UAUnited Airlines

Ucuz United Airlines Uçak Bileti

UA United Airlines Hakkında

Merkezi Şikago’da bulunan United Airlines adından da anlaşılabileceği gibi bir ABD firmasıdır. 1926’da kurulan United, 2010 yılında Continental isimli havayolu firmasını satın alarak daha da büyümüştür. 62 ülkeye uçuşlar gerçekleştiren United Airlines, yıllık yaklaşık olarak 140 milyon yolcu taşımaktadır. Çalışan sayısı ise 88.000’dir. 1997 yılında beri de Star Alliance üyesidir. Global bir uçuş ağına sahip olan United Airlines’ın Japonya, Los Angeles, Denver gibi önemli yerlerde merkezi bulunuyor.

Türkiye’de sadece İstanbul’a uçuş gerçekleştiren United Airlines, Londra aktarmalı olarak Los Angeles’a Toronto aktarmalı olarak New York gibi merkezlere uçuşlar düzenliyor. Avrupa seyahati düşünenler Londra, Frankfurt, Münih gibi noktalara da United Airlines aracılığıyla uçabilir.

Checkin İşlemleri United Airlines Check-In İşlemleri

United Airlines ile seyahat edecek yolcular, online check-in işlemlerini ilk olarak uçuştan 24 saat önce yapabilirken uluslararası uçuşlarda 60 dakika kala, Amerika iç hatları uçuşlarında ise 30 dakika kalana kadar online check-in gerçekleştirebiliyor. Check-in işlemlerini havalimanında gerçekleştirmek isteyen yolcular, uluslararası uçuşlarda kalkıştan 60 dakika öncesine kadar, Amerika iç hatları uçuşlarında ise kalkıştan 30 dakika öncesine kadar görevliler aracılığı ile check-in gerçekleştirebiliyorlar.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ekonomi sınıfı yolcularının bagaj hakkını 23 kg’lık 1 bagaj ile sınırlandıran United Airlines, Business, First ve Polaris koltuklarında seyahat edecek yolculara 32 kg’lık 1 adet bagaj hakkı tanıyor. Tüm yolcuların bagaj ebatlarının 158 cm’i aşmaması talep ediliyor. United Airlines uçaklarına Ekonomi sınıfı yolcular 1 el bagajı ile binebilirken diğer sınıflardaki yolcular 1 el bagajı ve 1 el çantası ile uçuşa katılabiliyorlar. Yolcuların el bagajlarının 22 x 35 x 56 cm ebatlarında, el çantalarının ise 22 x 25 x 43 cm ebatlarında olması gerekiyor.

Checkin İşlemleri United Airlines Koltuk Seçimi

United Airlines yolcuları, online veya havalimanında check-in işlemlerini gerçekleştirirken uçakta müsait durumda bulunan kendi sınıflarındaki herhangi bir koltuğu seçebiliyorlar.

Checkin İşlemleri United Airlines Diz Mesafesi

United Airlines uçaklarının en özel sınıfı olan Polaris yolcularına ayrılan özel tasarıma sahip kabinlerde, birinci sınıf kalitede rahat mobilyalar bulunuyor. Kabin içerisinde özel masaj ve duş alanı bulunurken yolculara özel olarak yorgan, yastık, terlik ve uyku tulumu servis ediliyor. 180 derece esnetilebilen ve yatak haline gelen rahat koltuklarda 16 inçlik HD ekran ve kulaklık yer alıyor. Ayrıca bu bölümde özel aydınlatma ve Wi-Fi hizmeti de mevcut. Business ve First Class ayrıcalığı ile yolculuğa katılan yolcular, iki renkli ve özel tasarımlı koltuklarda seyahat ederken kokteyl masalarında içeceklerini yudumlayabiliyorlar. Yolcular, kablosuz internet bağlantısının bulunduğu bölümde tablet veya bilgisayarlarını kişisel masalarında kullanabiliyor. Ayrıca 100’den fazla canlı yayın kanalı ve Hollywood filmlerinin seyredilebildiği Direct TV yolculuğa keyif katıyor. Ekonomi yolcuları ise standart donanıma sahip 12 cm’lik diz mesafesi bulunan koltuklarda seyahat edebiliyorlar.

Checkin İşlemleri United Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

United Airlines kabin ekibi, Polaris yolcularını özel içecekler ve çikolatalı trüf sunarak karşılıyor. Özel menülerden yolcuların tercih ettiği birbirinden lezzetli yemekler, özel tasarıma sahip porselen takımlarda servis ediliyor. Yolcular, seyahatleri boyunca İtalyan kahvesi, dondurma ve tatlı ikramları ile cezbedilirken alkollü ve alkolsüz içecek ikramları da yolculuk boyunca devam ediyor. Business ve First Class yolcuları, ünlü şeflerin hazırladığı restoran kalitesinde yemekleri tadarak yolculuklarına keyif katarken görevliler yemek esnasında ve sonrasında alkollü ve alkolsüz içecek servisine devam ediyor. Ekonomi sınıfı yolculara yolculuğun uzunluğuna göre aperatif atıştırmalıklar, çerez, sandviç ve salata servisi gerçekleştiriliyor. Yolcular ekstra ücret ödeyerek alkollü ve alkolsüz içecek siparişi verebiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım United Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da United Airlines uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm United Airlines uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan United Airlines uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız United Airlines uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da United Airlines kampanyalarından faydalanabilir miyim?

United Airlines tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

United Airlines Künye

IATA kodu: UA

Kuruluş tarihi: 04/06/1926

Uçak sayısı: 721 uçak

Uçuş noktaları: 362 nokta

Para birimi