müzesi, yüzlerce yıl öncesinde bölge sakinlerinin yaşam alanı olan Anamurium Antik Kenti, Evliya Çelebi’nin meşhur eseri Seyahatname’de adı geçen ve eski çağlarda Hristiyanlar için hac merkezi olduğu düşünülen Alahan Manastırı Mersin’in diğer görülesi yerlerinden.

Akdeniz’in sıcak atmosferini her adımınızda hissedeceğiniz Mersin, hiç kuşkusuz gurme gezginler için de eşsiz bir rota. Özellikle başta meşhur tantuni olmak üzere et yemekleri yörede hayli meşhur. Şehrin denizin hemen kıyısında yer alması ise balıktan vazgeçemeyenlere hayli bol seçenekli menüler sağlıyor. Nefis levrek ve karidesleri sayesinde gezmekten yorulan bünyeleri iyice acıktıran Mersin’de yöresel bir tatlı olan kerebiçi de muhakkak denemelisiniz. İçli köfteye benzer görüntüsüyle şaşırtan kerebiçin içi ceviz veya fıstıkla dolduruluyor. Daha sonra üzerine eklenen köpüğü ise çöven otundan yapılıyor. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali, Mut Kayısı Festivali ve Erdemli Türkmen Şöleni gibi etkinlikler sayesinde Mersin’de hayli canlı bir kültürel ortamdan söz etmek mümkün. Şehre ulaşmak içinse hem hava hem de karayolu üzerinden çeşitli alternatifler mevcut. Adana’da bulunan havalimanına uçtuktan sonra Mersin’e doğru yola çıkan servislere binebilir veya karayolu ile direkt olarak şehre seyahat etme kolaylığından yararlanabilirsiniz.  

Mersin Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  27 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  25 /Hava Durumu
 • Perşembe
  24 /Hava Durumu
 • Cuma
  24 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  24 /Hava Durumu