Isparta Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Isparta Otogarı
place
Bahçelievler Mah. Terminal No:10, 32200 Merkez/Isparta
local_phone
+902462272070

Isparta

Isparta merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Isparta Terminali, özellikle üniversite kayıt dönemlerinde ve hafta sonu tatillerinde çok hareketli oluyor. Terminalden başta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin hemen her şehrine saat başı otobüs bulabilirsiniz. Terminal minibüs peronundan da Eğirdir, Senirkent ve Yalvaç gibi şehrin ilçe ve köylerine de düzenli olarak minibüs bulunuyor.

20’den fazla ulusal ve yerel otobüs firmasının hizmet verdiği terminalin hemen yanında içinde sinema, pek çok mağaza ve fast food yemek alanlarının bulunduğu İYAŞ AVM hizmet veriyor. Terminal içerisinde ise açık ve kapalı geniş dinlenme alanları, Isparta’da üretilen gül ürünlerini alabileceğiniz birçok hediyelik eşya mağazası, marketler, tuvaletler, mescitler, restoranlar ve kafeler bulabilirsiniz. Terminal çevresinde de yolcuların kalabileceği pek çok apart otel ve pansiyon var. Isparta Terminali’nden hem ücretsiz yolcu servisleriyle hem de belediye otobüsleriyle il merkezine ulaşım sağlanıyor, ayrıca terminal çıkış kapısı önünde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor.

Şehir Merkezinden Isparta Otogarı'na Ulaşım

Türkiye’nin güneybatısında yer alan illerden Isparta’da yolculara hizmet veren otobüs terminaline ulaşım için düzenli olarak merkezden hareket eden belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Dolmuşlar, servis araçları ve taksiler ise merkezden terminale gelirken kullanılabilecek diğer taşıtlar arasında. 

Taksi  

İçerisinde çok sayıda yazıhane bulunan Isparta Otobüs Terminali, şehrin merkezine yaklaşık 3 kilometre mesafede konumlanıyor. Bu sayede taksiye bindiğinizde fazla pahalı sayılmayan bir yolculuğun ardından terminale erişim sağlayabilirsiniz. Taksiler ayrıca taşıması zor bavullarla Isparta Otobüs Terminali’ne ulaşmak için de ideal.  

Yolcu Servisleri  

Isparta yönüne karşılıklı yolcu taşımacılığı hizmeti veren pek çok otobüs firması terminale servisle ulaşım olanağı sağlıyor. Servis araçları ile Isparta Otobüs Terminali’ne gelmek için yolda geçirilen süre ise genellikle 10-15 dakika arasında değişiyor. Servislerin diğer araçlara göre en büyük avantajı ücretsiz seyahat olanağı sağlaması. Buna karşılık elinizde ağır bavullarla yolculuk yapıyorsanız bu seçenek kısmen yorucu olabilir.  

Otobüs  

Isparta kent merkezinden 7 numaralı şehir içi otobüslere bindiğinizde direkt olarak şehrin otobüs terminaline ulaşabilir, yolculuğuna buradan kolaylıkla devam edebilirsiniz. Gündüz saatlerinde daha sık hareket eden otobüslerin seferleri akşam olduğunda seyrekleşebiliyor. Belediye otobüsü için gereken bileti ise yine şehir merkezinden satın alabilirsiniz. 

Özel Servisler 

Isparta’ya özellikle kayak tatili veya diğer turistik amaçlarla gelenler için ideal bir başka seçenek ise özel servisler. Üstelik sadece merkezden değil, şehrin pek çok bölgesinden özel servis aracıyla Isparta Otobüs Terminali’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kapıya kadar gelen bu araçlardan yararlanmak için ise öncesinde telefon üzerinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less