Manisa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Manisa Hakkında

Ege Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden olan Manisa, 17 farklı ilçesi ve 1 milyondan fazla nüfusuyla hızla gelişimini sürdürüyor. Özellikle tarım ve dokuma gibi alanlarda son yıllarda ilerleme kaydeden şehir, İzmir’e yakın konumunun sağladığı avantajla Türkiye’nin hayli önemli sanayi merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Akdeniz ikliminin etkisi altındaki Manisa’da özellikle yaz ayları çok sıcak ve nemli geçebiliyor. Bahar ve kış aylarında ise termometreler daha düşük seviyeleri gösteriyor. Romalılardan Lidyalılara kadar sayısız medeniyetin beşiği haline gelen Manisa’da tüm bu uygarlıklardan geriye kalan muhteşem eserlere rastlamak mümkün. Spil Dağı’nın dik yamaçlarında kurulan Manisa Kalesi, eskiden çok daha görkemli bir yapı iken günümüze sadece bazı bölümleri ulaşabilmiş durumda. Sandık Kale adıyla da bilinen Manisa Kalesi’nin dış ve iç olmak üzere iki farklı bölümden meydana gelmesi ise yapının en belirgin özellikleri arasında. Özellikle Likya antik kentlerinden bulunan eserlerin sergilendiği Manisa Arkeoloji Müzesi ve pek çok rahatsızlıktan şikayetçi olanlara şifa dağıtan Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa’da keyifli zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz başlıca noktalardan. Osmanlı döneminde inşa edilen pek çok görkemli yapıda imzası bulunan Mimar Sinan’ın bir eseri olan Muradiye Camii ve antik kalıntılara merak duyanları cezbeden Sardes Antik Kenti de şehirde muhakkak görülmeli. Ayrıca Kapadokya’daki ünlü peribacalarının benzeri Manisa’da yer alıyor. Kula yakınlarındaki bu doğal taş oluşumlara harika fotoğraf kareleri yakalamak için gelebilirsiniz.

Ağız sulandıran lezzeti ile meşhur Manisa kebabı ile bilinen şehirde ekmek dolması, odun köftesi ve tahinli cevizli tatlı gibi birbirinden enfes seçeneklerin sizi beklediğini anımsatalım. Üstelik hayli meşhur olan yöresel lezzetlerden Mesir macununu hediye olarak satın olabilir ve Manisa’dan dönerken yanınızda getirebilirsiniz. Eğer Manisa’ya hava yolu ile seyahat etmek isterseniz, Manisa kent merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafedeki Adnan Menderes Havalimanı’nı tercih edebileceğinizi unutmayın. Antalya, Ankara, İzmir ve Aydın gibi pek çok kentten ayrıca otobüslere binerek de Manisa’ya rahatlıkla ulaşma olanağınız var.

Manisa Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa Terminali, İzmir ile birlikte Ege Bölgesi’nin en yoğun yolcu trafiğine ev sahipliği yapan şehirler arasında yer alan Manisa’da yolcuların hizmetinde. Kent merkezinin kısmen dışında konumlanan Manisa Otobüs Terminali’nden merkeze gelirken belediye otobüslerini veya dolmuşları kullanabilirsiniz. Şehre sefer düzenleyen firmaların ücret ödemeden yararlanabileceğiniz servisleri ise bir başka seçenek. Ayrıca terminal ile Manisa şehir merkezi arasında yolculuğunuzu pratik hale getirmek adına taksiyi de tercih edebilirsiniz. 

Servis Aracı  

Manisa Terminali’nde sabah erken saatlerden itibaren hizmet vermeye başlayan servislerle yaklaşık 20 dakika içinde şehrin pek çok bölgesine erişebilirsiniz. Ücret ödemeden kullanabileceğiniz servislerle yolculuk son derece pratik ve konforlu. Manisa Terminali’nin çıkışında bekleyen servis araçlarına bavullarınızı da rahatça yerleştirebilir ve şehrin merkezine seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. 

Minibüs  

Minibüsler, Manisa’da terminal ile kentin merkezi yerleşimleri arasında sıkça tercih edilen araçlardan. Terminalden bineceğiniz uygun fiyatlı minibüsler sayesinde ortalama 15 dakikada Manisa şehir merkezine gelme şansı bulabilirsiniz. Şehirde minibüslerin ücretleri oldukça uygun. Bu sayede tercihiniz toplu taşımadan yana olduğunda rahatlıkla bu araçları seçebilirsiniz. 

Taksi

Manisa Otobüs Terminali’nden taksiye bindiğinizde 10-15 dakikalık süre içinde Manisa’nın merkezine erişme fırsatı bulabilirsiniz. Terminalde hem gündüz hem de akşam saatlerinde yolcular için hazır bekleyen taksilerin ücretleri ise gidilen noktaya göre farklılık gösteriyor.

Otobüs 

Manisa’da faaliyet gösteren belediye otobüsleri ile terminalden kent merkezine ulaşmak mümkün. Sabahtan itibaren seferleri başlayan otobüsler belirli aralıklarla hareket ediyor. Otobüse bindiğinizde 20-25 dakikada Manisa’nın çeşitli yerleşim merkezlerine erişme şansını elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlarıyla sıklıkla yolcuların tercihi haline gelen otobüslerin duraklarını terminalden çıktıktan sonra görebilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Manisa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Manisa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Manisa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Manisa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Manisa yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Manisa 7 saat 30 dakika , İzmir - Manisa 1 saat , Ankara - Manisa 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Manisa seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, İstanbul Kalesi, Balıkesir Uludağ Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Manisa seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
map placeholder
expand_less