Columbus (Port Columbus) Uçak Bileti Ara

Columbus (Port Columbus) Hakkında

Ohio eyaletinin en büyük şehri ve başkenti olan Columbus, aynı zamanda ABD’nin 15. büyük kentidir. 1812 yılında Scioto ve Olentangy Nehirleri'nin arasına kurulan kent, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un adını almıştır. Columbus’ta yazlar sıcak ve bunaltıcı, kışlar soğuk ve kuru geçer. Columbus Güzel Sanatlar Müzesi, Wexner Sanat Merkezi, Franklin Parkı Serası, Bilim ve Endüstri Merkezi, Ohio Tarih Merkezi ve Büyük Darby Çayı, şehrin önemli turistik noktalarındandır. Columbus’un ekonomisi sigortacılık, bankacılık, moda, yiyecek, giyecek, eğitim, sağlık hizmetleri, turizm ve teknoloji gibi birbirinden farklı birçok alana dayanmaktadır. Şehir, mimari simgeleri, müzeleri, park ve bahçeleriyle turistler açısından pek çok seçenek barındırır. Columbus, senfoni orkestrası, bale akademisi, tiyatroları ile aynı zamanda bir sanat kentidir.

Columbus Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu Sibirya kaplanları, çitalar, kutup ayıları ve kanguruların da yer aldığı zengin koleksiyonuyla dünya çapında bir üne sahiptir. Parkın içindeki Zoombezi Bay adlı su ve eğlence parkı ise hayvanat bahçesine gelen ziyaretçilerin ikinci uğrak noktasıdır. Ekolojik çeşitliliği ve doğal güzelliği ile Büyük Darby Çayı, Whetstone Park'ın içinde, 53.000 metrekarelik bir alanı kaplayan harika Güller Bahçesi ve Chadwick Ağaç Parkı, doğaseverlere hitap etmektedir. Kısaca Columbus, tarih, kültür, sanat ve doğa alanındaki çeşitliliği ve gezi seçenekleriyle turistlere her açıdan keyifli bir seyahat imkanı sunmaktadır.

Columbus hava ulaşımı kentin ana havalimanı olan Port Columbus International Airport ile sağlanabilmektedir. Havaalanından yurtiçinde, San Francisco ve Seattle dışındaki hemen her büyük merkeze ve Kanada ile Meksika gibi ülkelere uçuşlar yapılmaktadır. Havaalanı, Columbus kent merkezine 10 dakikalık kısa bir mesafede yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma da vardır ancak toplu taşımayla ulaşım daha uzun sürmektedir. İstanbul – Columbus arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarma ile 14 saat 45 dakikadan başlamaktadır.

Havalimanından Columbus (Port Columbus) Şehir Merkezine Ulaşım

Port Columbus Havalimanı

John Glenn Columbus Uluslararası Havalimanı’ndan Columbus şehir merkezine taksi, charter servis ya da kiralık araç kullanarak ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında çalışan otobüsler de bulunuyor.

Taksi

Havalimanında 24 saat taksi bulunuyor. Her takside mutlaka taksimetre cihazı oluyor. Açılış ücreti 3 dolar ve her mil için 0,45 dolar daha alınıyor. Bekleme durumunda dakika başı 0,45 dolar daha ücrete ekleniyor. Toplam tutara %7,5 vergi dahil edilerek net maliyet belirleniyor. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım ortalama 25 dolar tutuyor.

Charter Servis

Havalimanında 17 ayrı firmanın charter otobüsleri var ve değişik saatlerde farklı güzergâhlara yolcu taşıyabiliyorlar. Daha lüks bir ulaşım tercih ediyorsanız 15 farklı limuzin / minivan charter hizmetinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgileri ve ücretlerini havalimanında bulunan transfer merkezinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında 8 farklı araç kiralama firması çalışıyor. Önceden rezervasyon yaparak firmaların havalimanı otoparkında bulunan check-in masalarından vakit kaybetmeden işlemlerinizi tamamlayıp aracınızı teslim alabilirsiniz. Kiraladığınız araçla I-670 W otoyolunu takip ederek 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Taksilerin yanında bulunan otobüs duraklarından 52 ve 92 numaralı hatta binerek şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Otobüsler her 30 dakikada bir kalkıyor ve bilet fiyatı 2,75 dolar. Biletinizi durakta bulunan makinelerden kredi kartı ile alabilirsiniz.

21/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Columbus (Port Columbus) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
19ºC
30ºC
Çar
Per
19ºC
27ºC
Per
Cum
12ºC
24ºC
Cum
Cmt
11ºC
22ºC
Cmt
Paz
9ºC
21ºC
Paz
Uçuş Süreleri
11s 40dk
11s 10dk
11s 20dk
11s 50dk
10s 50dk
10s 50dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x