Kars Otelleri Ara

En uygun Kars otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kars otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kars Hakkında

Türkiye’nin en doğusundaki şehirlerden Kars, özellikle son yıllarda Doğu Ekspresi trenleriyle sıkça adından söz ettiriyor. Ermenistan sınırında yer alan şehrin nüfusu 300 bine yakın. Günümüzde 8 ayrı ilçeye ayrılan Kars geçmiş çağlarda Urartular, İskitler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi pek çok uygarlığın vatanı oldu. Bir süre İlhanlılar, Moğollar ve Altınordu Devleti tarafından da yönetilen şehirde günümüzde bu dönemlere ait arkeolojik kalıntılara rastlayabilirsiniz.

Ermenistan’ın yanı sıra Ağrı, Erzurum, Iğdır ve Ardahan’la komşu olan Kars’ta hava sıcaklığı genellikle düşük seviyelerde seyrediyor. Şehirde özellikle kış mevsimi genellikle kar yağışlı ve soğuk geçiyor. Hatta Aralık ve Ocak ayarında kimi zaman sıcaklıklar -35 ve -40’a kadar inebiliyor. Bu nedenle eğer Kars’ı kışın kar altındayken görmek isterseniz, mutlaka soğuk hava koşullarını göz önünde bulundurmalı ve yanınıza kışlık kalın giysilerinizi almalısınız. Üstelik Kars’ta yazın ortasında dahi aşırı sıcaklara pek rastlanmıyor. Şehre yaz aylarında gelmeyi planlıyorsanız, Kars’a her an düşebilecek yağışlara karşın yağmurluğunuzu almanızda fayda var.  

Her yıl düzenlenen festival ve etkinliklerle renklenen Kars’ta Uluslararası Altın Kaz Film Festivali’ne katılabilir, Kaşar Festivali ve Kars Kafkas Kültürleri Festivali’nde neşeli ve keyifli anlara tanıklık edebilirsiniz. Kars’ı ziyaret ettiğinizde tarihi önemi sayesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne eklenen Ani Antik Şehri’ni muhakkak görmelisiniz. İçerisinde çok sayıda kilise de bulunan ve tam da bu özelliğinden dolayı ‘’1001 Kilise Şehri’’ unvanını alan Ani, Kars şehir merkezinin biraz dışında yer alıyor. Kış aylarında buzla kaplanan görüntüsüyle büyüleyen Çıldır Gölü ve Sarıkamış Kayak Merkezi ise Kars’ın ziyaret etmeniz gereken diğer turistik noktalardan.   

Kars Galeri

Temalarına Göre Kars Otelleri

Kars Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Haziran Aralık 1202,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Kars Seyahat Yazıları

Kars Sıkça Sorulan Sorular

Kars’ta bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Kars’taki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Kent Ani, Hotel Karabağ ve Arifoğlu Airport Hotel bulunuyor.

Kars’ta bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Kars’taki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Kayı Snow Otel Kars ve Habitat Otel Sarıkamış bulunuyor.