Vigo Uçak Bileti Ara

Vigo Hakkında

Vigo, İspanya’nın kuzeybatısında bulunan Galiçya Özerk Bölgesi’nde bir liman şehri. Atlantik Okyanusu kıyısında bir körfez üzerinde yer alıyor ve Portekiz’le sınır komşusu. Yerel halk arasında neredeyse İspanyolca kadar Galiçyaca da konuşuluyor.

Vigo iki ayrı iklim kuşağının geçiş noktasında bulunuyor. Çevre bölgeler Akdeniz ikliminin etkisi altında kabul edilse de, Vigo’da yaz aylarında azalma göstermesine rağmen yıl boyu bol yağış görüldüğü için şehrin hava kuşağı okyanusal iklime daha yakın kabul ediliyor. Öte yandan Vigo’da yıl boyu okyanusal iklimden beklenen ortalama sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık görülüyor.

Şehir Galiçya Özerk Bölgesi’nin ekonomi ve endüstri merkezi lokomotifi olarak görülüyor. Vigo’da balıkçılıktan turizme, sanayicilikten ticarete kadar etkin ve çeşitli bir ekonomik faaliyet görülüyor. Avrupa’nın en büyük balıkçılık limanı ve dünyanın en büyük balıkçılık şirketi Vigo’da bulunuyor. Vigo Limanı ise 20 kilometreden fazla uzunluğa sahip ve devamlı olarak yük gemilerini ağırlıyor.

Vigo ticaret yapılan bir liman kenti olmanın yanı sıra aynı zamanda sakin bir sahil kasabası havasında. Şehirde denize girilebilecek ve güneşlenilebilecek çok güzel kumsallar bulunuyor. Samil Beach, Carril Beach, Canido Beach ve Vao Beach bunlardan bir kaçı. Ayrıca yelkencilik şehirde önemli bir spor dalı olarak kabul ediliyor.

Şehir içinde ulaşım ağırlıklı olarak otobüslerle sağlanıyor. Komşu şehirlere feribotlarla ulaşmak mümkün. Demiryolu ile Portekiz’e ve çeşitli İspanya şehirlerine geçilebiliyor. Vigo’nun dünyaya açılan kapısı ise Vigo-Peinador Uluslararası Havalimanı. Burada iç hat uçuşlarının yanı sıra Lizbon, Paris, Milano, Roma ve Londra gibi önemli destinasyonlara düzenli uçuş seferleri yapılıyor.

Vigo’da sanattan denize, iletişimden çevreciliğe kadar çok farklı konuları baz alan çeşitli müzeler bulunuyor. Alışveriş düşkünlerinin uğrak yeri Principe Caddesi.  Şehrin iki ayrı merkezi olduğu söylenebilir. Casco Vello olarak anılan bölge tarihi eski kenti içinde barındırıyor. Burası taş binaları ve dar sokaklarıyla Vigo’nun tarihi kültürünü tanımak için adım adım gezilesi bir bölge. Porta do Sol ise Vigo’nun günümüzdeki modern yüzünü yansıtıyor. Burası mağazaların, çarşıların, kafe ve restoranların olduğu son derece hareketli ve canlı bir bölge.

Castro bölgesi Vigo’nun tarihi geçmişinin bir aynası niteliğinde. Keltler ve antik Roma dönemine ait surlar ile 17. yy’da şehri Portekiz ve müttefiklerinden korumak için inşa edilen Castro Kalesi burada bulunuyor.

Doğal bir park alanı olan Cies Adaları’na feribotlarla yaklaşık 45 dakikada ulaşmak mümkün. Bilet fiyatları gidiş dönüş için toplam 16 Euro. Burada harika plajların tadını çıkartabilir, doğa yürüyüşü yapabilir, şnorkelle veya tüple dalabilir, kuş türlerini izleyebilirsiniz. Adada birkaç restoran ve barın yanı sıra konaklama imkânı da bulunuyor.

Vigo ziyaretçilerinin limanda bulunan restoranlarda zengin deniz mahsulleri çeşitlerinin tadına bakması ve yerel bir alkollü içecek olan queimadayı denemesi öneriliyor.

Havalimanından Vigo Şehir Merkezine Ulaşım

İspanya’nın kuzeydoğu kıyısındaki Galiçya’da yer alan Vigo Havalimanı, Vigo şehir merkezine 9 km, Pontevedra şehrine ise 28 km uzaklıkta konumlanıyor. Vigo Havalimanı’ndan şehir merkezine en kısa sürede varmak için kullanabileceğiniz şehir içi otobüsler olduğu gibi havalimanındaki araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilir ya da havalimanı taksilerinden birine binebilirsiniz. Vigo Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla ulaşım ortalama 10-12 dakika sürüyor.

Otobüs

Vigo Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren L9A otobüsü, Viga Havalimanı - Eugenio Fadrique hattı üzerinde ilerliyor. Haftanın her günü sabah 6 ile akşam 23.00 arasında 30 dakikada bir seferi bulunan L9A otobüsü yaklaşık 15 dakika içerisinde Vigo şehir merkezine ulaştırıyor. 2018 yılı itibariyle tek binişlik ücreti sadece 1.35 avro olan bu otobüsün son durağı Plaza Eugenio Fadrique.

Taksi

Vigo Havalimanı geliş terminalinin hemen dışında yolcularını bekleyen havalimanı taksilerinin yanı sıra Troncoso Bernardez Santiago (+34986253117) ve Gonzalez Perez Teodomiro (+34986237008) gibi özel taksi şirketlerinin de durakları bulunuyor. 14-18 avro arasında bir ücret ödeyerek havalimanından taksiyle Vigo şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Vigo Havalimanı’ndan Pontevedro’ya 35 avro, Orense’ye de 90 avro karşılığında taksiyle ulaşmanız mümkün. Buna ek olarak havalimanından Mos ve Redondela kasabalarına da 17-18 avro ödeyerek gidebilirsiniz. Vigo Havalimanı taksileri genellikle her km başına 0.85 avro talep ediyor.

Araç Kiralama

Vigo Havalimanı’ndan araç kiralamak isterseniz, yolcu terminalindeki Atesa, Avis, Europcar ve Hertz firmalarının ofislerine gidebilir ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Araç kiralama firmalarını önceden araştırarak da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Vigo Havalimanı’ndan aracınızı teslim aldıktan sonra 10-15 dakika içerisinde Vigo şehir merkezine varmanız muhtemel.

08/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Vigo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Vigo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Vigo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Vigo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Vigo uçuşları Vigo Havalimanı'na düzenleniyor.

Vigo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Vigo 4 saat 40 dakika, Ankara-Vigo 4 saat 20 dakika, Antalya-Vigo 4 saat 10 dakika, Bodrum-Vigo 3 saat 50 dakika, Gaziantep-Vigo 4 saat 50 dakika, İstanbul-Vigo 3 saat 50 dakika, İzmir-Vigo 3 saat 40 dakika, Trabzon-Vigo 4 saat 50 dakika sürüyor.

Uçuş Süreleri
4s 40dk
4s 20dk
4s 10dk
3s 50dk
4s 50dk
3s 50dk
3s 40dk
4s 50dk
Haritada Görüntüle
Vigo Hakkında Daha Fazla
Vigo Alternatif Ulaşım
Para birimi
x