BABritish Airways

Ucuz British Airways Uçak Bileti

BA British Airways Hakkında

Birleşik Krallık yani İngiltere'nin öncü havayolu firması British Airways, 1974 yılında kurulmuştur. Dünya üzerinde 192'den fazla farklı rotaya uçan İngiliz Hava Yolları'nın 57.000 kişilik bir çalışma ekibi var. Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Avustralya'da yaklaşık 85 ülkeye uçak seferleri düzenliyor. Köklü havayolu firmalarından biri olan British'in 2014 yılı itibariyle doluluk oranı %80'lerde seyretmektedir. İngilizler'in dünyaca ünlü havayolu firması British Airways; İzmir Adnan Menderes, Antalya Havalimanı, Bodrum Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uluslararası uçuşlar gerçekleştiriyor.

Checkin İşlemleri British Airways Check-In İşlemleri

Online check-in işlemini yapmak için PNR numaranız ve ad soyad bilgilerinizle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından dakikalar içinde check-in işleminizi yapabiliyorsunuz. Uçuş saatinden 24 saat önce başlayan online check-in hizmeti sayesinde havalimanında sıra beklemeden kiosklardan biletinizi almanız mümkün. British Airways ile Londra ve diğer Birleşik Krallık şehirlerine uçacaksanız, uçuşunuzdan en geç 45 dakika önce check-in ve bagaj işlemlerini tamamlamalısınız.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Brezilya’ya seyahat edecek her British Airways yolcusu 45 cm x 36 cm x 20 cm ebatlarında ve maksimum 23 kilo ağırlığında 1 el çantası ve 56 cm x 45 cm x 25 cm ebatlarında ve maksimum 23 kilo ağırlığında 1 kabin bagajı alabilir. Brezilya dışındaki destinasyonlara gidecekler içinse 40 cm x 30 cm x 15 cm ebatlarında ve 23 kg ağırlığında 1 el çantası; 56 cm x 45 cm x 25 cm ebatlarında ve 23 kg ağırlığında 1 kabin bagajı sınırı var. Ekonomi sınıfındaki Brezilya yolcuları, 32’şer kilodan 2 valiz, Londra ve Doha arasındaki uçuşlarda maksimum bagaj ağırlığı 32 kg’lık 1 valiz alabilir. Amerika aktarmalı uçuşlarda da 23’er kg’lık 2 valize izin veriliyor. Geri kalan tüm British Airways uçuşlarında bagaj sınırı 1 tane olmak şartıyla 23 kg’dır. Premium ekonomi sınıfı yolcusuysanız, 23 kg’lık 2 valiz alabilirsiniz.

Checkin İşlemleri British Airways Koltuk Seçimi

Uçuşunuzdan önce koltuk seçimi yapmak için British Airways İnternet sitesindeki “Manage My Booking” sistemine giriş yapmalısınız. Uçak ortası, koridor, pencere kenarı, ekstra diz mesafesinin olduğu koltuklar gibi farklı alternatifler bulunuyor. Hepsi için de ayrı ücretlendirmeler var. Eğer basic ticket adındaki sadece el bagajı olan ekonomi sınıfı yolcuları, hiçbir ücret ödemeden koltuk seçimi yapabilir.

Checkin İşlemleri British Airways Diz Mesafesi

British Airways filosunun geniş olması nedeniyle diz mesafesi, uçaklara göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra yolculara ekstra diz mesafesinin olduğu koltuk seçme hakkı da tanınır. Belli bir ücret ödeyerek, geniş aralıklı koltuklarda yolculuk yapabilirsiniz.

Checkin İşlemleri British Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Uzun mesafeli British Airways uçuşlarında toplam 3 ana öğün ve ayrıca atıştırmalıklar servis edilirken, 5 saat ve daha az süren kısa mesafeli ekonomi uçuşlarında ücret karşılığında yeme içme hizmeti veriliyor. Menüdeki yiyecek içeceklerden bazıları, sıcak çikolata (2,70 avro), meyve salatası (3,50 avro) ve 1 şişe su (1,80 avro).

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım British Airways uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da British Airways uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm British Airways uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan British Airways uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız British Airways uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da British Airways kampanyalarından faydalanabilir miyim?

British Airways tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

British Airways Künye

IATA kodu: BA

Kuruluş tarihi: 03/31/1974

Uçak sayısı: 295 uçak

Uçuş noktaları: 186 nokta

British Airways Haberleri
Para birimi