Tarsus Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tarsus Otogarı
place
Beydeğirmeni Mh. Ankara Blv., 33470 Tarsus/Mersin
local_phone
+903246161010

Tarsus

Mersin’in en büyük ve en kalabalık nüfuslu ilçesi Tarsus, zengin tarihi geçmişi ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Birçok kutsal mekana ev sahipliği yapan ilçe, özellikle inanç turizmi severlerin göz bebeği. Kara yolu ağında da önemli bir geçiş görevi gören ilçe, Ege ve Akdeniz kıyılarını Güney Doğu Anadolu ile birleştirirken, Karadeniz kıyılarını da Akdeniz’e ulaştırıyor. Kara yolu ile Tarsus’u Antalya, Adana ve Gaziantep’e bağlayan nokta ise Tarsus Şehirler Arası Terminal İşletmesi (TAŞTİ) oluyor.

Türkiye’nin tüm illerinden yolcu alan TAŞTİ’de, yerel hizmet sunan otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet veren firmaların yazıhaneleri de yer alıyor. 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilen TAŞTİ’de otobüs peronları, açık ve kapalı bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanı ve büfe bulunuyor. Yolcuların yüklerini hafifletecek valiz taşıma araçlarının da olduğu TAŞTİ’ye, yolcu yakınları da araçlarını park edebiliyor.

Ankara Bulvarı üzerinde yer alan TAŞTİ, ilçe merkezine 3.5 kilometre mesafede, yani ortalama 9 dakika uzaklıkta bulunuyor. Saat 20.30’a kadar hizmet veren belediye otobüsleri ve minibüsler ile ilçedeki önemli noktalardan TAŞTİ’ye gidebilmek mümkün, TAŞTİ’de de peronları bulunan ilçeler arası minibüslerle ise birçok komşu ilçe ve köyden de terminale ulaşabilirsiniz. Taksilerle de gidebileceğiniz terminale, otobüs firmalarının ücretsiz servis hizmetlerinden de faydalanarak varabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Tarsus Otogarı'na Ulaşım

Adana-Mersin Yolu’na yakın, ilçenin biraz dışında Ankara Caddesi üzerinde hizmet veren Tarsus Terminali (TAŞTİ), yolcular için pek çok ulaşım olanağına sahip olan bir otobüs terminali. 24 saat boyunca hem terminalden ilçe merkezine hem de çevre il ve ilçelere rahatça gidilebilir.              

Belediye Otobüsleri

İlçe içinde yolcuların terminale ulaşımını saat 20:30’a kadar sağlayan terminal belediye otobüsleri bulunuyor. 141, 217 ve 260 hat numaralarına sahip otobüslerinin Tarsus Üniversitesi, Kasım Gülek Bulvarı, Mimar Sinan Bulvarı gibi birçok merkezi noktada ve caddede durakları var. Geniş güzergahlara sahip olmalarından ve kolay bulunabilmelerinden dolayı belediye otobüsleri yolcular tarafından sıkça tercih ediliyor.

Yolcu Servisleri

Tarsus merkezinden ekonomik ve hızlı bir şekilde otobüs terminaline gitmek için ücretsiz yolcu servislerinden de faydalanabilirsiniz. Bu servisleri otobüs firmaları kendi yolcuları için sağlıyor. Firmaların ilçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünde bulabileceğiniz yolcu servisleri, her yarım saatte bir ve gece yarısına kadar hizmet veriyor.

Minibüsler

Minibüsler de Tarsus Şelalesi, Tarsus Üniversitesi ve Tarsus Hayvan Parkı gibi pek çok yerden ve hemen her mahalleden terminale gitmenizi sağlayacak bir diğer ulaşım aracı. Belediye otobüsleri gibi gece saat 20:30’a kadar hizmet veren ilçe içi minibüslerin çalışma saatlerinden sonra taksileri kullanabilirsiniz.

Tarsus’ta ilçeler arası minibüsler de bulunuyor ve bu minibüslerle başta Mersin olmak üzere pek çok komşu ilçe ve köyden de her saat otobüs terminaline gidebilirsiniz.

Taksi

0532 205 56 05 numaralı telefonla ulaşarak 24 saat taksi çağırabileceğiniz Kleopatra Taksi, Şehit İsmet Akın Caddesi’nde durağı bulunan 0536 480 84 20 Medical Park Taksi ve yine 24 saat hizmet veren 0507 455 50 50 numaralı Tarsus İstasyon Taksi ile de rahat ve uygun fiyatlarla Tarsus Terminali’ne gidebilirsiniz

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less