Kars Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Kars Ucuz Kiralık Araçlar

Fiat Egea Manuel
1.560,33TL
Renault Clio Manuel
1.673,67TL
Renault Clio Otomatik
2.096,00TL
Ford Kuga Otomatik
3.588,00TL
Mercedes Vito Otomatik
4.485,67TL

Kars Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kars
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Minibüs
Kiralama Noktaları10
Popüler Acenteler:Avis
Kars Hakkında

Türkiye’de ki en çok heykele sahip kenti olarak bilinen Kars, aynı zaman da soğukluğu ile de ünlü. Türkiye’de ilk güneş Kars’a doğar. Yıl içerisinde ilk kar Kars’a düşer. Yılın büyük bir kısmında karla kaplı olan şehirde kış turizmi açısından gelişmiş durumda. Özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi, şehrin en önemli turist kaynağı. Bu nedenle şehre yerli ve yabancı birçok turist akın ediyor. Genel olarak kış aylarında gelen turistler, yaz aylarında ise tarihi ve turistik yerleri gezmek için talep ediyorlar. 

Karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşımın mümkün olduğu Kars merkeze araç kiralama seçenekleri ile en konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Kars ziyaretiniz sırasında Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars Kalesi, Kars Müzesi, Horomos Manastırı, Fethiye Camii gibi tarihi güzellikleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu ziyaretleriniz sırasında araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Şehir merkezi ile Sarıkamış Kayak Merkezi arası 55 kilometre olup araç ile 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilir. Ayrıca Çıldır Gölü 65 kilometre ve Ani Harabeleri ise 45 kilometre uzaklıkta. 

Kars’ta Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Kars, turizm açısından son yıllarda popülaritesini giderek arttıran bir şehir. Kars’a turistik bir gezi veya iş seyahati için gelenlerin pek çoğu araç kiralamayı tercih ediyor. Ancak Kars’ta araç kiralamadan önce, şehrin iklimi, yapısı ve trafik durumu hakkında birtakım ipuçlarını öğrenmek gerekiyor.

Araç tipi:

Araç kiralamadan önce, kiralayacağınız aracın arazi koşullarına uygun olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Kars’ın şehir merkezi her tip aracın kullanımı için elverişli olsa da şehir, genel olarak yüksek, yer yer engebeli bir yapıya sahip. Dolayısıyla aracın bu koşullara uygun olması önemli.

Kars’ın her yerine kolayca ulaşmak, yolculuk esnasında herhangi bir zorluk yaşamamak için SUV tipi araçları tercih edebilirsiniz. Eğer şehir merkezinden uzaklaşmayacaksanız, sedan veya hatchback bir otomobil kiralayabilirsiniz.

Araçta bulunması gereken ekipmanlar/donanımlar:

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kars, sert karasal bir iklime sahip. Şehirde, kış mevsiminde, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma gibi hava olayları yaşanıyor. Dolayısıyla kış koşullarına uygun bir araç kiralamakta fayda var. Bunun için araçta, zincir ve kar lastiği gibi ekipmanlar mutlaka bulunmalı.

Kars’a ilk kez geliyor veya yolları iyi bilmiyorsanız, GPS navigasyon sistemine sahip olan bir araç kiralamalısınız. Bu sayede kaybolma veya yolda kalma gibi aksiliklerin önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra park sorunu yaşamamak ve daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamak adına park sensörlü bir araç kiralayabilirsiniz.

Ekonomik araç:

Kars seyahati esnasında, uzun mesafeler kat edecekseniz, yakıt yönünden daha tasarruflu araçlar tercih etmelisiniz. Bu açıdan dizel araçlar sizin için daha ekonomik olacaktır.

Vites tercihi:

Kars, yoğun bir şehir trafiğine sahip değil. Yani vites tercihi önemli olmadan tüm araçları rahatça kullanabilirsiniz. Yine de daha rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vites araçları tercih edebilirsiniz. Ancak manuel araç kullanmaya alışıksanız, otomatik vitesli bir araca alışmanız zaman alacaktır. Dolayısıyla manuel bir araç kiralamanızda fayda var.   

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Kars’ta ailecek bir seyahat planlıyorsanız, ailenize uygun bir araç kiralamalısınız. Eğer çocuğunuz veya çocuklarınız 12 yaşından küçükse, çocuk oto koltuğuna sahip olan bir araç, bebeğiniz varsa içerisinde ana kucağı bulunan bir araç tercih etmelisiniz. Bu ekipmanları, araç kiralayacağınız firmadan talep etmeli, stok durumlarını öğrenmelisiniz.

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Kars’ta kiraladığınız aracı sizin dışınızda kullanacak biri veya birileri olabilir. Bunun için araç kiralarken ek sürücü tanımlama hakkından da yararlanmalısınız. Ek sürücü tanımlama hizmeti, trafikte veya trafik kontrol noktalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına önemli. Ek sürücü tanımlama için ek bir hizmet bedeli alınıyor. Hizmet ücreti, firmadan firmaya değişiyor

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular