Larnaka Uçak Bileti Ara

Larnaka Hakkında

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Larnaka, adanın güneydoğusunda yer alıyor. Bir kıyı kenti olan Larnaka, aynı zamanda göz alıcı plajları ile tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen tam bir tatil kenti. Aynı zamanda adanın en büyük havalimanı bu şehirde ve her yıl çok sayıda yabancı turisti ağırlıyor. Sadece günümüzde değil, geçmiş dönemlerde de önemli bir ticaret merkezi olan şehrin geçmişi yaklaşık 6000 yıl öncesine dayanıyor.

Adanın genelinde olduğu gibi Larnaka'da da ılıman bir iklim hakim. Yıl boyu çok büyük sıcaklık farklarının görülmediği şehirde yaz aylarında ortalama sıcaklık 30 derece, kış aylarında ise 15 derece civarında ölçülüyor. Şehri ziyaret etmek için en uygun dönem ise ilkbahar ve sonbahar ayları. Eğer deniz ve güneş keyfi yapmak isterseniz yaz aylarını da tercih edebilirsiniz. Ancak bu dönemde sıcaklığın çok yüksek seviyelerde olabileceğini de unutmayın.

Larnaka Kalesi, St. Lazarus Kilisesi gibi görüleye değer tarihi ve turistik yerlere de sahip şehirde başta mezeler olmak üzere Rum mutfağının en güzel örneklerini deneyebilirsiniz. Larnaka Tuz Gölü ise özellikle pembe renkli flamingoları ile şehir ve çevresinde görülebilecek en iyi alternatifler arasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Larnaka uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Larnaka varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Larnaka uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Larnaka uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Larnaka uçuşları Larnaca Havalimanı'na düzenleniyor.

Larnaka uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Larnaka uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Larnaka Hakkında Daha Fazla
Larnaka Alternatif Ulaşım
Para birimi