San Francisco Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

San Francisco Hakkında

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ne bağlı olan San Francisco, aynı isimli yarımada üzerine kuruludur. Şehir merkezinin nüfusu 1 milyon civarında San Francisco, Oakland ve San Jose bölgesinin toplam nüfusu ise yaklaşık 8 milyon civarındadır. Değişken bir iklime sahip olan San Francisco, Aralık ve Ocak aylarında oldukça soğuktur. Sıcaklığın zaman zaman sıfırın altına düştüğü de görülür. Yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 25 derece civarındadır. Yaz aylarında gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkları yüksek olduğundan dışarı çıkarken buna göre bir elbise giymek faydalı olacaktır.

San Francisco mutfağı birçok ülkenin mutfağını iç içe bulabileceğiniz kozmopolit bir yapıdadır. Çin Mahallesi'nde Çin yemekleri, Meksika restoranlarında Meksika yemekleri ve İtalyan mutfağı burada bulabileceğiniz yemekler arasında. Kuzey ve Güney’in birleştiği Union Meydanı, filmlere de konu olan ünlü bir hapishanenin bulunduğu Alcatraz Adası, Bay Bridge olarak bilinen Körfez Köprüsü burada görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Havalimanından San Francisco Şehir Merkezine Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco, büyük bir havalimanı olan San Francisco Havalimanı’na ev sahipliği yapıyor. Asya kıtasında gidiş gelişlerde önemli bir yere sahip olan San Francisco Havalimanı, dünyanın en işlek 30 havalimanı arasında yer almakla birlikte ABD’nin otomatik bagaj sistemine sahip ilk büyük havalimanı özelliğini taşıyor.

United Airlines ve Virgin America Havayolları için önemli merkez olan San Francisco Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamak için tren, hava treni, otobüs, özel araç ve araç kiralama gibi çok sayıda seçeneğiniz mevcut.

Şehrin güneydoğu kıyısında bulunan San Francisco Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına tren, hava treni, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tren

San Francisco Havalimanı’ndan şehir merkezine inebilmek için kullanabileceğiniz üç tane raylı sistem bulunuyor. Bunlardan ilki BART hızlı tren ile şehre inmek. Havalimanı’nın uluslararası terminalinde bulunan istasyondan binebileceğiniz BART hızlı tren ile sabahın erken saatlerinden itibaren yolculuk yapmanız mümkün. Bu hızlı tren sayesinde şehrin kuzey ve güney bölgesine rahatlıkla gidebilirsiniz. Raylı sistemlerdeki ikinci seçenek ise CalTrain. Bu tren sayesinde hafta içi her gün saat başı kalkan trenler ile San Francisco ve San Jose arasında gidiş geliş yapabilirsiniz. Son seçenek olan hava treni AirTrain ise, San Francisco Havalimanı’ndaki dört terminal arasında hızlı ve rahat şekilde ulaşım sağlıyor. Kırmızı hat üzerinden bineceğiniz hava treni ile terminaller, BART istasyonu, park alanları arasında yolculuk yapabilirken, mavi hat üzerinden bineceğiniz hava treni ile araç kiralama ofisleri, garajlar ve diğer BART istasyonları arasında gidip gelebilirsiniz.

Taksi

San Francisco Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Havalimanının her terminalinde taksi hizmeti bulunuyor. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri ve telefon bilgilerine havalimanının internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs

San Francisco şehir merkezlerine gidişinizi sağlayacak bir diğer araç ise SamTrans otobüsleri. San Mateo Bölgesi tarafından sağlanan bu halk otobüsleri, havalimanı ile San Francisco arasında ve San Mateo bölgesi arasında yolculuk yapmanızı sağlıyor. Uluslarası Terminalde iki tane, Terminal 3’te bir tane otobüs istasyonu bulunuyor.

Araç Kiralama

San Francisco Havalimanı terminal binalarında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunuyor. Araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan San Francisco Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Alamo, Dollar, Hertz, Avis, Enterprise, National, Budget, Fox ve Thrifty yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın. Yol durumuna göz atmak için ise San Francisco internet sitesindeki yol durumu sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Bisiklet

San Francisco Havalimanı içerisinde bisiklet ile gidiş geliş yapmak isteyenler için de bu seçenek düşünülmüş. Havalimanında bisiklet yolları bulunmakla birlikte, terminaller içerisinde bisiklet park yerleri de mevcut.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz San Francisco uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, San Francisco varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm San Francisco uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

San Francisco uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

San Francisco uçuşları Embarkader Havalimanı ve San Francisco Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

San Francisco yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-San Francisco 14 saat 10 dakika, Ankara-San Francisco 13 saat 40 dakika, Antalya-San Francisco 14 saat, Bodrum-San Francisco 13 saat 50 dakika, Gaziantep-San Francisco 14 saat 10 dakika, İstanbul-San Francisco 13 saat 20 dakika, İzmir-San Francisco 13 saat 40 dakika, Trabzon-San Francisco 13 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt San Francisco uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt San Francisco uçuşları düzenliyor.

San Francisco uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, San Francisco uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

San Francisco Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
15ºC
18ºC
Paz
Pzt
12ºC
18ºC
Pzt
Sal
13ºC
21ºC
Sal
Çar
13ºC
21ºC
Çar
Per
13ºC
25ºC
Per
Uçuş Süreleri
14s 10dk
13s 40dk
13s 50dk
14s 10dk
13s 20dk
13s 40dk
13s 50dk
Haritada Görüntüle
San Francisco Alternatif Ulaşım
Para birimi