Isparta Otobüs Bileti Ara

Isparta Hakkında

Göller Yöresi adıyla da bilinen bölgede kurulan Isparta, Akdeniz coğrafyasının en güzel ve çarpıcı şehirleri arasında. Afyonkarahisar, Antalya, Konya ve Burdur’la sınır komşusu olan şehir, gül üretimi denince Türkiye’de akla gelen ilk yer. Uluborlu, Keçiborlu, Eğirdir, Yalvaç ve Atabey gibi ilçeleri barındıran şehrin nüfusu ise sayımlara göre 450 bine yaklaşıyor. 

Akdeniz ile Anadolu’nun iç kesimleri arasında yer alan Isparta’da iklim şartları her iki bölgeden önemli ölçüde etkileniyor. Şehri boylu boyunca saran gül bahçelerinin yanı sıra özellikle Keçiborlu ve çevresinde yetiştirilen mis kokulu lavantalarıyla adından söz ettiren Isparta’ya seyahat için en iyi dönemse kuşkusuz çiçeklerin açmaya başladığı zamana denk gelen ilkbahar ve yaz. Eğer Haziran ayından Eylül’e dek Isparta’yı ziyaret ederseniz, adeta ucu bucağı görünmeyen tarlalarda nefis fotoğraflar çekebileceğinizi anımsatalım. Üstelik şehirde lavanta turizmi öyle gelişmiş durumda ki sadece mora çalan eşsiz renkleriyle büyüleyen bu çiçekleri görmek isteyenler için düzenlenen turlara dahi katılmanız mümkün. Her mevsimde eşsiz görüntüler vaat eden Isparta’ya kış aylarında seyahat edecekler ise Davraz Kayak Merkezi’nde eğlenceli anlar yaşayabilirler. 2500 metreden daha yüksekte bulunan merkezde 12 farklı pist mevcut. Konaklamak isteyenlere hayli rahat otel seçenekleri de sunan Davraz’da yemek yiyebileceğiniz veya karla kaplı tepelere karşı bir şeyler içebileceğiniz mekanlar yer alıyor.

Arkeolojik eserleriyle olduğu kadar zengin halı koleksiyonuyla da turistleri cezbeden Isparta Müzesi, ismini Osmanlı dönemindeki meşhur kumandadan alan Kutlubey Camii ve çevresindeki yürüyüş için ideal parkurlarıyla özellikle hafta sonu gezilerine ideal bir rota oluşturan Kovada Gölü Milli Parkı ise Isparta’da görülebilecek diğer noktalardan. Ayrıca Mimar Sinan Camii ismiyle de anılan Firdevs Paşa Camii, toplam derinliği neredeyse 800 metreye ulaşan Zindan Mağarası ve Adada Antik Kenti her dönemde şehre gelenleri etkilemeye devam ediyor. Isparta’da hizmet veren Süleyman Demirel Havalimanı’na büyük şehirlerden doğrudan uçabilirsiniz. Ancak otobüsle çok daha fazla noktadan buraya direkt gelebileceğinizi anımsatmamızda yarar var.

Isparta Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Isparta’nın yaklaşık 3 kilometre dışında bulunan otobüs terminalinden merkezi noktalara gelmek için gün boyunca hareket eden yolcu servislerini kullanabilirsiniz. Taksiler, özel servisler ve belediye otobüsleri ise hem hızlı hem de ekonomik alternatifler arasında. 

Taksi 

Isparta Otobüs Terminali’nde hem gündüz hem de gece saatlerinde her daim rahatça taksi bularak merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Arada sadece birkaç kilometre mesafe yer alması nedeniyle terminalden binilen taksilerin ücretleri cebinizi yoracak düzeyde değil. Şehrin merkeze uzak turistik noktalarına seyahat etmek istediğinizde ise taksi seçeneği son derece pahalı gelebilir. 

Yolcu Servisleri 

Isparta’ya otobüsle seyahat ettiğinizde terminalde iner inmez yolcu servislerine aktarma yapabilirsiniz. Ücretsiz şekilde merkeze erişme olanağı sağlayan servislerin belirli bir kalkış saati bulunmuyor. Genellikle sefer zamanlarına göre düzenlenen servislerin hareket saatleri ile ilgili detaylı bilgiyi tercih ettiğiniz otobüs firmasından alabilirsiniz. 

Otobüs  

Isparta Otobüs Terminali’nden merkeze toplu taşımayla gelmek isteyenler için belediye otobüsleri son derece ideal. 7 numaralı otobüslerin durağı terminalin hemen çıkışında yer alıyor. Bu sayede bavullarınızla birlikte rahatça araçlara binerek merkeze yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. Gündüz saatlerinde otobüslerin seferleri akşama göre daha sık yapılabiliyor. 

Özel Servisler  

Özellikle Isparta’nın biraz dışında kalan turistik noktalara yolculuk yapmanız gerektiğinde özel servis kiralamayı düşünebilirsiniz. Ücretleri toplamda gidilen mesafeye ve seyahat dönemine göre farklılık gösterebilen servisleri isterseniz merkeze ulaşımda da tercih edebilirsiniz. Yolcuları Isparta Otobüs Terminali’nin önünden alan ve gidecekleri noktaya direkt ulaştıran özel servis firmalarına şehre varış saatinizi bildirerek aracın tam saatinde hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Isparta Terminali’ne Ulaşım

Türkiye’nin güneybatısında yer alan illerden Isparta’da yolculara hizmet veren otobüs terminaline ulaşım için düzenli olarak merkezden hareket eden belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Dolmuşlar, servis araçları ve taksiler ise merkezden terminale gelirken kullanılabilecek diğer taşıtlar arasında. 

Taksi  

İçerisinde çok sayıda yazıhane bulunan Isparta Otobüs Terminali, şehrin merkezine yaklaşık 3 kilometre mesafede konumlanıyor. Bu sayede taksiye bindiğinizde fazla pahalı sayılmayan bir yolculuğun ardından terminale erişim sağlayabilirsiniz. Taksiler ayrıca taşıması zor bavullarla Isparta Otobüs Terminali’ne ulaşmak için de ideal.  

Yolcu Servisleri  

Isparta yönüne karşılıklı yolcu taşımacılığı hizmeti veren pek çok otobüs firması terminale servisle ulaşım olanağı sağlıyor. Servis araçları ile Isparta Otobüs Terminali’ne gelmek için yolda geçirilen süre ise genellikle 10-15 dakika arasında değişiyor. Servislerin diğer araçlara göre en büyük avantajı ücretsiz seyahat olanağı sağlaması. Buna karşılık elinizde ağır bavullarla yolculuk yapıyorsanız bu seçenek kısmen yorucu olabilir.  

Otobüs  

Isparta kent merkezinden 7 numaralı şehir içi otobüslere bindiğinizde direkt olarak şehrin otobüs terminaline ulaşabilir, yolculuğuna buradan kolaylıkla devam edebilirsiniz. Gündüz saatlerinde daha sık hareket eden otobüslerin seferleri akşam olduğunda seyrekleşebiliyor. Belediye otobüsü için gereken bileti ise yine şehir merkezinden satın alabilirsiniz. 

Özel Servisler 

Isparta’ya özellikle kayak tatili veya diğer turistik amaçlarla gelenler için ideal bir başka seçenek ise özel servisler. Üstelik sadece merkezden değil, şehrin pek çok bölgesinden özel servis aracıyla Isparta Otobüs Terminali’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kapıya kadar gelen bu araçlardan yararlanmak için ise öncesinde telefon üzerinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

En Çok Tercih Edilen Isparta Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Isparta
100 TL109 sa 51 dk
roomİzmir - Isparta
63 TL15 sa 45 dk
roomAnkara - Isparta
60 TL65 sa 30 dk
roomAdana - Isparta
80 TL99 sa 30 dk
roomBursa - Isparta
85 TL17 sa 15 dk
roomAntalya - Isparta
25 TL82 sa 10 dk
Isparta Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  5 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  8 /Hava Durumu
 • Salı
  10 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
 • Perşembe
  8 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  14 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  2 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
expand_less