Edinburgh Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Edinburgh Hakkında

İskoçya’nın başkenti Edinburg, tarihi yapılarıyla, kalesiyle eski ve yeniyi buluşturan, şehircilik anlayışıyla dikkat çeken bir şehirdir. İskoçya’nın 1437 yılından bu yana başkentliğini yapan Edinburg, özellikle eski şehir bölümündeki yapılarıyla Ortaçağ’da yaşıyormuşsunuz izlenimi yaratır.

Kentin hem Old Town yani Eskişehir hem de New Town yeni şehir kısımları UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Edinburg Kuzey denizi kenarında kurulmuş bir şehirdir denizin ılıman etkisi nedeniyle İngiltere’nin kuzeyinde olmasına rağmen çok soğuk değildir. Yazlar ılık, kışlar serin ve yağışlı geçer. Ancak yazın bile bazen sık sık yağmur görülebilir. Yine de gezmek için en keyifli zamanlar Haziran ve Eylül aylarıdır.

Edinburg’da şato, marina, botanik bahçesi, Royal Mile yani KraliyetYolu, Scott Anıtı, Kraliyet Sarayı, Tiyatro binası, Castle Rock, Princes Street, Devlet Binası, Charlotte Meydanı, George IV Köprüsü, Nelson Anıtı, İskoç Müzesi gibi yerler gezilebilir. Edinburg’ta çok sayıda tarihi yerler, müzeler ve parkları gezebilirsiniz. Bu şehirde pub bar kültürü çok yaygındır. Yöresel içeceği viski ve publar konusunda alternatifiniz çoktur. Erkeklerin giydiği ve kilt adı verilen yöresel etek şeklinde kıyafet ve gayda adı verilen ulusal çalgısı kente özgü şeylerdir. İstanbul’dan Edinburg’a THY’nin direk uçuşları vardır.

Havalimanından Edinburgh Şehir Merkezine Ulaşım

Edinburgh Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 12 km uzaklıkta. Havaalanından şehir merkezine ulaşım taksi, tramvay ve airlink otobüsleri ile sağlanıyor. Bunun dışında şehre ulaşmak için araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Airlink Otobüsleri

Şehre ulaşmanın en iyi yolu Airlink otobüslerine binmek. Oldukça sık aralıklarla kalkan otobüslerle şehre hem kolay hem de ucuz bir şekilde ulaşmış olursunuz. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor ve bilet ücreti de gayet uygun.

Tramvay

Tramvay da değerlendirebileceğiniz başka bir seçenek. Havaalanından yaklaşık olarak 35 dakika süren yolculukla şehir merkezinde bulunan ‘’York Place’’ istasyonuna kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi seçeneğini değerlendirirseniz yolculuk yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Ancak bu mesafeye yüksek ücretler ödemeniz gerekiyor. Bu da sizin cebinizi bir hayli yakabilir demek. Bu sebeple taksi pek fazla tercih edilmiyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama da göz önünde bulundurulan bir seçenek. İsterseniz, havalimanında bulunan Alamo, Europcar, National, Avis gibi firmalardan isterseniz de şehir merkezinde bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Edinburgh tarihiyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir şehir. Araba kiralayarak şehrin her bir tarafını rahatlıkla gezebilirsiniz.

08 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Edinburgh uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Edinburgh varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Edinburgh uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Edinburgh uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Edinburgh uçuşları Edinburgh Havalimanı, Edinburgh Waverley Tren İstasyonu'na düzenleniyor.

Edinburgh yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Edinburgh 4 saat, Ankara-Edinburgh 3 saat 30 dakika, Antalya-Edinburgh 3 saat 40 dakika, Bodrum-Edinburgh 3 saat 20 dakika, Gaziantep-Edinburgh 4 saat, İstanbul-Edinburgh 3 saat, İzmir-Edinburgh 3 saat 10 dakika, Trabzon-Edinburgh 3 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Edinburgh uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Edinburgh uçuşları düzenliyor.

Edinburgh Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
13ºC
17ºC
Sal
Çar
11ºC
19ºC
Çar
Per
10ºC
19ºC
Per
Cum
12ºC
19ºC
Cum
Cmt
11ºC
18ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Edinburgh Alternatif Ulaşım
Para birimi