• Anasayfa
  • Bilgi
  • Havalimanında eğlenceli vakit geçirmek için yapılabilecekler

Havalimanında eğlenceli vakit geçirmek için yapılabilecekler

tugbahacibayramoglu

Havaalanına erken gittiniz ya da aktarmalı uçuşunuz var ve birkaç saat beklemek zorundasınız. Bu süreyi daha keyifli ve verimli hale getirmek için neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Size bazı önerilerimiz olacak.

İçindekiler

1-Kitap, gazete, dergi

En klasik vakit geçirme biçimi olarak görülse de çoğu kez telaştan yanımıza kitap almayı unutuyoruz. Öncelikle bavulunuzu hazırlarken kitap koymayı unutmayın. Hatta mümkünse kitabı el bagajınıza koyun. Bunun yanı sıra günlük gazete ve dergilerle de idare edebilirsiniz. Hatta başka ülke ve başka şehirlerin yerel gazetelerini okumak da bana çok keyifli geliyor.

Kitap Okuyan İnsan

2-Film izleyin

Uzun süreli uçacaksanız ve de havaalanında bekleme süreniz de uzunsa bir film hatta 2-3 film birden izleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey bilgisayarınızın şarj durumu. Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka şarjınızı doldurun. Bazı havaalanlarında piriz sıkıntısı çekebilirsiniz. Böyle bir sorununuz varsa da havaalanındaki bir kafede oturup bir yandan bir şeyler içip bir yanda da bilgisayarınızı şarja takarak film izleyebilirsiniz.

Film izleyen adam

3-Tekno temizlik

Benim en sevmediğim şey. Nasıl ki evimizi arabamızı temizlemek için süpürmek silmek gibi işlemler yapıyorsak, telefon ve bilgisayarlarımız için de aynı temizliği yapmamız gerekiyor. Ben buna tekno temizlik diyorum. Mail temizliği, gereksiz fotoğraf ve videoların silinmesi, whats up gruplarının temizliği vs. Bunlar gerçekten de vakit alan şeyler. Havaalanında hazır bekleme yaparken bu temizlik işini de halledebilirsiniz.

Tekno Temizlik

4-Oyun

Oyun meraklıları tabii ki ellerindeki akıllı telefonlar aracılığıyla çok kolay oyun oynayarak vakit geçirebileceklerdir. Ancak oyunların telefonunuzun şarjını çabuk tüketeceğini unutmayın. Mümkünse yolcuğa yedek şarj sağlayan powerbank bir adaptör alarak çıkın. Bu cihazlar 30-40 TL civarında uygun fiyatlarda teknoloji marketlerinde satılıyor.

Telefon Oyunu

5-Uçakları izlemek

Benim havaalanlarında en çok sevdiğim şeydir. Uçakların iniş kalkışlarını seyredebileceğim mümkünse yüksek bir alan varsa fırsatı kaçırmam. Bu manzara karşısında seyahat tutkum bir kez daha artıyor.

Havaalanı

 

6-Alışveriş tutkunları fırsatı kaçırmayın!

Hatta bazı havaalanlarının yakınlarında alışveriş merkezleri restoranların yer aldığı yerler oluyor. Vaktiniz bolsa buralara gidebilirsiniz. Örneğin İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yakınında Flyinn ve Aqua Florya gibi iki alışveriş merkezi var. Sabiha Gökçen’in yakınında ise Viaport adlı alışveriş merkezini gezebilirsiniz.

Alışveriş Yapan Bayanlar

7-İşinizi yapın

Yanınızda bilgisayarınız varsa yarım kalan işlerinizi bitirmeye ne derseniz. Böylece seyahat dönüşü yapmanız gereken işlerin bir kısmını da kolaylamış olursunuz.

Film İzleyen İnsan

8-Aktarmalı uçuşlarda vaktiniz varsa şehri gezin

Bazen aktarmalı uçuşların arasında 5-6 saat gibi bir süre geçebiliyor. İşte o zaman şehirdeki trafik durumunu da göz alarak mini bir geziye çıkabilirsiniz. Bunun için de önceden hazırlık yapmanızda fayda var.

Gezen insanlar

9-Planlarınızı gözden geçirin

Kendinize aylık, yıllık planlar yapan biriyseniz işte size planlarınızı gözden geçirmek için harika birkaç saat. Plan yapmayan biriyseniz de yapmanızı tavsiye ederim. Yine bu süreçte seyahatte yaşadıklarınız hakkında minik notlar tutabilirsiniz.

Plan

10-Free shop gezintisi:

Havaalanlarının en keyifli yanı da free shop’lardan ucuza alışveriş yapabilmek. Vergisiz alışveriş yapılabildiği için markalı pek çok ürünü piyasa fiyatının altına satın alabilirsiniz. Özellikle parfüm, saat, alkollü içecekler gibi pahalı ürünleri çok daha uygun fiyata bulma imkanınız var.

Free Shop-Duty Free


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar