Gökçeada Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gökçeada Hakkında

Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük adası olma özelliğini taşıyan Gökçeada, her ne kadar Bozcaada gibi popüler olmasa da şehirden buraya yerleşenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Toplamda 286 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Gökçeada, Çanakkale ili sınırları içerisinde yer almakla birlikte Ege Denizi’nin kuzey kesiminde 95 km’lik kıyı şeridi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Antik Yunan dönemindeki adı ile İmroz, 1970 yılında ise “Gökçeada” adını almış. Tarih boyunca sayısız medeniyetin beşiği olmuş olan Gökçeada’da antik kalıntılardan gösterişli mimarilere kadar zamanda yolculuğa çıkaracak birçok yapıya denk gelmeniz mümkün.

Türkiye’nin en batısında konumlanan Gökçeada’ya direkt ya da aktarmalı olarak ulaştıran otobüs seferlerinin son durağı genellikle Eceabat İskelesi oluyor. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, Eceabat İskelesi’nden Kabatepe Limanı varışlı minibüslere binmek. Bu minibüsler de yaklaşık 15 dakikada Gökçeada merkezine ulaştırıyor. Ankara, İzmir veya Bursa’dan otobüsle gelecekler ise Çanakkale İskelesi durağında inmeli ve buradan da Eceabat İskelesi’ne geçiş yapıp ardından Kabatepe Limanı minibüsüne binmeli. Genelinde Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü Gökçeada’yı yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Ancak yılın tam tamına 300 günü rüzgarlı bir havanın hakim olduğunu da belirtmekte fayda var.

Türkiye’deki 10’u geçkin citta slow (sakin/yavaş kent) yerden biri olan Gökçeada, yine Çanakkale’de bulunan Bozcaada’ya göre çok daha sakin ve de huzurlu. Aynı durum, konaklama, yeme içme ve eğlence gibi sektörlere de yansıdığından Gökçeada’da daha ekonomik bir tatil yapmanız muhtemel. Kitesurfing (uçurtma sörfü) ve rüzgar sörfü yapmak isteyenlerin ilk uğradığı yerlerden biri olan Aydıncık Plajı’na gidebilir, Kaleköy, Bademli, Tepeköy ve Zeytinliköy’e giderek bir adada yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bizzat kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Gökçeada Otogarı Hakkında

Çanakkale şehrine bağlı bir ilçe ve Türkiye'nin en büyük adası olan Gökçeada, Saros Körfezi girişinde yer alıyor. Gökçeada Otogarı, ilçe merkeze kısa bir yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veriyor. 10 tane köyü olan Gökçeada'da bu köylere bile otogardan yürüyerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculara sunulan özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de otogarından Gökçeada otelleri, plajları ve turistik noktalarına kısa sürede gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Gökçeada Belediyesi’nin yolculara sunduğu özel halk otobüsleri; Kaleköy (06:00 ile 01:00 arası her 30 dakikada bir), Kuzu Limanı (06:30 ile 20:30 arası her 30 dakikada bir), Uğurlu Köyü (10:00, 12:00, 15:00, 18:30 ve 20:30 saatlerinde) ve Kefalos Aydıncık (11:40, 12:40, 13:40, 14:40) güzergâhlarında yolculara ulaşım hizmeti veriyor.

Minibüsler                                                                                              

Gökçeada içinde ulaşım sağlayan minibüslerin de oldukça geniş bir güzergâhı var. Otogardan Kaleköy ve Kuzu Limanı arasında seferler düzenleyen Gökçeada minibüsleri; Çanakkale Gökçeada Havalimanı, Marmaros Büyük Şelale, Marmaros Plajı, Laz Koyu Plajı, Kuzu Limanı Plajı, Gizli Liman gibi pek çok turistik noktadan ve adanın 10 köyünden de geçiyor.

Taksi

Gökçeada merkezinde 21 araçlık filosu ile hizmet veren Gökçeada Taksi durağına 0286 887 33 91 numaralı telefon ulaşarak hem Gökçeada'nın otelleri, plajları ve turistik noktaları hem de feribot iskeleleri ve köylerine 15-20 dakikalık kısa yolculukla ulaşabilirsiniz.

Gökçeada Otogarı Hakkında

Çanakkale'nin Saros Körfezi girişindeki turistik adası olan Gökçeada'nın otogarı, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde güzel bir konumda yer alıyor. Çok bavulunuz veya aceleniz yoksa yürüyerek ulaşabileceğiniz Gökçeada Otogarı’na isterseniz özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile de hem Gökçeada merkezinden hem de adanın otelleri ve köylerinden kısa sürede kolayca gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Geniş güzergâhlarından dolayı yolcular tarafından tercih edilen özel halk otobüsleri: Kaleköy (06:00 ile 01:00 arası her 30 dakikada bir), Kuzu Limanı (06:30 ile 20:30 arası her 30 dakikada bir), Uğurlu Köyü (10:00, 12:00, 15:00, 18:30 ve 20:30 saatlerinde), Kefalos Aydıncık (11:40, 12:40, 13:40, 14:40) rotalarında ve saatlerinde yolculara hizmet veriyor. Özel halk otobüslerinin Gökçeada Kent Müzesi, İnönü Caddesi, Kızılay Caddesi, Gökçeada Devlet Hastanesi, Gökçeada Meslek Yüksekokulu gibi merkezi noktalarda da durakları var.

Minibüsler

Gökçeada'nın 10 köyü, Marmaros Plajı, Laz Koyu Plajı, Gizli Liman, Yıldız Koyu Plajı ve feribot iskelelerinden Gökçeada Otogarı’na gitmek için her yarım saatte bir hareket eden minibüslerden de faydalanabilirsiniz.

Taksi

Gökçeada merkezinde Atatürk Caddesi üzerinde durağı bulunan ve 21 tane aracı ile 7 gün 24 saat hizmet veren Gökçeada Taksi’ye 0286 887 33 91 numaralı telefon ulaşarak hem adanın turistik noktaları ve otellerine hem de Gökçeada Otogarı’na ekonomik fiyatlarla kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gökçeada Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gökçeada otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gökçeada otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gökçeada otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gökçeada yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Adana - Gökçeada 18 saat , Antalya - Gökçeada 14 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gökçeada seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol, Can Diyarbakır Turizm, Has Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gökçeada seferleri düzenliyor.
expand_less