Soma Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Soma Otogarı
place
Kurtuluş Mahallesi, 45500 Soma/Manisa
local_phone
+902366121055

Soma

Manisa’nın yeraltı bakımından zengin ilçelerinden birisi olan Soma’nın önemli ulaşım ağının istasyonu Soma Otogarı, her mevsim ziyaretçileri tarafından kullanılmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa gibi önemli kentlere Soma Otogarı’ndan rahatlıkla otobüs bulunabilir. Bu da yerleşim birimi üzerinden birçok kente ulaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Soma, genellikle iş imkanları ile öne çıkan yerleşim birimleri arasında bulunuyor. Dolayısıyla Soma Otogarı, yılın her dönemi oldukça hareketli ve yolcuların sık kullandığı mekanlar arasında yer alıyor. Terminal sınırları içerisinde yolcuların otobüs saatini bekleyebileceği alanlar bulunuyor. Bunların yanı sıra otogarda sıcak içecek alınabilecek çay evi ve yemek yenebilecek bir lokanta yer alıyor. Soma Otogarı’na büyük firmalar uğramasa da terminalden farklı kentlerden gelen otobüs şirketleri yolcu alıyor. Yeni Sivas Turizm, Balıkesir Uludağ, Ulusoy Seyahat, Isparta Petrol Turizm gibi şirketler terminali kullanıyor. Bunun yanı sıra Alaşehir Sarıkız Turizm ve Soma Seyahat gibi yerel otobüs şirketleri de terminal içerisinde hizmet veriyor.

Soma Otogarı kent merkezinde yer aldığı için yolcular ilçenin hemen her noktasından rahatlıkla gara ulaşabiliyor. Belediye otobüsü, minibüs gibi ulaşım araçları da bu noktada ulaşım için seçenek olabilir.

Şehir Merkezinden Soma Otogarı'na Ulaşım

Soma çevre yolu üzerinde bulunan Soma Otogarı, ilçe merkezine biraz uzak bir konuma yer alıyor. Yolcuların otogara rahatça gidip gelebilmesi için ise belediye otobüsleri, minibüsler, taksi, ilçe ve köy minibüsleri düzenli olarak hizmet veriyor.

Minibüs

Soma kooperatif minibüsleri ve şehir içi hizmet veren minibüsler, hem Manisa’nın Kırkağaç, Alaşehir, Salihli ve Turgutlu gibi 16 ilçelerinden hem de köylerinden yolcuların Soma Otogarı’na gidebilmesini sağlıyor. İlçe içi minibüsler ise ana caddeler, büyük sokak ve mahallelerde bulunan duraklarından 15 dakikada bir otogara hareket ediyor.

Belediye otobüsleri

İlçe merkezindeki hemen her büyük caddeden ve mahallesinden geçen belediye otobüslerinin geniş bir güzergâhı var. Sabah 06.30 ile gece 21.30’a kadar yolculara hizmet veren belediye otobüsleri kolay bulunabildiği için yolcular tarafından tercih ediliyor.

Taksi

Soma'da pek çok önemli nokta yürüyüş mesafesinde olduğundan taksiler çok sık kullanılmıyor ama 24 saat açık bazı taksi duraklarını ilçe merkezinde bulabilir ve istediğin saatte otogarda olabilirsiniz. Hüseyin Özkılıç Sokak üzerinde bulunan ve 24 saat açık Site Taksi durağına 0236 613 12 03 telefondan, Soma tren garının hemen yakınında Atatürk Caddesi üzerinde hizmet veren Kent Taksi’ye 0236 613 20 45 numaralı telefondan ulaşabilir ve bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less