Uçakta kabin ekibini zorlayan 5 yolcu tipi

muratekinay

Uçakla seyahat ederken daha rahat bir yolculuk geçirebilmemiz için çalışan kabin ekibinin işi hiç de kolay değil. Üstelik bazı yolcular ilginç istekleri ve talepleriyle daha zor getirebiliyorlar.

İçindekiler

1- İstekleri bitmeyen yolcu

Kabin ekibinin görevlerinden biri de yolculara yemek ve içecek servisi yapmak. Ancak bazı yolcular durumu abartıp 5 dakikada bir su veya fazladan içecek isteyebiliyorlar. Bu da özellikle uzun mesafeler arası uçuşlarda kabin ekibini zorlayabiliyor. Uzun mesafeli uçuşlarda rahat etmek için birkaç tavsiye isterseniz yazımıza göz atın!

Uçak İstek

Uçak Bileti

2- Yerini beğenmeyen yolcu

Aslında cam kenarında oturmak isteyen veya koridor tarafından istediği halde orta koltukta oturan yolcular kabin ekibi için fazlasıyla yorucu olabiliyor. Bunun için eğer yer seçimi konusunda özel bir isteğiniz varsa bunu biniş kartınızı alırken görevlilerle konuşmaya çalışabilirsiniz. Uçakta en iyi yeri seçmekle ilgili öneriler de yazımızda!

Uçak Yolcuları

3- Restorandaymış gibi davranan yolcu

Özellikle Business veya First Class yolcular arasında görülen bu alışkanlık ise kabin ekibinden adeta bir bardaymış gibi ilginç kokteyller istenmesi olarak özetlenebilir. Eğer uçaktayken en sevdiğiniz içeceği yudumlamak isterseniz gerekli malzemeleri alarak kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Yemek Uçakta

4- Kemerine bağlı kalmayan yolcu

Uçakla seyahat ederken özellikle iniş ve kalkış sırasında güvenlik nedeniyle kemerlerimizi bağlı tutmalıyız. Ancak bazı yolcular bu kurala uymamakta ısrarcı davranabiliyorlar. Kabin ekibinin uçağın kalkışından önce yolcuları tek tek kontrol etmesi ve kemerini bağlamayanları uyarması ise fazladan yorgunluk demek.

uçak kemeri

5- Çocuk bakımıyla meşgul eden yolcu

Özellikle küçük çocuğu veya bebeği ile seyahat eden yolcular da kabin memurlarının işini kimi zaman zorlaştırabiliyor. Bebeğinin altını uçağın içinde değiştiren ve kirli poşetleri atması için kabin ekibine verenler bu tip yolcuların iyi bir örneği. Uçuş sırasında sürekli yemek ve içecek servisi gibi işlerle yoğun olan kabin ekibinden çocuğu ile ilgilenmesini isteyenler de kabin ekibi için son derece zorlayıcı olabiliyor.

Uçakta Bebe


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN