Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sosyal medyada tatil fotoğrafları paylaşanların da sayısı arttı. Deniz, güneş ve kum üçlüsünün ön plana çıktığı tatil planları bazen pahalıya mal olabiliyor. Öğrenci veya işe yeni başlamış biri için çok para harcamadan ve yurt içinde gezilebilecek yerlerin bir listesini yaptık.

İçindekiler

Olimpos, Antalya

Antalya denilince ilk akla gelen yerler genelde 5 yıldızlı otellerin olduğu Kaş, Kemer ve Belek gibi tatil bölgeleri olsa da özellikle müzik festivalleri, üniversite kulüplerinin yoğun ilgisi ve kesinlikle harika bir doğaya sahip olmasından dolayı, Olimpos ideal bir tatil bölgesi. Kaybedenler Kulübü isimli filmi izleyenler bilir, Olimpos inzivaya çekilmek isteyene de eğlenmek isteyene de çeşitli alternatifler sunuyor. Tahta evleri ile ünlü olan bölgede oteller de bulunuyor. Tarihi Likya bölgesinde bulunan Olimpos Antik Kenti’nde geçmişi milattan önceye kadar uzanan kalıntılar görebilirsiniz. Pırıl pırıl Ceneviz Koyu yüzmek için iyi bir alternatif, ama ben size caretta carettaların da olduğu Çıralı’da yüzmeyi tavsiye ediyoruz. Geceleri de Bull Bar, Orange Disco Bar, Eski Yeni Bar ve Hangar Bar’a takılabilirsiniz.

Datça,  Muğla

Deniz, kumsal, yurt içi ve yurt dışından turistler, gece hayatı, güzel balıkçılar, ucuz otel ve pansiyonlar… Bunların hepsini bulabileceğiniz bir yer Datça. Peki burayı ayrıca güzel kılan ne var derseniz söyleyelim; koylar. Yarım ada şeklinde olan Datça’da Palamutbükü, Hayıtbükü ve Ovabükü bulunuyor. Bu üç koydan da denize girebiliyorsunuz, çok güzel plajları var. Palamutbükü diğerlerine göre daha iyi bir denize sahip olduğundan tercih edilebilir. Manzara arayanlar için Kargı Koyu ve onun bitiminde bulunan Cennet Köyü’nün eşsiz manzarasını önerebiliriz. Gece bir yerlere çıkmak isteyenler; Jazzbar’a uğrayabilirler. Eclipse Music Bar ve Yeşim Bar da güzel alternatifler. Yapısal olarak da beni cezbeden bir yer olsun diyorsanız Antik Barı biz çok beğendik.  Datça'da kalmak için uygun fiyatlı, güzel otelleri buradan bulabilirsiniz.

 

Kilyos, İstanbul

Hafta sonu ya da kısa süreli bir tatil istiyorsanız, çok uzağa gitmeden İstanbul Sarıyer’de güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz. Solar Beach, Dalia Beach, Burç Beach, Tırmata Beach ve Kilyos Halk Plajı gibi birçok tesisin bulunduğu Kilyos ideal bir mekan. Kamping düşünenler Uzunya Beach’i de seçenekler arasına alabilir. Tüm tesisler hem yemek hem de içecek konusunda güzel alternatifler sunuyor. Ayrıca Kilyos’ta kalmak isteyenler için de 4 adet de turistik otel var.  Otellerde sezonun en canlı olduğu Ağustos ayı içerisinde 2 kişi 160 liradan başlayan fiyatlarla kalabiliyorsunuz.

Assos, Çanakkale

Tarihle ilgilenenler için Assos Antik Kenti, Assos Athena Tapınağı, Assos Antik Liman ve Behramkale Köprüsü gibi tarihe tanıklık edebilecekleri çok sayıda yer sunan Assos, ayrıca deniz tatili için de gençler tarafından tercih edilen bir yerdir. Kadırga Koyu adı verilen bölgede deniz daha iyi olduğundan dolayı birçok otel de yapılmıştır. Yemek için bir yerlere gitmek isterseniz Antik Liman civarında çok sayıda restoran bulunuyor. Özellikle yaz aylarında kalabalık olan Assos’ta denizin maviliği ve şehrin antik yapısı tatilinizi unutulmaz kılacaktır. Akşam dışarı çıkmayı planlayanlar limanın yanı sıra Assos ve Uzun Ev barlarını da tercih edebilirler. İki kişi bir odada 33 TL’den başlayan fiyatlarla kalınabilen bölgede Ağustos ayında 150 TL civarında bir fiyata güzel bir otel bulabiliyorsunuz. 


cemdisbudak
Cem Dişbudak
77 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar