La Coruna Uçak Bileti Ara

La Coruna Hakkında

İspanya’nın Galicia bölgesinde bulunan La Coruna şehrinde, 2008 verilerine göre yaklaşık 246 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan La Coruna’da, kaliteli temiz kuma ve soğuk deniz suyuna sahip Orzan ve Riazor plajları görülmeye değerdir. Yarımadayı çevreleyen sahil şeridinde hoş gezintiler yapabilirsiniz. Yat ve yelken satışı yapılan şehirde, dünyanın en büyük yat kiralama şirketi bulunuyor. Dünya çapında 9 ülkede daha şubeleri bulunan şirket, size tüm yat ve yelken ekipmanını sunuyor.

Şehirde gezebileceğiniz yerlerden bazıları; Castelo de San Anton Kalesi, Santiago Kilisesi, Colexiata de Santa Maria Sanat Müzesi, Museo Militar Askeri Müzesi ve son derece romantik bahçe olan Xardin de San Carlos olarak sayılabilir. Şehirde yemek mekanı olarak tipik İspanyol kafeteryalarını tercih edebilirsiniz. Çoğu restoran kaliteli deniz yemekleri satıyor. Bunların yanı sıra şehirde kaliteli hamburgerci, İtalyan restoranı ve Meksika restoranına da rastlayabilirsiniz.

Yemek fiyatları İspanya’nın diğer şehirlerine göre biraz daha uygundur. Şehrin 8 km uzağında La Coruna Havaalanı bulunuyor. Hizmet veren uçak firmaları EasyJet, Vueling, Iberia ve TAP Air Portugal’dır. Otobüs istasyonu ile tren istasyonu yakındır. Renfe’den yola çıkan trenler, Madrid, Barcelona ve Fransa sınırına kadar gider. Şehirde Arriva Noroeste, Autos Cal ve Monbus’ta otobüs istasyonları bulunuyor.

Havalimanından La Coruna Şehir Merkezine Ulaşım

La Coruna Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
8ºC
14ºC
Cmt
Paz
11ºC
13ºC
Paz
Pzt
9ºC
13ºC
Pzt
Sal
9ºC
14ºC
Sal
Çar
13ºC
14ºC
Çar
Haritada Görüntüle
La Coruna Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x