Orlando - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
10.332 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
12 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 35°C / 18°C

Orlando Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Orlando Executive Havalimanı

Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Taksi, havaalanı servisleri, otel servisleri, otobüs gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanı Servisleri

Şehir merkezinde yer alan terminallerden havalimanına ulaşım sağlayan havaalanı servisleri kişi başına 19 $ gibi bir bilet fiyatına sahip. Şehir merkezinden binerek direkt olarak havalimanı içerisinde bulunan Terminal A ve Terminal B’de inebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Şehir merkezinde her yerden taksilere rahatlıkla binebilir veya otelinizden sizin için bir taksi çağırmasını rica edebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ortalama 30-45 $ arasında değişiklik gösteriyor. Şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculuk öncesinde taksi şoföründen net bir fiyat almanız veya pazarlık yapmanız sizin yararınıza olabilir.

Otel Servisleri

Birçok otel size şehir merkezinden, havalimanı transfer aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde %15 oranında bir indirim oranına sahip olan bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Sizi otelinizden alarak havalimanına bırakıyor ya da havalimanından otelinize kadar getiriyor.

LYNX Otobüs

Otobüsler günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alıyor. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor. LYNX adı verilen otobüsler Herndon şehir merkezinde oldukça yaygın. LYNX otobüsler için bilet ücretleri biletin geçerlilik süresine göre 2 – 50 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilir.

Havalimanı Bilgileri

Virginia eyaletinde yer alan Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Dâhilinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, business class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri, otopark yer alıyor.

05 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Intl. Havalimanı

Şehir içerisinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek bulunsa da yolunuzu bulmak biraz karışık olabiliyor. Bu sebeple, gideceğiniz bölgeye göre, seçeceğiniz aracı önceden planlamanız daha yararlı olacaktır.

İlk olarak, eğer seyahatiniz boyunca otelde kalıyorsanız, kaldığınız otelin kendi özel servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otel servislerinin yanı sıra, havalimanına ulaşım imkanı sunan taksi veya minibüs gibi hizmet veren özel servisler de şehir içinde yer alıyor.

Otobüs

Sea World Area bölgesinden, saatte bir geçen 111 numaralı otobüs ve International Drive’dan yarım saatte bir geçen 42 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşmanız mümkün. Eğer otobüs ile seyahat etmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerden bineceğiniz otobüslerle bu hatlara aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içinden havalimanına giden otobüslerin hizmet kalitesi çok iyi değil. Dolayısıyla aceleniz yoksa ve özellikle yükünüz ağır ise, bu otobüslerle seyahat etmeniz tavsiye edilmiyor.

Toplu taşımanın büyük çoğunluğu, LYNX isimli otobüsler aracılığıyla sağlanıyor. Orlando boyunca sefer yapan çok sayıda otobüs hattı mevcut. Bunlardan 8 numaralı otobüs ile Sea World, 37 numaralı otobüs ile Universal, 50 numaralı otobüs ile Disney, 111 numaralı otobüs ile Florida Mall’a seyahat etmeniz mümkün.

Troleybüs

Şehir içerisinde troleybüsler, çoğunlukla turistik alanlara ulaşım amacıyla kullanılıyor. Araçlar, sabah 08:00 ile 22:30 saatleri aralığında sefere çıkıyor. Adı troleybüs olsa dahi, bu sistem, standart troleybüs sisteminden çok, trafikte modifiye edilmiş otobüslerden oluşuyor.

Tren

SunRail adı ile bilinen, yeni hizmete açılan raylı sistem, şehir içinde, tren ile ulaşım amacıyla kullanılıyor. Bu hat aracılığıyla, Stanford’un kuzeyinde yer alan DeBary ve Sand Lake Yolu bölgelerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu trenler, yarım saatlik aralıklarla sefer yapıyor. Şu an, bu araçlar ile havalimanına ulaşım sağlama imkanı bulunmuyor.

Servis

Town Car, Orlando Airport Van, Mears Transportation, Supershuttle ve bunun gibi birçok firma yardımı ile şehir içinden havalimanına rahatça seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların düzenlediği araçlar, yirmi dört saat boyunca sefer yapmayı sürdürüyor. Servislerin çoğu, kapıdan kapıya hizmet sunduğu gibi, bazıları özel noktalardan hareket edebiliyor. Servislerin ücretleri, otobüslere göre daha fazla ve gideceğiniz yere göre farklılık gösterebiliyor. Servis ile seyahat etmek, lüks olanaklara göre daha hesaplı ve benzer kalitede olduğundan, birçok yolcu için sık tercih edilen bir seçenek.

Araç Kiralama

Şehir içinde bulunan birçok rent a car ofisinden aracınızı kiralayabilir ya da uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemi ile aracınızı ayırtabilirsiniz. Orlando, araç kiralamanın en sık gerçekleştiği şehirler arasında biliniyor. Birçok ünlü uluslararası hizmet veren araç kiralama şirketinin ana ofisi Orlando’da bulunuyor.

Araç kiralamak, Orlando’da oldukça kullanışlı bir alternatif. Bunun sebebi ise, gezilecek yerlerin büyük çoğunluğunun şehir merkezinin çok uzağında yer alması ve buralara sınırlı toplu taşıma imkanı bulunması. Standart aracın yanı sıra daha lüks bir seyahat geçirmek istiyorsanız, limuzin kiralamanız da mümkün.

Taksi

Şehir içerisinde çok sayıda taksi firması bulunuyor. Turistik bir şehir olan Orlando’da taksi de, epeyce çok tercih edilen bir seyahat yöntemi. Taksiye duraktan binmenizi, ya da aracı duraktan çağırmanızı tavsiye ederiz. Sokaktan çevireceğiniz bir taksi illegal olabilir. Bu araçlara binerseniz, bir kaza durumunda seyahat sigortasından faydalanamayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve alışveriş mağazaları bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında McDonalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında, Doğu ve Batı koridorlarında (East and West Halls) para değişim noktaları yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Sanford Intl. Havalimanı

Sanford’ta konumlanan Orlando-Sanford Uluslararası Havalimanı, Orlando’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen ikinci havalimanı. Eğer turistik amaç ile Orlando’yu ziyaret edecekseniz, bu havalimanı, şehrin turistik bölgelerine çok uzak kalıyor.

Şehir içerisinden bu havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamıyor. Dolayısıyla havalimanına ulaşabilmek için taksi tutabilir, araç kiralayabilir ve özel servislerden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşım hizmeti sunan başlıca firmalar arasında Yellow Cab, American Coach Shuttle ve Orlando Carriers bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve mağazalar bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında Mc Donalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında para değişim noktaları yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Orlando-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Orlando-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Orlando-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Orlando-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Orlando-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Orlando Executive Havalimanı, Orlando Intl. Havalimanı, Orlando Sanford Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Orlando-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Orlando-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 10332 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 12 saat 50 dakika sürüyor.

Orlando-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Orlando-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
18ºC
35ºC
Pzt
Sal
20ºC
34ºC
Sal
Çar
18ºC
32ºC
Çar
Per
16ºC
30ºC
Per
Cum
13ºC
27ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Orlando - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi