Yılbaşı hızla yaklaşıyor, ne olduğunu anlamadan kendimizi geri sayım aşamasında bulacağız. Şimdiden hayali bile keyifli ancak, yeni yıla girmeden yapılacak alışverişler, alınacak krediler bitirilecek işler var. Yılbaşı programını erken yapmanın tadını çıkarın ve alışverişi ucuza getirme taktiklerimize göz atın;

Yılbaşına daha çok var demeyin; yapmanız gerekenleri planlayın, hediye listesi, görüşülecekler listesi, akşam yemeği ve atıştırmalıklara dair liste çıkartmak işinize yarayacaktır.

Bu listeler sizi kurtaracaklar; bu sayede kaç kişiye hangi fiyat aralığında hediye alabileceğinizi, akşam yemeği ya da dışarıda yapacağınız program için harcamalarınızı belirleyebilirsiniz.

Bütçenizi zorlamak durumunda kalacağınızı farkettiniz; alternatifleri mutlaka olmalı! Online alışveriş sitelerinde hem aradığınız markanın indirimli ürünlerini hem gitmek istediğiniz mekanın indirimli fırsatlarını hatta sofranızda sunmak isteyeceğiniz yiyeceklere kadar indirimli alışveriş fırsat sitelerinde mevcut. Tek ihtiyacınız, internet bağlantısı ve kredi kartı!Tabi internetten kartla güvenli alışveriş koşullarını da unutmamak lazım!

El yapımı hediyeye ne dersiniz? Küçük bir not iliştirilmiş, ellerinizle hazırladığınız bir hediye sevdiklerinizin gönlünü fethetmeye yetecektir.

Şunu da unutmayın yılbaşı dönemine kadar, indirimler artacak ancak özellikle gıda alışverişleri ve son dakikaya bıraktığınız planlar bütçenizi zorlayacak. Bunun için o gün sofranızda bulunmasını planladığınız gıda listenize bir göz atın ve kuru malzemeleri şimdiden almaya bakın (özellikle kuruyemiş vb. atıştırmalıklar için).

Yeni yıla girerken ne bütçemi zorlarım ne yeni yıla borçlu kalırım diyenlerdenseniz, tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyoruz!

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.