Mersin Otobüs Bileti Ara

Mersin Hakkında

Türkiye’nin Akdeniz sahilleri boyunca kurulan Mersin, özellikle yaz geldiğinde deniz ve güneş ikilisiyle adı beraber anılan şehirlerden. Konya, Adana, Antalya, Niğde ve Karaman’la sınırları bulunan Mersin’in dikkate değer özelliklerinden biri bölgenin ekonomik yaşamına yön veren devasa limana ev sahipliği yapması. Şehir ayrıca 2 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkedeki en kalabalık 12 yerleşimden biri olarak anılıyor. Eğer Mersin’e yazın geliyorsanız, şehri Akdeniz’le buluşturan olağanüstü plajlardan denize girebilirsiniz.

Hayli enteresan atmosferi sayesinde Mersin ziyaretçilerinin ilk duraklarından biri haline gelen Cennet Cehennem, Erdemli yakınlarında bulunan ve insan şeklindeki kabartmalarıyla bu ismi alan Adam Kayalar, şehrin merkezinde yemek yiyebileceğiniz veya alışveriş yapabileceğiniz keyifli noktalardan olan Mersin Marina ve Erdemli ilçesinin sınırlarında yer alan Kızkalesi, Mersin gezinizi keyifle sürdürmenizi sağlayacak noktalar arasında. Ayrıca bölgenin hayranlık uyandıran kadim tarihini gözler önüne seren Mersin Müzesi, yüzlerce yıl öncesinde bölge sakinlerinin yaşam alanı olan Anamurium Antik Kenti, Evliya Çelebi’nin meşhur eseri Seyahatname’de adı geçen ve eski çağlarda Hristiyanlar için hac merkezi olduğu düşünülen Alahan Manastırı Mersin’in diğer görülesi yerlerinden.

Akdeniz’in sıcak atmosferini her adımınızda hissedeceğiniz Mersin, hiç kuşkusuz gurme gezginler için de eşsiz bir rota. Özellikle başta meşhur tantuni olmak üzere et yemekleri yörede hayli meşhur. Şehrin denizin hemen kıyısında yer alması ise balıktan vazgeçemeyenlere hayli bol seçenekli menüler sağlıyor. Nefis levrek ve karidesleri sayesinde gezmekten yorulan bünyeleri iyice acıktıran Mersin’de yöresel bir tatlı olan kerebiçi de muhakkak denemelisiniz. İçli köfteye benzer görüntüsüyle şaşırtan kerebiçin içi ceviz veya fıstıkla dolduruluyor. Daha sonra üzerine eklenen köpüğü ise çöven otundan yapılıyor. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali, Mut Kayısı Festivali ve Erdemli Türkmen Şöleni gibi etkinlikler sayesinde Mersin’de hayli canlı bir kültürel ortamdan söz etmek mümkün. Şehre ulaşmak içinse hem hava hem de karayolu üzerinden çeşitli alternatifler mevcut. Adana’da bulunan havalimanına uçtuktan sonra Mersin’e doğru yola çıkan servislere binebilir veya karayolu ile direkt olarak şehre seyahat etme kolaylığından yararlanabilirsiniz.  

Şehir Merkezinden Mersin Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinden yürüyerek ulaşabileceğiniz otobüs terminaline; 24 saat boyunca çalışan taksiler, şehrin her yerinde durakları bulunan belediye otobüsleri ve ilçelerden ulaşım sağlayan minibüslerle de kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Mersin merkezinde pek çok duraktan geçerek terminale yolcuların ulaşımını sağlayan 11M, 12M, 170, 32M, 33M, 34M, 73M ve 79M numaralı belediye otobüs hatlarıyla gece yarısına kadar terminale ulaşım mümkün.

Yolcu Servisleri

Ekonomik bir ulaşım için tercih edebileceğiniz ücretsiz yolcu servisleri, otobüs firmalarının şehir merkezinde bulunan bilet satış ofisleri önünden kalkıyor.

Minibüsler

Muğla minibüsleri, şehir içi ulaşımın yanı sıra Mersin’in bütün ilçeleri ve otobüs terminali arasında ulaşım hizmeti veriyor.

Taksi

(0544) 334 45 62 numaralı Üniversite Caddesi’nde hizmet veren Mersin Üniversite Taksi, İstemihan Talay Caddesi’nde hizmet veren (0544) 334 45 62 numaralı Mersin Taksi ve (0555) 140 24 33 numaralı telefonla 24 saat ulaşabileceğiniz Mersin Demirtaş Taksi ile de istediğiniz zaman otobüs terminalinde olabilirsiniz.

Mersin Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin Terminali (MEŞOT), şehir merkezinde güzel bir konumda bulunuyor. Oldukça büyük ve modern olan otobüs terminalinden kolayca hem Mersin merkezine de hem de ilçelerine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

11M numaralı terminal-çarşı-üniversite-Amatem, 12M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Çarşı-Amatem-Afet, 170 numaralı Terminal-Akbelen-GMK-Taşucu, 32M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Yeni Hal, 33M numaralı Terminal-GMK-Viranşehir-Soli, 34M numaralı Terminal-Çevre Yolu-Soli, 73M numaralı terminal-Çilek-Çay ve 79M numaralı Terminal-Şehir Hastanesi-Siteler-Şevket Sümer ve Taş Bina arasında hizmet veren belediye otobüsleriyle kolayca terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

50’den fazla ulusal ve yerel otobüs firmasının bulunduğu terminalde seyahat edeceğiniz firmanın size sunduğu ücretsiz yolcu servisini kullanarak da kolayca terminalde olabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal önünde ve içinde durakları bulunan minibüslerle her saat başta Silifke, Anamur ve Tarsus gibi ilçeler başta olmak üzere Mersin’in her ilçesine ve şehir merkezine rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

(0555) 140 24 33 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz, terminal çıkış kapısı önünde bulunan Terminal Taksi ile de Mardin Otogar Taksi ile şehrin her noktasına 24 saat gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mersin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Mersin
89 TL2213 sa
roomİzmir - Mersin
65 TL617 sa 30 dk
roomAnkara - Mersin
40 TL167 sa
roomAdana - Mersin
25 TL251 sa
roomBursa - Mersin
80 TL314 sa
roomAntalya - Mersin
60 TL3811 sa
Mersin Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
 • Perşembe
  22 /Hava Durumu
 • Cuma
  22 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  22 /Hava Durumu
 • Pazar
  23 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  13 saat schedule
 • İzmir
  18 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
expand_less