• Anasayfa
  • Bilgi
  • Havalimanından alınabilecek en iyi 6 yeni yıl hediyesi

Havalimanından alınabilecek en iyi 6 yeni yıl hediyesi

muratekinay

Yeni yıl tüm hızıyla yaklaşırken sevdiklerine hediye almak isteyenler de araştırmalara çoktan başladı. Eğer zamanınız bolsa, yılbaşından önce tek tek alışveriş merkezlerini gezip en iyi hediyeyi bulabilirsiniz. Ama aklınız son anda başınıza geldiyse, telaşa gerek yok! Havalimanından ayrılmadan alabileceğiniz çok sayıda yılbaşı hediyesi alternatifi var.

İçindekiler

1- Bir son dakika kahramanı olarak parfüm

Biraz klasik olsa da parfüm yılbaşı döneminde de havalimanından alınabilecek en iyi hediyelerden biri. Üstelik yurt dışında bir yere gidiyorsanız, duty free mağazalarından kolaylıkla güzel kokusu kadar uygun fiyatıyla da kalbinizi fethetedecek bir parfüm bulabilirsiniz. Duty free alışverişini seviyorsanız, bu konuda dünyanın en iyilerine de bir göz atın!

havaalanı parfum

Uçak Bileti

2- Kitap kurtlarına sayfalar dolusu kitap

Eğer hediye alacağınız kişi tam bir kitap kurduysa, havalimanında etrafa fazla bakınmanıza gerek yok. Özellikle Londra, Paris ve New York gibi büyük şehirlerin havalimanlarından birindeyseniz, buralarda bulunan kitapçılara girin ve en sevdiği yazarın kitaplarından birini paket yaptırın. Yanına bir de yeni yılla ilgili kart veya kitap ayracı gibi bir şey eklerseniz, hediye işi çözüldü bile!

kütüphane

3- Zamanı hatırlatacak bir saat

Yeni yıl aynı zamanda hızla akıp giden zamanın daha iyi farkına vardığımız dönemlerin başında geliyor. Öyleyse neden bu durumu daha iyi ifade edecek bir hediye seçmeyesiniz? Havalimanında aradığınız hem hızlı hem de kaliteli bir şeylerse, hemen saat satan yerleden birine koşun. Böylece eli boş gitmemiş olacağınız gibi hediye aldığınız kişinin belki de her saate baktığında aklına geleceksiniz! Saat demişken, dünyada en kaliteli saatlerin üretildiği yerlerden biri olan İsviçre'ye uçak biletlerine göz atmak isterseniz tıklayın. 

havaalanı saatçi

4- Telefondan başını kaldıramayanlara akıllı cihazlar

Günümüzün en büyük çıkmazlarından biri de teknolojiye olan bağımlılığımızın gitgide artması. Aslında pek iyi gibi görünmeyen bu durumu hediye alırken lehinize çevirebilirsiniz. Havalimanlarında satılan cep telefonu, bilgisayar veya tablet gibi hediyelerden alırken daha ucuz alternatiflere kıyasla biraz cebiniz yanacak ancak hediye ettiğiniz kişinin kalbinde kazanacağınız büyük yeri düşünürseniz bu maliyete katlanmaya değebilir. Uygun fiyatlı elektronik ürünlere meraklıysanız, dünyada bu konuda ilk akla gelen yerlerden olan Dubai'nin alışveriş merkezlerini ve gezilecek diğer yerlerini keşfetmek için acele edin.

dutyfree

5- Her yaştan çocuklara yeni oyuncaklar

Oyuncaklarla oynamak sadece küçük çocukların işidir diye düşünüyorsanız, etrafınıza şöyle bir bakın ve bir kez daha düşünün. Çünkü havalimanında satılan oyuncakların tahmin ettiğinizden çok daha büyük bir bölümü çocuklara değil, yetişkinlere alınıyor. Buraya gelene kadar hediye satın almak aklınıza bile gelmediyse, en iyi son çare alternatiflerinden olan oyuncaklara sarılabilirsiniz. Havalimanında uzun bir rötar sizi bekliyorsa, eğlenceli vakit geçirmek için önerilerimize de mutlaka göz atın. 

oyucnakci

6- Tüm bir yıl cepte gezecek anahtarlık

Aradığınız hediye alacağınız kişinin bütün bir yıl cebinde olsun ve gittiği her yere onunla birlikte gitsin isterseniz, bunun için anahtarlıktan daha iyi bir seçenek düşünülebilir mi? Anahtarlık hemen her havalimanında kolayca bulunabilen, ucuz ama kullanışlı bir hediye. Tabii bu arada anahtarlık seçerken sevdiğiniz kişinin ihtiyaçlarına uygun bir şey almaya çalışın. Örneğin sıkı bir futbol taraftarına yanlışlıkla karşı takımın anahtarlıklarından alırsanız, bu hediyeyi kullanmasını beklemeniz biraz hayalperestlik olabilir. Eğer yurt dışından geliyorsanız, seyahat ettiğiniz şehir veya ülkeyle ilgili anahtarlıklar genellikle iyi karşılanır. Hediye işini çözdükten sonra yolculuk sırasında havalimanında hayatınızı kolaylaştıracak bu öneriler de çok işinize yarayacak! 

anahtarlık


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN