Las Vegas Uçak Bileti Ara

Las Vegas Hakkında

Çölün ortasında 24 saat yaşayan dev otellerle eğlence merkezleriyle dolu bir şehirdir Las Vegas. Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde Mojave Çölü üzerine kurulan bu şehir adeta çölde vaha görünümündedir. 6,5 kilometre boyunca birbirinden değişik oteller bulunur. Dünyanın önemli şehirlerinin birer kopyası gibi yapılmış bu kentte otellerin tamamında kumarhane bulunur. Kumarın ve eğlencenin 24 saat sürdüğü şehre bu yüzden “günahlar şehri” de denmektedir.

Las Vegas’ın olmazsa olmazı otellerin bulvarında yürümektir. Hatta yürürken Venedik, Paris, New York gibi dünyanın önemli şehirlerinin ikonik yapılarını görebilirsiniz. Ayrıca otellerin hemen hepsinde şovlar da oluyor. Otellerin kumarhanelerine de giriş serbest. Las Vegas’ta isteyeni 10 dakikada 50 dolara evlendiren şapeller de var. Bir de şehrin dışında Red Rock Kanyonu için özel turlar da düzenleniyor. Buranın 600 milyon yıllık bir geçmişi olduğu biliniyor.

Vegas’ın gecesi pek çok insana göre daha keyifli. Işık seliyle dikkat çeken kentte gece de yaşam durmuyor. Vegas ilk önceleri baraj inşaatında çalışan ve çok para kazanan Amerikalılar için kurulmuş. Buraya kumarhaneler kurulmaya başlayınca popülaritesi artmış. Ardından da Vegas’ta birbiri ardına büyük oteller ve kumarhaneler açılmış. Vegas’ta çöl iklimi görülür. Yazın sıcaklıklar 40 dereceyi geçer ancak çok fazla nem yoktur. Yine de gezmek için kışı ya da bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Vegas’ta Mcarran Havalimanı hizmet verir.

Havalimanından Las Vegas Şehir Merkezine Ulaşım

Nevada'nın kumarhaneleriyle ünlü şehri Las Vegas, yüzyılın başında küçük bir kasabayken bugün tüm dünyanın cazibe merkezlerinden biri durumunda. Çöl üzerine inşa edilen Las Vegas, dört tarafı dağlarla çevrili muazzam bir doğaya sahip.

Dünyaca ünlü beş yıldızlı otelleriyle hayranlık uyandıran şehir, uluslararası teknoloji firmalarına da ev sahipliği yapıyor. Hava yılın tüm aylarında sıcak olmasına rağmen nem oranının düşük olması kente ayrı bir güzellik katıyor. Las Vegas’ın kendine has ulaşım aracı olan Monorail’ler, oteller bölgesini ve kumarhaneleri birbirine bağlıyor.

Bölgedeki trafiği oldukça hafifleten bu hizmet haricinde ulaşım genellikle taksiler ve otobüslerle sağlanıyor. Başka şehirlerden ya da ülke dışından şehre gelenler için otobüs terminalleri ve uluslararası McCarran Havalimanı kentte hizmet veriyor.

1990’ların başına kadar açık olan şehirlerarası tren istasyonu ise çölde yaşanan kum fırtınaları nedeniyle günümüzde kapalı. Las Vegas’a her gün dünyanın her yerinden çok sayıda uçak yolcu taşıyor. Şehre gelen yolcuların ulaşımlarını kolaylaştırmak için otobüsler ve taksiler düzenli şekilde çalışıyor. Lüks ve kumarhanelerin şehri Las Vegas’ta, shuttle ve araç kiralama firmaları, özel talepleri karşılamak ve yolcuları rahat ettirmek için tüm gün yolculara kapılarını açık tutuyor.

Taksi

McCarran Havalimanı’nın çıkış kapılarında sıralanan taksiler, Nevada resmî makamları tarafından sıkı bir denetime tabi tutuluyor. Bazı taksiler kredi kartıyla ödemeyi kabul ediyor ancak ödeme şeklini araca binince şoföre söylemeniz gerekiyor. Gitmek istediğiniz yeri net bir şekilde ifade ederseniz fazladan para ödemek durumunda kalmazsınız.

Otobüs

1 numaralı terminal binasındaki 109 numaralı otobüsler tüm gün ve 108 numaralı otobüsler ise sabah 04:50 ile gece 01:25 saatleri arasında şehrin Bonneville Tren İstasyonu’na kadar ulaşım imkanı veriyor. Otobüsleri kullanabilmek için durakların yanında bulunan otomatik bilet makinelerinden kredi kartıyla günlük ya da saatlik bilet satın almanız gerekiyor. Duraklarda yer alan tabelalardan yararlanarak hangi durakta inmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Shuttle

Shuttle otobüsleri şehir merkezine ulaşımda kolaylık sağlıyor. 24 saat hizmet veren Airline, BellTrans ve Showtime gibi shuttle firmalarının araçlarına 1 ve 3 numaralı terminal binaları önünden ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 45 dakikada ulaşmanızı sağlayan shuttle otobüsleri için, önceden online rezervasyon yaptırabilir ya da araca bindikten sonra da ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti, Las Vegas’ta sıkça tercih ediliyor. Havalimanının her köşesinde bulabileceğiniz araç kiralama firmalarından bazıları Avis, Budget, Firefly ve Thrifty. Çok yoğun talep olması nedeniyle önceden araç rezerve etmeniz gerekebilir.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Las Vegas

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Las Vegas uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Las Vegas varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Las Vegas uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Las Vegas uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Las Vegas uçuşları Henderson Executive Havalimanı, Boulder City Municipal Havalimanı, McCarran Intl. - Harry Reid Intl. Havalimanı, Nellis Havalimanı, North Las Vegas  Havalimanı'na düzenleniyor.

Las Vegas yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Las Vegas 14 saat 10 dakika, Ankara-Las Vegas 13 saat 40 dakika, Antalya-Las Vegas 13 saat 50 dakika, Bodrum-Las Vegas 13 saat 40 dakika, Gaziantep-Las Vegas 14 saat 10 dakika, İstanbul-Las Vegas 13 saat 20 dakika, İzmir-Las Vegas 13 saat 30 dakika, Trabzon-Las Vegas 13 saat 50 dakika sürüyor.

Las Vegas Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
20ºC
33ºC
Sal
Çar
20ºC
32ºC
Çar
Per
20ºC
32ºC
Per
Cum
19ºC
31ºC
Cum
Cmt
17ºC
32ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
14s 10dk
13s 40dk
13s 50dk
13s 40dk
14s 10dk
13s 20dk
13s 30dk
13s 50dk
Haritada Görüntüle
Las Vegas Alternatif Ulaşım
Para birimi