Kars Uçak Bileti Ara

En Ucuz Kars Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Kars kalkışlı uçuşlar:

Kars Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda bulunan illerinden biri olan Kars, Doğu Anadolu bölgesindedir ve yaklaşık 305.000 nüfusa sahiptir.

Kars'ın kışları genelde eksi derecelerde seyreder, kar yağışı ve buzlanma yüzünden özellikle geceleri dışarı çıkılması tavsiye edilmez. Karasal iklimin en sert geçtiği yerlerden biridir, fakat Kars en çok yağışı yaz aylarında almasıyla bö lgedeki diğer illerden ayrılır ve bu yağışlar sayesinde yaz ayları da ılıman geçer. Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri bölge medeniyetlerinin birleştiği ve yurt dışından da ziyaretçiler çeken eski yerleşim yerlerinden biridir. Kars Kalesi, Kars Müzesi, Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Sarıkamış Katherina Av Köşkü gibi birçok tarihi mekanın ziyaret edilebileceği bu ilimizde son yılların gözde kayak merkezi olan Sarıkamış'a da uğramanızı tavsiye ederiz. Kars mutfağından hangel, haşıl, kaz dolması ve elma dolması bölgeye özel tadılması gereken yemeklerdir, tatlı olarak da umaç helvası ünlüdür.

Sarıkamış, Kağızman ve il merkezine ek olarak 5 ilçesi daha bulunmakta olan Kars'a Doğu Ekspresi aracılığıyla demir yolu ile ulaşım mümkündür. Şehirde bulunan Kars Havalimanı'na her gün uçuş vardır, ayrıca birçok otobüs firması çoğu şehirden düzenli seferler yapmaktadır. Kışın yola çıkacakların yolda kalmaya karşı emniyet önlemlerini almaları gerekmektedir.

Kars Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Cum -2ºC 7ºC
Cmt -3ºC 7ºC
Paz -3ºC 5ºC
Pzt -5ºC 4ºC
Sal -9ºC 4ºC
Uçuş süreleri
Şehir Süre
Adana 1 saat 30 dk
Ankara 1 saat 40 dk
Antalya 1 saat 20 dk
Bodrum 1 saat 40 dk
Gaziantep 1 saat 10 dk
Istanbul 1 saat 20 dk
Izmir 1 saat 40 dk
Trabzon 50 dk
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x