Tekirdağ Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tekirdağ Otogarı
place
Hürriyet Mahallesi, 59030 Süleymanpaşa/Tekirdağ
local_phone
+902822640500

Tekirdağ

Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer alan en büyük yerleşim merkezlerinden biri olarak konumlanıyor. Yaz aylarında turizm bölgesi olarak hizmet veren,  aynı zamanda bir sınır kenti olan Tekirdağ, yolcu giriş ve çıkışının çok fazla olduğu önemli bir kara yolu geçiş noktası. Bu nedenlerle yıl içerisinde şehre gelen on binlerce kişi,  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde karşılanıyor. Türkiye’nin birçok noktasına seferlerin bulunduğu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali, orta büyüklükte olmasına rağmen Türkiye’nin en kalabalık otogarları arasında yer alıyor. Rüstempaşa’da yer alan Terminal, 2005 yılından günümüze hizmet veriyor.

Rüstempaşa Otogarı ya da Tekirdağ Otogarı olarak da anılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde, yerel ve ulusal çapta hizmet veren birçok otobüs firması yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’na yakın bir konumda yer alan Terminal’de açık-kapalı alanlar, bekleme salonları, otobüs peronları, restoran, büfe ve çay bahçesi yer alıyor.  

Şehir merkezine 1.8 kilometre uzaklıkta yar alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne özel araçla 5 dakikada ulaşmak mümkün. Terminal’e şehir merkezinden, bütün ilçeler ve köylerden de belediye otobüsleri, minibüsler ve 7/24 hizmet veren taksilerle ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Tekirdağ Otogarı'na Ulaşım

Tekirdağ şehir merkezinin biraz dışında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na yakın bir noktada bulunan otobüs terminaline ulaşım için birçok alternatif araç var. Terminale sadece şehir merkezinden değil, aynı zamanda Tekirdağ'ın bütün ilçelerinden ve köylerinden de kolayca gelebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 ve 15 hat numaralı belediye otobüsleri şehrin hemen her noktasından, bulvarından ve üniversite gibi yoğun noktalardan geçiyor. Sabah 06:30’dan gece 23:00’a kadar hizmet veren bu belediye otobüsler ile istediğin yerden rahatlıkla otobüs terminaline ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Tekirdağ merkezinde minibüsler de yoğun olarak kullanılıyor. Atatürk Bulvarı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Devlet Hastanesi, İbrahim Paşa Caddesi ve Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gibi pek çok noktada ve hemen her mahallede terminale gidebileceğinizi minibüsleri bulabilirsiniz. Minibüsler aynı zamanda Tekirdağ’ın bütün ilçelerinden ve köylerinden de düzenli olarak terminale yolcu ulaşımını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri de yolcuların tercih ettiği ekonomik ulaşım araçlarından biri. Otobüs firmalarının ücretsiz olarak yolcularına sunduğu bu servisleri şehrin pek çok yerinde bulunan bilet satış ofisleri önünde bulabilir ve gece saat 24:00’a kadar terminale rahat ve direkt bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Taksi

İskele Caddesi üzerinde 24 saat hizmet veren Tekirdağ Sahil Taksi’ye 0282 261 41 14 numaralı telefonla, Çınarlı Caddesi'nde hizmet veren Köprübaşı Taksi’ye 0282 260 10 64 numaralı telefonla ve yine 24 saat açık bulabileceğiniz Cengiz Topel Meydanı’nda bulunan Merkez Taksi’ye ise 0282 361 30 11 numaralı telefon ulaşarak bulunduğu noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less