Pamplona Uçak Bileti Ara

Pamplona Hakkında

Navarre Eyaleti’nin başkenti olarak bilinen Pamplona, İspanya’nın kuzey bölgesinde bulunmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine ve İspanya şehirlerine göre oldukça yeşil ve temiz bir görünüme sahip şehirde, Agra Nehri’ne paralel olarak uzanan birçok park bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafı konumunun etkisiyle Pamplona şehrinde tropik iklim hâkimdir. Şehirde belirgin bir yağış rejimi görülmektedir. En kurak mevsimlerde dahi yağış miktarı oldukça fazla olmaktadır. Ayrıca şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 27.5 dereceyi bulurken, yıllık ortalama yağış miktarı ise 1836 mm dolaylarındadır. Ortaçağdan kalma şehir meydanı, müzeleri, kaleleri ve zengin mutfağı ile adından söz ettiren şehirde birçok aktivite yer almaktadır.

Iglesia de San Saturnino Katedrali, Iglesia de San Nicolas Katedrali, Monumento al Encierro Anıtı, Pamplona Katedrali, Navarra Müzesi ve Pamplonetario şehrin en önemli tarihi mekânları arasında bulunmaktadır. Pamplona tam bir öğrenci şehridir. Bundan ötürü gece yaşamı da oldukça hareketli ve eğlenceli geçmektedir. Tüm Dünya’da popülerliği olan ve boğaların insanları kovaladığı San Fermin Festivali 6-14 Temmuz arasında Pamplona’da düzenlenmektedir. Milyonlarca turistin akın ettiği festivalde oldukça eğlenceli sahneler meydana gelmektedir. Şehrin büyük bir bölümünde İspanya Mutfağı hâkimdir. Özellikle Tapas adı verilen geleneksel alternatifleri ile ünlüdür. Bunun yanı sıra Akdeniz Mutfağı içerisinde yer alan şehirde zeytinyağlılar ve deniz mahsulleri çok sık rastlanılan seçenekler arasında yer almaktadır. Ulaşım ağının büyük bir bölümünü destekleyen Pamplona Havalimanı şehir merkezinde yer almaktadır.

Havalimanından Pamplona Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pamplona uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pamplona varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pamplona uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pamplona uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Pamplona uçuşları Pamplona Havalimanı ve Pamplona Railway Station Havalimanı'na düzenleniyor.

Pamplona Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
5ºC
13ºC
Paz
Pzt
4ºC
10ºC
Pzt
Sal
-2ºC
11ºC
Sal
Çar
4ºC
17ºC
Çar
Per
6ºC
20ºC
Per
Haritada Görüntüle
Pamplona Alternatif Ulaşım
Para birimi