Silifke Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Silifke Otogarı
place
Toros Mah. Mirza Bey Cd. 33900 Silifke/Mersin
local_phone
+903247142854

Silifke

Mersin’in ilçesi Silifke’nin otogarı, bir ilçe otogarına göre oldukça büyük ve onlarca perona sahip. Modern bir şekilde tasarlanmış otogarda yolculara yerel lezzetler de sunan restoranlar, kafeler, market, hediyelik eşya dükkanları, emniyet kasaları, ATM, mescitler ve tuvaletler gibi pek çok olanak sunuluyor. Açık ve kapalı rahat dinlenme alanları olan Silifke Otogarı’nda Kontur, Özkaymak, Mersin Villa Seyahat ve Güney Akdeniz Turizm gibi onlarca ulusal otobüs firmasının ofisini bulabilirsiniz.

Yerel firmaların ilçe peronu bölümünde hizmet verdiği otogarda başta Mersin olmak üzere Anamur, Taşucu ve Tarsus gibi pek çok ilçeye her saat minibüs bulabilirsiniz. Silifke Otogarı’na 24 saat 0324 714 28 54 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

 

Şehir Merkezinden Silifke Otogarı'na Ulaşım

İlçe merkezinin yanı sıra Silifke’de bulunan Cennet-Cehennem Mağarası, Astım Mağarası ve Kanlıdivane Antik Kenti gibi turistik yerlere de Silifke Terminali’nden kolayca gidip gelebilirsiniz. İlçe içine özel halk otobüsleri ve yolcu servisleri, turistik yerlere ve ilçelere ise minibüsler ulaşım hizmeti veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Mersin yolu üzerindeki ilçelerden ve şehir merkezinden de Silifke Terminali’ne ulaşım hizmeti veren 170 numaralı otobüs hattıyla sabah 06:00 ve 18:30 arasında kolayca terminale gelebilirsiniz. Silifke içinde ise halk otobüslerinin Celal Bayar Caddesi, Atatürk Bulvarı, Silifke Kalesi ve İlhan Akgün Caddesi gibi pek çok noktada durağı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın size sağlayacağı yolcu servisini kullanarak da otobüsünüzün saatinden önce kolayca peronlarda olabilirsiniz. Silifke merkezinde onlarca otobüs firması ofisi bulunuyor ve yolcu servisleri bu ofislerin önünden belirli aralıklarla kalkıyor.

Minibüsler

Silifke’nin dünyaca ünlü mağaralarına ve bölgedeki antik kentlere seferler düzenleyen minibüslerle Mersin’in her ilçesine ve köyüne de gidebilirsiniz. Silifke içinde de hemen her mahallede minibüs durağı bulunuyor.

Taksi

İlhan Akgün Caddesi’nde 7/24 açık bulabileceğiniz (0324) 713 21 20 numaralı Silifke Taksi, Sanatçılar Sokak’ta hizmet sunan (0538) 926 33 48 numaralı Huzur Taksi, Kerkük Sokak’ta bulabileceğiniz (0544) 458 94 75 numaralı Mersin Silifke Taksi ile hem 24 saat Silifke Terminali’ne hem de ilçenin turistik yerlerine ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less