Uzun yolculuklarda zaman geçirmek için 7 ipucu

muratekinay

Önünüzde birkaç saatlik hatta aktarmalarla birlikte neredeyse bir günü bulabilecek uzun bir yolculuk varsa, bu zamanı tahmin ettiğinizden çok daha keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Nasıl mı?

İçindekiler

1- Arada bir yerinizi değiştirin

Özellikle çok dolu uçaklarda bu pek mümkün olmasa da şansınıza fazla kalabalık olmayan bir uçağa denk gelirseniz belirli aralıklarla yan koltuğa veya başka bir sıraya geçebilirsiniz.

Uçak

Uçak Bileti

2- Telefonunuza en sevdiğiniz müzikleri yükleyin

Bazı uçaklarda müzik dinleyebileceğiniz veya film izleyebileceğiniz alanlar olsa da bunların bulunmaması ihtimaline karşı veya havalimanında beklerken dinlemek için telefonunuzda sevdiğiniz müziklerden meydana gelen bir çalma listesi hazırlayabilirsiniz. Özellikle çevrimdışı dinleme olanağı veren uygulamalar uçakta internet olmayan zamanlarda da hayat kurtarıcı olabilir.

Müzik Dinleyin

3- Yanınıza tabletinizi alın

Tablet bilgisayarlar ise cep telefonuna kıyasla çok daha fazla şeyi yapabilme özgürlüğü sunuyor. Tabletinize yükleyeceğiniz filmleri yol boyunca seyredebilir veya geniş ekranda oyun oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Uzun mesafeli uçuşlarda hayat kurtarıcı olabilecek diğer ipuçları yazımızda.

Uçakta Tablet

4- Bulutları bir şeylere benzetin

Uçakla seyahat ederken vakit geçirmek için harika aktivitelerden biri de aşağıda uzanan bulutları seyretmek ve ilginç şekillere benzetmek olabilir. Bunu yanınızda bir arkadaşınızla birlikte seyahat ediyorsanız birlikte de yapabilirsiniz.

Uçaktan Dışarı Bakmak

5- Gezi planınızı hazırlayın

Seyahat ettiğiniz yerde görebileceğiniz yerleri, kalacağınız oteli veya yemek yiyebileceğiniz restoranları araştırmak da varış noktanıza ulaştığınızda işinizi fazlasıyla kolaylaştırır. Böylece artık planlama yapmak yerine kendinizi dışarı atabilir ve şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Plan yap

6- Dergileri karıştırın veya bir şeyler çizin

Uçaklarda dağıtılan dergiler de hiç bilmediğiniz yerlerle ilgili ipuçlarını okumak hatta bir sonraki gezi rotanızı belirlemek için ideal bir rehber olabilir. Dergileri okurken yanınızda kâğıt ve kaleminiz varsa notlar beğendiğiniz bölümleri not alarak kendi seyahat rehberinizi hazırlayabileceğinizi de unutmayın. Bu arada, yanınızda kalem yoksa kabin ekibinden istememeye çalışın. Çünkü bu aynı zamanda kabin memurlarının fazla sevmedikleri davranışlardan biri.

Uçakta Dergi

7- Biraz gözlerinizi kapatın

Fazla uykunuz yoksa bile arada bir gözlerinizi kapatmak uçaktan dinlenmiş bir şekilde inmek için son derece etkili yöntemlerden. Pencere kenarında oturuyorsanız başınızı pencereye yaslayabilir, orta koltukta ve koridorda ise koltuğunuzu biraz yatırarak daha rahat dinlenebilirsiniz. Uçaktan dinlenerek inmek için uygulayabileceğiniz diğer taktikler de yazımızda.

Uçakta Uyku


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN