Şarköy Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Şarköy Otogarı
place
İstiklal, 59800 Şarköy/Tekirdağ
local_phone
+902825181440

Şarköy

Tekirdağ’ın en aktif ilçe terminallerinden biri olan Şarköy Otogarı, Arif Hikmet Caddesi üzerinde konumlanıyor. İlçe merkezine yakın konumundan dolayı ulaşım noktasında önemli bir avantaj sağlayan terminal, yolcuların temel ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde yanıt veriyor.

Şarköy Terminali’nde açık ve kapalı bölümlerle beraber otobüs bekleme peronları, kafeler, hediyelik eşya dükkânları ve bilet satış noktaları büyük ilgi görüyor. Küçük bir terminal olmasına rağmen yolcuların otobüslerini beklerken nitelikli bir şekilde vakit geçirebilmeleri adına pek çok detaya dikkat edilmiş durumda. Terminal içinde, özellikle Trakya’daki şehirlere yönelik olarak hizmet sunan bölgesel otobüs firmaları ile beraber ulusal otobüs firmalarına da tanıklık edebilirsiniz. Terminalde İstanbul Seyahat, Metro Turizm ve Şarköy Seyahat’e ait yazıhaneler bulunuyor.

Şarköy Terminali’nden merkeze ya da çevre ilçelere ulaşım sağlamak isteyenler, otogarın içerisinde bulunan minibüslerden ya da ücretsiz yolcu servislerinden kolayca yararlanabilir.

Şehir Merkezinden Şarköy Otogarı'na Ulaşım

Tekirdağ'a bağlı Şarköy ilçesinin tam ortasında bulunan otobüs terminaline yürüyerek de gitme imkanınız var. Hızlı bir şekilde terminale ulaşmak istiyorsanız ise yolculara sunulan ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri ve minibüslerle rahatlıkla otobüs saatinizden önce terminale gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı olan belediye otobüslerinin çok geniş rotaları var. Sarıca Paşa Caddesi, Şarköy İskelesi, Moonlight Plajı ve Şarköy Yeni Plaj gibi pek çok noktada ve İstiklal Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Camikebir Mahallesi gibi kalabalık mahallelerde belediye otobüsü durağı var.

Tekirdağ ve Şarköy arasında hizmet veren belediye otobüsü hatları da mevcut. Bu otobüsler, Tekirdağ Süleyman Paşa'dan saat 10:00, 11:00, 14:00, 15.30 ve 17.30 saatleri arasında Şarköy Terminali’ne hareket ediyor. Tekirdağ-Şarköy belediye otobüslerinin güzergahı ise Süleymanpaşa Merkez, Kumbağ Durağı, Gazi Köyü Durağı, Hoşköy durağı, Mürefte Merkez Durağı ve Şarköy Terminali şeklinde.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren çoğu otobüs firması kendi yolcuları için her yarım saatte bir ücretsiz yolcu servis sağlıyor. Otobüs terminaline gitmek için hem ekonomik hem de hızlı bir yol olan bu yolcu servislerini Gelibolu Caddesi ve Arif Hikmet Caddesi gibi ilçenin merkez caddelerinde yer alan bilet satış ofisleri önünde bulabilirsiniz.

Minibüsler

İlçe merkezindeki Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu önünde, Şarköy Belediyesi önünde, Şarköy İskelesi ve Beyaz Balina Otel gibi yerlerin önünde dudaklarını görebileceğiniz minibüslerle de rahatlıkla otobüs terminaline ulaşım mümkün. İsterseniz Şarköy çevresindeki Kızılcaterzi, Eriklice, Uçmakdere, Kumköy ve Hora gibi turistik ilçelerden de minibüsle her yarım saatte bir Şarköy Terminali’ne gidebilirsiniz.

Taksi

Şarköy ilçe merkezinde 7/24 hizmet veren birçok taksi durağını var. Sahil yolunda hizmet veren Liman Taksi Şarköy’e 0282 518 15 18, İstiklal Mahallesi'nde hizmet veren İtimat Taksi’ye 0282 518 12 00, Arif Hikmet Caddesi üzerinde 7/24 açık olan Şarköy Taksi’ye ise 0282 518 60 60 numaralı telefon ulaşarak uygun fiyatlarla terminale ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less