Tekirdağ Otobüs Bileti Ara

Tekirdağ Hakkında

Hem Karadeniz hem de Marmara’ya kıyısı bulunan Tekirdağ, Türkiye’nin Trakya Yarımadası üzerinde kurulan şehirlerinden. Çerkezköy, Malkara, Şarköy, Hayrabolu, Ergene ve Muratlı gibi 11 farklı ilçeden meydana gelen şehirde 1 milyona yakın nüfus yaşıyor. 2014 yılından itibaren büyükşehir statüsünü taşıyan Tekirdağ’da gezilecek yerler için ortalama iki veya üç gün ayırmanız yeterli.

Şehrin Roma’dan Bizans’a hatta Osmanlı’ya uzanan binlerce yıllık serüvenine Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde şahit olabilirsiniz. Osmanlı’dan kalma eski kitabeleri de barındıran müzenin madeni paralar, savaş malzemeleri ile çeşitli süs eşyalarından meydana gelen koleksiyonu son derece ilgi çekici. Tekirdağ aynı zamanda Türk edebiyatının en ünlü şairlerinden Namık Kemal’in doğum yeri. Namık Kemal Evi ise şairin resimleri ve yaşamına dair elde edilen bazı belgelerin sergilendiği bir yer olarak ziyarete açık. Kentte gezerken ayrıca 1500’lü yılların ortalarında inşa edilen Rüstempaşa Camii’ni görebilirsiniz. Mimar Sinan’ın dehasını ve ustalığını yansıtan cami aslında kervansaray, dükkanlar ve medrese gibi bölümlerden oluşan eski bir külliyenin parçası. Yaz mevsiminde Tekirdağ’da denize girmek isterseniz kilometrelerce uzanan sahiliyle baş döndüren Şarköy’ün rüzgârlı plajlarını tercih edebilirsiniz. Uzunluğu ile dünya çapında rekora sahip sahil hattında bazı küçük konaklama tesisleri ile yemek yiyebileceğiniz balık lokantaları ve kafeler yer alıyor. Tekirdağ’ın çok fazla öne çıkmayan doğal güzelliklerinden bir diğeri ise Uçmakdere. Özellikle yamaç paraşütü sevenlerin uğrak noktası haline gelen Uçmakdere’de eğer dilerseniz paraşüt eğitimi alabilir veya sadece huzurlu bir ortamda kamp yapmak için buraya gelebilirsiniz.

Genellikle yol üzerinde yemek için uğranan şehirlerden olan Tekirdağ’ın köftesi hayli meşhur. İrmikle yapılan köfte yanında servis edilen acı sosu ile birlikte iyice dayanılmaz bir hale geliyor. Ayrıca sini mantısı, yoğurtlu borani ve peynir tatlısının Tekirdağ’da hayli meşhur olduğunu anımsatalım. İstanbul’dan yakın sayılabilecek konumu sayesinde rahatlıkla ulaşılabilen Tekirdağ, şehirden yaklaşık 145 kilometre mesafede. Hem Edirne’den hem de İstanbul’dan Tekirdağ’a karayoluyla yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Şehre hava yoluyla seyahat ise Tekirdağ Çorlu Havalimanı üzerinden mümkün.  

Tekirdağ Terminali Hakkında

Tekirdağ Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ’ın büyük ve modern otobüs terminali, yolculara pek çok ulaşım olanağı sunuyor. Karlık Caddesi üzerinde bulunan Tekirdağ Terminali’nden ister özel halk otobüsleri ve minibüsler ile ister ise ücretsiz yolcu servisleri ve taksiler ile şehrin her yerine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Tekirdağ Özel Halk Otobüsleri

1 numaralı Otogar-Eski Sanayi-Atatürk Bulvarı ikinci kısım-Devlet Hastanesi-Altınova Mahallesi, 2 numaralı Otogar-Değirmenaltı Mahallesi-Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi-Yurtkur, 3 numaralı Otogar-Hürriyet Mahallesi-Anadolu Lisesi Kentkur, 4 numaralı Otogar-Karadeniz Mahallesi-Huzurevi, 5 numaralı Otogar-Çınarlı Mahallesi, 6 numaralı Otogar-Aydoğdu Mahallesi, 7 numaralı Otogar-Yüzüncü Yıl Mahallesi-Yeni Sanayi Sitesi, 8 numaralı Otogar-Gündoğdu Mahallesi-İsmail Yazıcı-Yüzüncü Yıl Mahallesi, 9 numaralı Otogar-Gündoğdu Mahallesi-SGK-Halk Eğitim Merkezi-Devlet Hastanesi-Zafer Mahallesi-Aydoğdu Mahallesi-Köprübaşı-Eski Sanayi, 10 numaralı Otogar-Muratlı Caddesi-Devlet Hastanesi-Göçmen Evleri, 11 numaralı Otogar-Bahçelievler Mahallesi-TOKİ Konutları, 12 numaralı Otogar-Eski Sanayi-100. Yıl Mahallesi alt yol-Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi-Altınova Mahallesi, 13 numaralı Otogar-Baykallar Mevki-Hürriyet Mahallesi-Bağlar Yurdu-İbrahim Paşa Caddesi, 14 numaralı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi-Bahçelievler Mahallesi, 15 numaralı Otogar-Hürriyet Caddesi-Karadeniz Mahallesi-Göçmen Konutları-TOKİ- Dumansız Sanayi güzergahlarında hareket eden belediye otobüsleri ile gece saat 23 00’a kadar terminalden şehir merkezindeki pek çok noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren ulusal firmaların pek çoğu yolcularının rahat ve hızlı bir şekilde terminalden şehir merkezine gidebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Yolcu servisleri; Çınarlı Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı gibi merkezi noktalara uğruyor.

Minibüsler

Karlık Caddesi ve Şehit Yüzbaşı Mayadağlı Caddesi gibi terminal çevresindeki caddelerde duraklarını göreceğiniz minibüslerle de Tekirdağ Yat Limanı, Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu ve Tekira Alışveriş Merkezi gibi pek çok yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Tekirdağ Terminali’nde hep ilçe içi hem de ilçeler arası pek çok minibüs hizmet veriyor. İlçe içi minibüslerle merkezi caddelerin yanı sıra 100. Yıl Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Çınar Mahallesi ve Altınova Mahallesi gibi on binlerce nüfusa sahip mahallelere; ilçeler arası hizmet veren minibüslerle de Lüleburgaz, Kumbağ, Malkara, Keşan, Şarköy ve Çorlu'ya rahatlıkla her saat gidebilirsiniz.

Taksi

Tekirdağ Terminali içerisinde ve çevresinde 24 saat hizmet veren birçok taksi durağı var. 7/24 açık olan Otogar Taksi’ye 0282 264 27 57 numaralı telefonla ulaşabilir ve taksiyle şehrin her yerine kısa sürede gidebilirsiniz.

Tekirdağ Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Tekirdağ Terminali’ne Ulaşım

Tekirdağ şehir merkezinin biraz dışında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na yakın bir noktada bulunan otobüs terminaline ulaşım için birçok alternatif araç var. Terminale sadece şehir merkezinden değil, aynı zamanda Tekirdağ'ın bütün ilçelerinden ve köylerinden de kolayca gelebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 ve 15 hat numaralı belediye otobüsleri şehrin hemen her noktasından, bulvarından ve üniversite gibi yoğun noktalardan geçiyor. Sabah 06:30’dan gece 23:00’a kadar hizmet veren bu belediye otobüsler ile istediğin yerden rahatlıkla otobüs terminaline ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Tekirdağ merkezinde minibüsler de yoğun olarak kullanılıyor. Atatürk Bulvarı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Devlet Hastanesi, İbrahim Paşa Caddesi ve Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gibi pek çok noktada ve hemen her mahallede terminale gidebileceğinizi minibüsleri bulabilirsiniz. Minibüsler aynı zamanda Tekirdağ’ın bütün ilçelerinden ve köylerinden de düzenli olarak terminale yolcu ulaşımını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri de yolcuların tercih ettiği ekonomik ulaşım araçlarından biri. Otobüs firmalarının ücretsiz olarak yolcularına sunduğu bu servisleri şehrin pek çok yerinde bulunan bilet satış ofisleri önünde bulabilir ve gece saat 24:00’a kadar terminale rahat ve direkt bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Taksi

İskele Caddesi üzerinde 24 saat hizmet veren Tekirdağ Sahil Taksi’ye 0282 261 41 14 numaralı telefonla, Çınarlı Caddesi'nde hizmet veren Köprübaşı Taksi’ye 0282 260 10 64 numaralı telefonla ve yine 24 saat açık bulabileceğiniz Cengiz Topel Meydanı’nda bulunan Merkez Taksi’ye ise 0282 361 30 11 numaralı telefon ulaşarak bulunduğu noktaya taksi çağırabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tekirdağ Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Tekirdağ
25 TL21 sa 45 dk
roomİzmir - Tekirdağ
130 TL110 sa 30 dk
roomAnkara - Tekirdağ
150 TL28 sa 15 dk
roomAdana - Tekirdağ
180 TL117 sa 30 dk
roomBursa - Tekirdağ
110 TL15 sa 45 dk
roomAntalya - Tekirdağ
160 TL116 sa 11 dk
Tekirdağ Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  11 /Hava Durumu
 • Pazar
  15 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  18 /Hava Durumu
 • Salı
  11 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  12 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  18 saat schedule