Mersin / İçel Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Mersin Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Mersin kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Mersin kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Mersin Hakkında

Konumu ve elverişli iklim şartlarından dolayı tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin kurulduğu Mersin, Akdeniz kıyısı boyunca uzanan bir sahile sahiptir ve yaklaşık nüfusu 1.670.000.

Yaz aylarının yoğun nem ve kavurucu sıcaklarla geçtiği Mersin'de yazın öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması tavsiye edilir, kışlar ise ılıman ve yağmur yağışlı geçer.

Her dinde ve kültürde hakkında benzer hikayeler duyabileceğiniz Eshab-ı Kehf Mağarası, derinliğiyle ünlü olan Cennet ve Cehennem Obrukları bölgenin turist çeken önemli doğal yapılarıdır. Anamur Müzesi, Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi ve Nusret Mayın Gemisi gibi tarihi yerler ve güzel sahilleri de Mersin'i ilgi çekici bir yer yapmaktadır. Mersin'in en ünlü yemeği ise tantunidir, et seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

Mersin'e kara, deniz ve demir yolu ile ulaşım yapılabilmektedir, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde de yapımı süren Mersin Havalimanı da devreye girecek, şuan için hava yolu ile gelmek isteyenler Adana Havalimanı'nı kullanabilirler. Anamur, Silifke ve Tarsus gibi büyük ilçelerin de aralarında bulunduğu toplam 13 ilçe bulunmaktadır.

Adana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en kalabalık onuncu şehri olan Mersin’e havayolu ile gidebilmek için şehre en yakın mesafede yer alan Adana’da Şakirpaşa Havalimanı’nı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin Şehir Merkezine Ulaşım Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin’e gidebilmek için Havaş Servislerine ya da taksiye binebilir ya da araç da kiralayabilirsiniz. Adana’nın merkezine gidip oradan trenle veya şehirler arası otobüsle de Mersin’e ulaşabilirsiniz.

Havaş

Uçakların inişlerinden 35 dakika sonra havalimanından Mersin’e Havaş servisleri hareket ediyor. Trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de ortalama 120 dakika gibi bir sürede 16,00 TL ücretle Mersin’e ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler bulunuyor. Taksiye binerek hızlı ve konforlu bir şekilde ortalama 60 dakikalık bir süre zarfında Mersin’e ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından binebileceğiniz taksilerle gelebileceğiniz Adana Otogarı’ndan aktarma yaparak Adana-Mersin arasında seferleri olan şehirler arası otobüslerle Mersin’e gidebilirsiniz.

Tren

Havalimanından Adana Garı’na geldikten sonra oradan Adana-Mersin arası sefer düzenleyen hızlı treni kullanarak da Mersin’e gitmeniz mümkün. Hızlı trenle 45 dakika gibi bir sürede Mersin’e ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şakirpaşa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Bütçenize en uygun model ve özellikteki otomobil, minibüs, otobüs alternatifli araçları kiralayabilir ve Mersin’e gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Şakirpaşa Havalimanı, Adana’nın Çukurova ilçesinde bulunuyor. Şehir merkezine yakın bir mesafede konumlanmış olan havalimanında sekiz tane araç kiralama firması yer alıyor. Ayrıca havalimanında 569 araç kapasiteli otoparkı, VIP salonları, turizm danışma bürosu da mevcut. Bankacılık ve sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz alanlar da var.

Mersin Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Sal16ºC28ºC
Çar13ºC27ºC
Per13ºC27ºC
Cum14ºC29ºC
Cmt15ºC29ºC
x