Anamur Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Anamur Otogarı
place
Güzelyurt, 1401. Sk. No:8, 33650 Anamur/Mersin
local_phone
+903248142019

Anamur

Anamur Terminali Hakkında

Antalya ve Mersin arasındaki sahil yolunda bir geçiş noktası olarak hizmet veren Anamur Terminali, özellikle yaz aylarında ek otobüs seferleriyle yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Metro Turizm, Ulusoy, Pamukkale ve Kamil Koç gibi pek çok otobüs firmasının ofisinin bulunduğu terminalde geniş varış ve kalkış peronları var. Anamur Terminali’nden hem bütün büyük şehirlere hem de minibüs peronundan çevre ilçelere her saat başı otobüs bulabilirsiniz.

Yolcuların rahat etmesi için birçok olanak sağlanan terminalde restoran, kafe, mescit, tuvalet ve dinlenme alanları var. Yörede üretilen muzları ve el işi hediyelik eşyaları alabileceğini hediyelik eşya dükkanları da bulabileceğiniz terminalden belediye otobüsü ve taksi ile kısa sürede ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Anamur Otogarı'na Ulaşım

Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde yer alan terminale şehir merkezinden kalkan servis, otobüs ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Belediye OtobüsleriMersin’de Anamur Terminali’ne ulaşmak adına kullanılabilecek en ideal otobüs hattının 307 numara olduğunu söyleyebiliriz. 307 numaralı otobüs hem Bozyazı Terminali hem de Anamur Terminali’nden geçiyor. Anamur Terminali bu otobüsün en son durağı olma özelliğini taşıyor.

Yolcu ServisleriAnamur konum itibariyle şehir merkezine uzak olduğu için buraya yolcu servisleri ile gitmek oldukça mantıklı, ancak doğru zamanda bilet satış ofisinin önünde beklemek de oldukça önemli. Hemen hemen tüm otobüs firmaları bu hizmeti yolcularına ücretsiz bir şekilde sunuyor.

DolmuşlarMersin merkez bölgesinde pek çok dolmuş hattı olsa da aynı durum Anamur için pek geçerli değil. Anamur şehir merkezi içinde faaliyet gösteren birkaç dolmuş olmasına rağmen bunlar sizi doğrudan terminale kadar götürmeyebilir.

TaksiMersin şehir merkezi üzerinden taksiyle Anamur’a gitmek ekonomik açıdan pek cazip bir seçenek değil. Mersin ve Anamur Otogarı arasında yaklaşık olarak 210 km’lik bir mesafe bulunuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less