Habersiz, izinsiz Kredili Mevduat Hesabı açılamayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) çok sayıda şikayet alan kredili mevduat hesabı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yayımladı ve hesap sahiplerinden habersiz ve imzasız böyle bir uygulama yapılamayacağını açıkladı.

Devamını Gör

Finans sektöründe tüketici hakları

15-21 Mart tarihleri arası Tüketiciyi Koruma Haftası olarak ülke olarak gündemimizde! “Tüketici hakları evrenselliği” söylemi sektörel ayrım içermiyor olsa da 2008 küresel krizinin finansal sektör kaynaklı olması, dünya genelinde gözlerin “finans sektöründe tüketici haklarına” çevrilmesine neden oldu. Konu uluslararası boyutta incelenirken “finans sektöründe tüketicinin korunması” gerekliliği, finansal istikrarın kaynağı olarak oldukça önemseniyor ve tartışılıyor.

Devamını Gör

Konut kredileri için yeni düzenlemeler

Geçtiğimiz hafta TBMM’den geçen yeni Tüketici Yasası’nda konut kredisi kullanacaklar için de düzenlemeler yapıldı. İşte bu düzenlemeler ve konut kredisi kullanacakların yasal hakları.

Devamını Gör

Tüketicilerin dava açma masrafı kalkıyor

Artık dava açarak yasal hakkını aramak isteyenlerin önündeki en büyük engellerden biri olan dava açma masrafı kalkıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yeni kamu taslağına göre tüketicilerden alınan 400 liralık dosya masrafının alınmaması planlanıyor.

Devamını Gör