Adıyaman Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Adıyaman Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Adıyaman
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Minibüs, Üst, Suv
Kiralama Noktaları19
Popüler Acenteler:Arda
Adıyaman Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Adıyaman, oldukça eski bir tarihe sahip olması ile önem kazanıyor. Yapılan araştırmalarda milattan önce 40 binli yıllara kadar giden kent tarihinde, Hitit, Asur, Pers, Seleukos, Kommagene Krallığı, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi büyük devletlerin hakimiyeti altına girdi. Dolayısıyla bu dönemlerden kalan ve günümüzde halen daha ilgi çeken birçok eser kent merkezinde ve ilçelerde sergileniyor. Bu da turistlerin ilgisini çekiyor.

Adıyaman hem kent kültürü hem de tarihi ile öne çıkan iller arasında bulunuyor. Bu özellikleri daha net ve ayrıntılı bir şekilde gözlemleyebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede gitmek istediğiniz tüm noktalara güvenli ve hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Adıyaman genelinde özellikle Nemrut Dağı ve çevresinde geçmiş dönem medeniyetlerinden kalma birçok eser bulunuyor. Bunlar arasında Adıyaman Müzesi, Pirin Ören Yeri, Perre Antik Kent, Abuzer Gaffari Türbesi, Tuz Hanı, Adıyaman Kalesi, Karakuş Tümülüsü, Arsameia Ören Yeri, Gerger Kalesi, Nemrut Dağı Batı Ve Doğu Terası, Kaya Mezarları, Vijne Köprüsü, Selçuklu Köprüsü, Mor Petrus Ve Mor Paulus Kilisesi, Nemrut Dağı Tümülüsü gibi yerler bulunuyor.

Adıyaman'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Vites türü: Adıyaman'da yollar genellikle düz olduğu için vites tercihi konusunda seçim yapmanızı belirleyebilecek en büyük faktör kullanım amacınız. Kişisel tercihiniz yanı sıra aracınızı genellikle şehir içi kullanıma uygun olarak otomatik vites araç kiralayabilirsiniz.

Araç tipi: Şehir içinde kısa mesafeli seyahatleriniz için Sedan türü küçük ve manevra kabiliyeti yüksek araçlara yönelebilirsiniz.

Yakıt türü: Yine aynışekilde şehir merkezinden uzaklaşmayacaksanız yakıt tasarrufu bulunan araçlar kiralayabilirsiniz. Dizel ya da hibrit yakıtla çalışan araçlar idealdir.

Gezilecek yerler: Adıyaman’da havaalanından aracınızı aldıktan sonra Nemrut Dağı, Kahta Kalesi, Adıyaman Müzesi, Harput Kalesi görmeniz gereken yerlerden.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular