Orlando - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
10.183 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
12 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 32°C / 21°C

Orlando Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Orlando Executive Havalimanı

Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Taksi, havaalanı servisleri, otel servisleri, otobüs gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanı Servisleri

Şehir merkezinde yer alan terminallerden havalimanına ulaşım sağlayan havaalanı servisleri kişi başına 19 $ gibi bir bilet fiyatına sahip. Şehir merkezinden binerek direkt olarak havalimanı içerisinde bulunan Terminal A ve Terminal B’de inebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Şehir merkezinde her yerden taksilere rahatlıkla binebilir veya otelinizden sizin için bir taksi çağırmasını rica edebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ortalama 30-45 $ arasında değişiklik gösteriyor. Şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculuk öncesinde taksi şoföründen net bir fiyat almanız veya pazarlık yapmanız sizin yararınıza olabilir.

Otel Servisleri

Birçok otel size şehir merkezinden, havalimanı transfer aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde %15 oranında bir indirim oranına sahip olan bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Sizi otelinizden alarak havalimanına bırakıyor ya da havalimanından otelinize kadar getiriyor.

LYNX Otobüs

Otobüsler günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alıyor. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor. LYNX adı verilen otobüsler Herndon şehir merkezinde oldukça yaygın. LYNX otobüsler için bilet ücretleri biletin geçerlilik süresine göre 2 – 50 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilir.

Havalimanı Bilgileri

Virginia eyaletinde yer alan Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Dâhilinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, business class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri, otopark yer alıyor.

05 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Intl. Havalimanı

Şehir içerisinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek bulunsa da yolunuzu bulmak biraz karışık olabiliyor. Bu sebeple, gideceğiniz bölgeye göre, seçeceğiniz aracı önceden planlamanız daha yararlı olacaktır.

İlk olarak, eğer seyahatiniz boyunca otelde kalıyorsanız, kaldığınız otelin kendi özel servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otel servislerinin yanı sıra, havalimanına ulaşım imkanı sunan taksi veya minibüs gibi hizmet veren özel servisler de şehir içinde yer alıyor.

Otobüs

Sea World Area bölgesinden, saatte bir geçen 111 numaralı otobüs ve International Drive’dan yarım saatte bir geçen 42 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşmanız mümkün. Eğer otobüs ile seyahat etmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerden bineceğiniz otobüslerle bu hatlara aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içinden havalimanına giden otobüslerin hizmet kalitesi çok iyi değil. Dolayısıyla aceleniz yoksa ve özellikle yükünüz ağır ise, bu otobüslerle seyahat etmeniz tavsiye edilmiyor.

Toplu taşımanın büyük çoğunluğu, LYNX isimli otobüsler aracılığıyla sağlanıyor. Orlando boyunca sefer yapan çok sayıda otobüs hattı mevcut. Bunlardan 8 numaralı otobüs ile Sea World, 37 numaralı otobüs ile Universal, 50 numaralı otobüs ile Disney, 111 numaralı otobüs ile Florida Mall’a seyahat etmeniz mümkün.

Troleybüs

Şehir içerisinde troleybüsler, çoğunlukla turistik alanlara ulaşım amacıyla kullanılıyor. Araçlar, sabah 08:00 ile 22:30 saatleri aralığında sefere çıkıyor. Adı troleybüs olsa dahi, bu sistem, standart troleybüs sisteminden çok, trafikte modifiye edilmiş otobüslerden oluşuyor.

Tren

SunRail adı ile bilinen, yeni hizmete açılan raylı sistem, şehir içinde, tren ile ulaşım amacıyla kullanılıyor. Bu hat aracılığıyla, Stanford’un kuzeyinde yer alan DeBary ve Sand Lake Yolu bölgelerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu trenler, yarım saatlik aralıklarla sefer yapıyor. Şu an, bu araçlar ile havalimanına ulaşım sağlama imkanı bulunmuyor.

Servis

Town Car, Orlando Airport Van, Mears Transportation, Supershuttle ve bunun gibi birçok firma yardımı ile şehir içinden havalimanına rahatça seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların düzenlediği araçlar, yirmi dört saat boyunca sefer yapmayı sürdürüyor. Servislerin çoğu, kapıdan kapıya hizmet sunduğu gibi, bazıları özel noktalardan hareket edebiliyor. Servislerin ücretleri, otobüslere göre daha fazla ve gideceğiniz yere göre farklılık gösterebiliyor. Servis ile seyahat etmek, lüks olanaklara göre daha hesaplı ve benzer kalitede olduğundan, birçok yolcu için sık tercih edilen bir seçenek.

Araç Kiralama

Şehir içinde bulunan birçok rent a car ofisinden aracınızı kiralayabilir ya da uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemi ile aracınızı ayırtabilirsiniz. Orlando, araç kiralamanın en sık gerçekleştiği şehirler arasında biliniyor. Birçok ünlü uluslararası hizmet veren araç kiralama şirketinin ana ofisi Orlando’da bulunuyor.

Araç kiralamak, Orlando’da oldukça kullanışlı bir alternatif. Bunun sebebi ise, gezilecek yerlerin büyük çoğunluğunun şehir merkezinin çok uzağında yer alması ve buralara sınırlı toplu taşıma imkanı bulunması. Standart aracın yanı sıra daha lüks bir seyahat geçirmek istiyorsanız, limuzin kiralamanız da mümkün.

Taksi

Şehir içerisinde çok sayıda taksi firması bulunuyor. Turistik bir şehir olan Orlando’da taksi de, epeyce çok tercih edilen bir seyahat yöntemi. Taksiye duraktan binmenizi, ya da aracı duraktan çağırmanızı tavsiye ederiz. Sokaktan çevireceğiniz bir taksi illegal olabilir. Bu araçlara binerseniz, bir kaza durumunda seyahat sigortasından faydalanamayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve alışveriş mağazaları bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında McDonalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında, Doğu ve Batı koridorlarında (East and West Halls) para değişim noktaları yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Sanford Intl. Havalimanı

Sanford’ta konumlanan Orlando-Sanford Uluslararası Havalimanı, Orlando’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen ikinci havalimanı. Eğer turistik amaç ile Orlando’yu ziyaret edecekseniz, bu havalimanı, şehrin turistik bölgelerine çok uzak kalıyor.

Şehir içerisinden bu havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamıyor. Dolayısıyla havalimanına ulaşabilmek için taksi tutabilir, araç kiralayabilir ve özel servislerden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşım hizmeti sunan başlıca firmalar arasında Yellow Cab, American Coach Shuttle ve Orlando Carriers bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve mağazalar bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında Mc Donalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında para değişim noktaları yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Orlando-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Orlando-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Orlando-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Orlando-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Orlando-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Orlando Executive Havalimanı, Orlando Intl. Havalimanı, Orlando Sanford Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Orlando-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Orlando-Adana arası uçuş mesafesi toplam 10183 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 12 saat 40 dakika sürüyor.

Orlando-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Orlando-Adana uçuşları için en uygun gün: Salı.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
21ºC
32ºC
Pzt
Sal
21ºC
31ºC
Sal
Çar
19ºC
31ºC
Çar
Per
19ºC
31ºC
Per
Cum
18ºC
28ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Orlando - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi